Čekijos centrinis bankas ragina atidėti euro įvedimą

 (13)
Trapus atsigavimas euro zonoje ir fiskalinis neapibrėžtumas šalies viduje rodo, kad Europos Sąjungos (ES) narė Čekija turėtų atidėti euro įvedimo datos nustatymą, praneša "EUbusiness", remdamasis Čekijos centriniu banku ir finansų ministerija.
© DELFI (D.Sinkevičiaus nuotr.)

"Čekija per pastaruosius metus yra geriau pasirengusi įsivesti eurą", - teigiama bendrame šalies centrinio banko CNB ir finansų ministerijos pareiškime.

Tačiau šalis, kurioje gyvena 10,5 mln. žmonių, turi "sustiprinti savo valstybės finansų tvarumą, atsižvelgdama į senstančią populiaciją, ir padidinti darbo rinkos lankstumą", prieš nustatydama prisijungimo prie euro zonos datą.

Čekija įsipareigojo bendrąją valiutą įsivesti stodama į ES 2004-aisiais. Šiuo metu šalis atitinka būtinus euro įvedimo kriterijus - registruojamas žemas biudžeto deficitas ir valstybės skola, taip pat ekspertai nurodo nedidelį infliacijos lygį.

"Pačios euro zonos atsigavimas yra trapus, vis dar esama defliacijos ir galimos recesijos rizikų", - teigiama bendrame pareiškime.

CNB prognozėmis, Čekijos bendrasis vidaus produktas (BVP) šįmet ūgtelės 2,5 proc. po 0,7 proc. nuosmukio 2013 metais.

Lietuva nuo 2015 m. sausio 1 d. taps 19-ąja euro zonos nare, o greta esanti Lenkija vis dar nepaskelbė savo planuojamo prisijungimo prie euro zonos datos.

ELTA
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją