Albanijai atstovaus Rona Nishliu

Albanijos nacionalinio konkurso “Festivali i Këngës” finalą, kurio metu buvo renkamas šios šalies atstovas “Eurovizijoje”, šiąnakt laimėjo Rona Nishliu. Dainininkė, gimusi Kosovo Mitrovicos mieste, Albanijai Azerbaidžano sostinėje Baku atstovaus su daina “Suus”.
Rona Nishliu. Eurovision.tv nuotr.

“Festivali i Këngës” yra rengiamas kasmet nuo 1962 metų, o nuo 2004-ųjų jo metu renkamas Albanijos atstovas. Šį kartą įvyko du nacionalinio konkurso pusfinaliai - gruodžio 26 ir 27 dienomis. Iš kiekvieno pusfinalio į finalą buvo atrinkta po 10 dainų iš 14-os. Vėliau įvyko papildomas šou, skirtas šio festivalio 50-osioms metinėms.

Visi koncertai buvo transliuojami tiesiogiai iš rūmų “Pallati i Kongreseve” Albanijos sostinėje Tiranoje. Renginius vedė Nikas Xhelilajas, Hygerta Sako ir Enkeleida Zeko. Pertraukų metu koncertavo ankstesni albanų atstovai “Eurovizijoje”, kurie atliko savo konkursines dainas.

Komisija finalo dalyviams buvo įsteigusi septynis specialius prizus. Rona Nishliu gavo prizą už geriausią interpretaciją, o Sokol Marsi už dainą “Kristal” pelnė geriausios lyrikos apdovanojimą. Endris Sina, sukūręs dainą “Mijëra Vjet”, buvo įvertintas prizu už geriausią melodiją, o Klodian Qafoku už dainą “Vlen Sa Një Jetë” buvo pagerbta apdovanojimu už geriausią orkestruotę.

Galiausiai iš 20 dalyvių ekspertų komisija išrinko Albanijos atstovą Baku: tai - Rona Nishliu su daina „Suus“.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją