5 dalykai, kuriuos vairuotojai turi padaryti atšalus orui

 (18)
Automobilio paruošimas žiemai – būtinas, nuo jo niekur nepabėga nė vienas vairuotojas. Nuo to, kaip pasiruošite šaltajam metų laikui priklauso ir tai, kokiomis nuotaikomis sulauksite pavasario. Žurnalas „Keturi ratai“ pateikia 5 patarimus prieš žiemą.
© Shutterstock nuotr.

1. Vasarines padangas pakeiskite žieminėmis. Jas pasirinkite pagal savo poreikius – jeigu važinėjate mieste, pirkite nedygliuotas, jeigu užmiestyje – rinkitės tik dygliuotas padangas.

2. Apžiūrėkite elektros prietaisus, mat žiemą naudojama daugiau elektros energijos – veikia salono, galinio lango, veidrodžių šildymas. Reikėtų patikrinti elektros generatoriaus, akumuliatoriaus būklę, patikrinti laidų sandarumą, ar veikia galinio lango ir veidrodžių šildymas ir, žinoma, automobilio žibintus.

3. Reikėtų pakeisti salono vėdinimo filtrą, iš oro įsiurbimo kanalo ištraukti lapus ir kitas šiukšles, patikrinti kondicionavimo sistemą. Tai padarę džiaugsitės sausu ir šiltu salonu, greitai atšildomais langais.

4. Automobilių su dyzeliniu varikliu savininkams reikia peržiūrėti degalų filtrus, kaitinimo žvakes. Žiemą degalai tirštėja, tad užsikimšęs filtras trukdys degalus tiekti. O prastai veikiančios šildymo žvakės apsunkins automobilio užvedimą.

5. Kiti dalykai: prieš žiemos sezoną reikia patikrinti stiklų valytuvus, aušinimo skystį, apiplovimo skystį (užšalimo tikimybė naudojant netinkamą skystį), o jeigu jau laikas keisti variklio alyvą, prieš žiemą pilkite skystesnę, kuri palengvins šalto variklio paleidimą.

Keturi ratai
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją