Medžiotojai nustebino pareigūnus

 (7)
Kartais ant medžiotojų paburbama, ne retai nuskamba atvejai apie medžiotojus, pasirinkusius brakonieriaus duoną. Vis dėlto, spalį vykdyta akcija „Elnias – 2014“ parodė, kad didžioji dalis medžiotojų yra garbingi. Pasitelkus dideles aplinkosaugininkų ir policijos pareigūnų pajėgas buvo užfiksuoti tik keli smulkūs pažeidimai.
© M.Milinio nuotr.

Medžiotojui tikriausiai nėra geresnio laimikio nei kelius šimtus kilogramų sveriantis taurusis elnias, jo kailis ir ragai. Vis dėlto šių gyvūnų patinus gali medžioti tik selekcininkai – aukštesnę kvalifikaciją turintys medžiotojai, galintys medžioti tik silpnesnius, senus elnius. Nesąžiningas medžiotojas ar brakonierius nesižvalgo kurį patiną nušovus gamtai bus padarytas mažiausias poveikis, o kuo jaunesnis, stipresnis ir gamtai reikalingesnis patinas, tuo lengviau jį sumedžioti – joks kitas gyvūnas nėra toks neatsargus kaip jaunas elnias rujos metus.

35 aplinkosaugininkų ir policininkų ekipažai surengė 30 reidų Kauno, Šiaulių ir Panevėžio regionuose. Pareigūnai patikrino daugiau kaip 70 medžiotojų, buvo stabdomi įtarimų keliantys automobiliai, tikrinami medžioklės dokumentai, šautuvai ir laimikiai.

„Tuose rajonuose, kuriuose elnių populiacija yra didelė, buvo sutelktos nemažos aplinkosaugininkų ir policininkų pajėgos. Tamsiu paros laiku buvo tikrinami pasirinkti miškai, kaimo keliukai. Pareigūnai tikrino automobilius, jų bagažines. Akcijos tikslas buvo patikrinti, kaip tuose rajonuose medžiojama. Buvo signalų, kad gali pasitaikyti neteisėtų medžioklės atvejų. Ačiū Dievui, jie nepasitvirtino. Buvo surašyti vos penki protokolai už nežymius pažeidimus“, – pasakojo aplinkos viceministras Linas Jonauskas.

Patiems medžiotojams akcija buvo netikėta, apie ją nebuvo niekur skelbta, tačiau jie tik džiaugėsi.

„Akcija buvo nukreipta pirmiausia į kontrolę, o ne prevenciją. Taip pat norėta pamatyti realią medžioklės situaciją. Jei būtume norėję prevencijos, tai būtume pranešę visuomenei prieš akcijos pradžią. Mus nustebino rezultatai ir dalykai, kuriuos pamatėme akcijos metu. Medžiotojai ne tik patys buvo drausmingi, bet ir drausmino vieni kitus. Iš žvejų taip pat sulaukėme gerų atsiliepimų. Ypač dėl papildomos automobilių kontrolės. Didžioji dauguma žmonių dėkojo už tokią priemonę ir teigė, kad ji reikalinga“, – sakė aplinkos viceministras.

Automobilių tikrinimas yra viena efektyviausių priemonių gaudant brakonierius. Miške ne visada pavyksta brakonierių sučiupti, tačiau namo veždamas laimikį, jis jau nebeturi kur dėtis.

„Negalima visą laiką džiūgauti. Vis dar pasitaiko brakonierių. Tai įrodo ir faktas, kad aštuoni automobiliai šiemet laukia konfiskavimo. Jei žmonės mato į mišką važiuojančius nematytus automobilius, girdi šūvius, tai drąsiai gali skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112. Mes esame labai dėkingi vienai moteriai iš Šiaulių apskrities, kuri nepabijojo ir pranešė apie dienos metu nušautą stirniną. Jai suteikta ir ministro padėka. Galėtų ir kiti žmonės taip pilietiškai elgtis ir kilus net ir mažiausiam įtarimui dėl brakonieriavimo mums pranešti“, – kalbėjo L. Jonauskas.

Brakonieriaujant gresia bauda iki 6 tūkst. litų, brakonieriavimo įrankių ir transporto priemonės konfiskavimas, taip pat teks atlyginti ir gamtai padarytą žalą.

Projektas „Aplinkosauga“
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Į pagalbą gamtosaugininkams – fotografai (8)

Nemylėdamas gamtos gražių gamtos fotografijų nepadarysi. Lietuvoje tūkstančiai fotografų, bet tik nedidelė dalis iš jų savo nukreipia objektyvus į miškus, paukščius ir gyvūnus. Tokia fotografija nėra vien tik gražūs paveiksliukai. Gamtos fotografai labiausiai ir gali atkreipti visuomenės dėmesį į didžiausias problemas gamtoje. Šiemet jie pasiryžo veikti tvirtai.

Ar išliks Baltijos jūros delfinai? (3)

Tarpukariu Lietuvoje nuo Palangos tilto buvo galima stebėti nardančius delfinus – jūrų kiaules. Šiandien jie taip pat pasirodo Lietuvos pajūryje, tik gaila, kad dažniausiai jau žuvę žvejų tinkluose. Pavojus išnykti vieninteliams Baltijos jūros delfinams yra didžiulis.

Artėja uogavimo sezonas: ko tikėtis? (9)

Kai kurie laimingieji jau galėjo paskanauti pirmųjų žemuogių, o visai netrukus uogų rinkimo sezonas prasidės visu smarkumu. Kelių metų praktika rodo, kad ir koks būtų uogų derlius prastas, bet uogautojų vėl bus pilni miškai. Ką reikėtų atsiminti einant uogauti?

Ką daryti radus gyvūną ar paukštį? (5)

Šiuo metu paukščiai jau išperėjo jauniklius, žvėrių atžalos prakuto ir savarankiškai šmirinėja po pamiškes. Šalia medžio rastas paukštelis ar sutiktas stirniukas nebūtinai yra benamis, našlaitis ar atstumtasis. Jokiu būdu negalima liesti ar imti globoti pakelėse, miškuose ar bet kur aptiktų gyvūnų.

Gyvosios gamtos inspektoriai brakonierius medžioja su modernia įranga (9)

Brakonieriai prieš gyvosios aplinkos apsaugos inspektorius turi daug pranašumų. Jie savo darbams renkasi vietą, laiką, jų yra daugiau, o vietiniai brakonieriai mintinai pažįsta upių ar ežerų pakrantes ir miškus. Gyvosios gamtos apsaugos inspektoriams reikia ieškoti kitų būdų, kaip įgauti pranašumą prieš brakonierius.