9 faktai, kurių tikriausiai nežinojote apie savo katę

 (96)
Spėjama, kad katės su žmonėmis gyvena jau 9500 metų. Jos taip pat yra laikomos pačiu populiariausiu naminiu gyvūnu pasaulyje. Nepaisant to, kad kates jau turėtume pažinti labai gerai, jos vis dar išlieka vienu iš paslaptingiausių mūsų augintinių. DELFI.lt atskleidžia faktus, kurių tikriausiai iki šiol nebuvote girdėję savo katę.
Katės - paslaptingi naminiai gyvūnai
© Shutterstock nuotr.

1. Skirtingos žmogaus liežuvio dalys yra atsakingos už skirtingą skonio pajautimą. Katės šiuo atžvilgiu labai panašios į žmones. Tačiau, skirtingai nei mes, katės negali pajausti saldumo! Todėl dovanodami katei saldainį jūs toli gražu jos nesužavėsite. Priešingai, teigiama, kad saldumynai, o ypač šokoladas katėms netgi kenkia, todėl derėtų augintinį laikyti atokiau nuo tokio maisto.

Žiovaujanti katė
Žiovaujanti katė
© Shutterstock nuotr.

2. Sunku tuo patikėti, bet visos katės gimsta mėlynakėmis. Tad jeigu renkatės katę pagal jos akių spalva, turėtumėte būti atsargūs – jų akių spalva nuolat kinta gyvūnui augant. Dažniausiai suaugusių kačių akys turi geltoną arba žalią atspalvį.

3. Kiekvienos katės nosies struktūra yra unikali, lygiai taip pat kaip ir žmonių pirštų atspaudai. Todėl pasaulyje nėra dviejų vienodų kačių.

Katės nosis
Katės nosis
© Shutterstock nuotr.

4. Jei Jūs manote, kad Jūsų katė daugiau nieko neveikia, kaip tik miega – esate beveik teisūs. Skaičiuojama, kad katės vidutiniškai pramiega du trečdalius savo gyvenimo. Dėl šios priežasties katės tikriausia galėtų laimėti vieno tingiausių gyvūnų titulą pasaulyje.

5. Dar vienas įrodymas, kad katės yra labai panašios į mus yra tas, kad jos gali būti arba „kairialetenės“ arba „dešinialetenės“. Įdomu dar ir tai, kad katės dažniau naudojasi dešine letena, o tuo tarpu katinai – kaire.

Kurią leteną dažniau naudoja jūsų katė? Jos taip pat būna „kairialetenės“ arba „dešinialetenės“
Kurią leteną dažniau naudoja jūsų katė? Jos taip pat būna „kairialetenės“ arba „dešinialetenės“
© Shutterstock nuotr.

6. Jeigu jūsų katė gyventų Senovės Egipte, ji tikriausiai būtų laikoma karališkomis sąlygomis. Egipte katės po mirties būdavo netgi mumifikuojamos ir neretai laidojamos bendroje kriptoje su šeimininkais. O už kačių kontrabandą nusikaltėliai netgi būdavo baudžiami mirtimi!

Egipte kačių statulėlės rikiuojasi šalia faraonų
Egipte kačių statulėlės rikiuojasi šalia faraonų
© Shutterstock nuotr.

7. Nežinote koks jūsų katės amžius, išreiškus jį žmogaus metais? Tai suskaičiuoti nėra labai sunku. Katė per pirmuosius metus apytiksliai pasiekia 15 žmogaus metų. Antraisiais savo gyvenimo metais ji jau būtų 24 žmogaus metų amžiaus. Nuo trečiųjų metų kasmet katei galima pridėti po 4 žmogaus metus. Tad jūsų 5 metų katė jau turėtų trisdešimt šešerius žmogaus metus.

8. Neretai girdime žmones sakant, kad jie yra alergiški katėms. Tačiau klaidinga manyti, kad alergiją sukelia kačių kailis. Žmonės išties būna alergiški ne kailiui, o baltymui, išsiskiriančiam su seilėmis. Kadangi katės ypatingai rūpinasi savo švara, šis baltymas, kartu su seilėmis patenka ant jų kailio, todėl ir galvojame, kad esame alergiški būtent jam.

Žmonės alergiški kačių išskiriamam baltymui, o ne jų kailiui
Žmonės alergiški kačių išskiriamam baltymui, o ne jų kailiui
© Shutterstock nuotr.

9. Katės turi neįtikėtinų gebėjimų padėti žmonėms ir pasaulyje dažnai yra pasitelkiamos terapijoje. Moksliniai tyrimai rodo, kad bendravimas su katėmis mažina kraujo spaudimą, pacientų nerimą, padeda depresija sergantiems žmonėms. Netgi nustatyta, kad pacientai, bendraujantys su katėmis, dažniau šypsosi.

Specialus projektas „Gyvūnų terapija“
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją