Ar žinai... Orgazmą galima patirti maitinant krūtimi

 (17)
Vyrai nėra vieninteliai, kuriems patinka krūtys. Moterys taip pat iš jų patiria daug pasitenkinimo, ir ne tik kaip iš vizualinio dirgiklio, kuris manipuliuoja vyrais realiame pasaulyje, erotinių fantazijų karalystėje ir pan.
© Shutterstock nuotr.

Įdomiausi dalykai slypi krūtų viduje. Spenelio stimuliavimas maitinimo krūtimi metu padidina į kraujotaką išskiriamo hormono oksitocino kiekį. Oksitocinas dažnai vadinamas „glamonių“ hormonu, nes jis vyriškos ir moteriškos lyties žinduolių organizmuose išsiskiria įvykus įvairiems artimiems socialiniams kontaktams.

Be bendro socialinio poveikio – motinos artumo maitinamam kūdikiui – šis hormonas pasižymi ir labiau specializuotomis funkcijomis. Viena iš jų yra pieno tėkmė – refleksas, vadinamas „pieno nuleidimo atsaku“ ir žinomas maitinančioms motinoms bei melžėjoms.

Kita funkcija – tikriausiai galima atspėti – yra orgazmas. Tiesą sakant, kai kurios moterys tvirtina, kad pirmąjį orgazmą patyrė ne stimuliuojant genitalijas, o maitindamos krūtimi.

Neurologas Larry Youngas tvirtina, kad krūtų stimuliavimas skatina heteroseksualių santykių tvirtėjimą.

Krūtys mažiau erotizuojamos pirmykštėse rinkėjų-medžiotojų bendruomenėse, kuriose moterys vaikšto pusnuogės, o savo pieną gaminančius organus naudoja tik vaikams maitinti.

Tokiose bendruomenėse krūtys yra nuvertintos kaip funkcionalus ir neromantiškas organas. Jos yra vertinamos tik kaip pieno saugykla. Visgi net rinkėjų-medžiotojų bendruomenėse krūtys nėra visiškai nereikšmingos seksualiniu požiūriu. Antropologų teigimu, krūtys glamonių metu stimuliuojamos visame pasaulyje.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją