A.Ivanauskas ir A.Gadžijevas virtuvinius mitus griauna Vietname

 (21)
Alfas Ivanauskas ir Ali Gadžijevas
Alfas Ivanauskas ir Ali Gadžijevas
© Asmeninio archyvo nuotr.

Visą kovo mėnesį „Virtuvės mitų griovėjų” komanda keliaus po Aziją, o tiksliau – po Vietnamą, kur bus kuriamas jų pirmasis kulinarinių kelionių laidų sezonas. Naujo formato televizijos laidos jau prieš pat vasarą startuos TV3 ekranuose, o paraleliai ruošiama ir kita naujovė – storiausias ir modernaus dizaino kulinarinis žurnalas-albumas, kuriame svarbią turinio dalį užims kitu kampu pristatomi išradingųjų kulinarų nuotykiai egzotiškoje šalyje.

Iš viso Vietname keliauja septynių žmonių komanda, tarp kurių – kulinarai Alfas Ivanauskas ir Ali Gadžijevas bei knygos „7 ingredientai” fotografas Robertas Daskevičius.

„Esminis dalykas, kuo šis TV laidų sezonas skirsis nuo kitų pasaulyje sukurtų panašių projektų yra tas, kad mes keliausime ne tik tam, kad atrastume naujų skonių ar dar geriau pažintume šalių, kurių virtuvės mums labiausiai patinka, maisto kultūras. Mūsų idėja yra sugriauti mitą, kad kitų šalių virtuvės yra labai tolimos lietuviškajai, todėl gamindami ir ragaudami kelionėse mes stengsimės papasakoti ir patarti, kaip gardžiausius egzotiškų virtuvių atradimus pritaikyti maistą gaminant Lietuvoje”, - pasakojo kulinaras Alfas Ivanauskas, kuris neslepia, kad artimiausiuose „Virtuvės mitų griovėjų” planuose yra aplankyti tokius kraštus kaip Pietų Italija ir Prancūzija, Pietų Amerika ir, ko gero, darsyk sugrįžti į Aziją.

Vietnamas pirmajam kulinariniam kelionių sezonui buvo pasirinktas neatsitiktinai.

„Mes tikrai labai ilgai sprendėme, nuo kurios šalies pradėti, tačiau jau po kelių dienų filmavimų Vietname supratome, kad pasirinkimas buvo absoliučiai teisingas. Pirmiausia dėl to, kad, kaip patys vietnamiečiai sako, jų virtuvė yra vadinama „pasaulio virtuve”, nes čia galima atrasti viską, ką sugalvoji: visų įmanomų rūšių ypač šviežius vaisius ir daržoves, kurių dalies, beje, net nebuvome girdėję, neįtikėtiną žuvies ir jūros gėrybių asortimentą, bei, žinoma, gausybę šviežių prieskoninių žolių. Taigi čia atradome tikrai daug įkvėpimo kurti naujus receptus, kuriuos parodysime kartu su neįtikėtino grožio Vietnamo gamtos ir miestų vaizdais, - pasakojo kartu su Alfu Vietname keliaujantis kulinaras Ali Gadžijevas.

Lankydamiesi Šiaurės ir Pietų Vietname „Virtuvės mitų griovėjai” planuoja užsukti ir į tokias vietas, kur turistai dar nebuvo įžengę, ten ekspromtu įkurti kulinarines studijas ir jose gaminti patiekalus pagal jų pačių sukurtus receptus.

www.DELFI.lt
 
21
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Lietuvos įžymybės

J. Statkevičius atskleidė, kodėl jo suknelės tokios brangios (67)

2014 liepos mėn. 22 d. 17:56
Juozas Statkevičius
"Facebook" nuotr.
Dizainerio Juozo Statkevičiaus suknelės prieinamos tikrai ne visiems. Už patikusią specialiai jums kurtą suknelę gali tekti sumokėti nuo kelių iki keliasdešimties tūkstančių litų. Kaip viešėdamas „Radistų“ laidoje radijo stoties „Zip Fm“ eteryje sakė kūrėjas, kainą pakelia „įdirbis, profesionalumas, medžiagos ir supratimas“.

Po kailių imperijos griūties L. Velička sulaukė prokurorų kaltinimų dėl alimentų (15)

2014 liepos mėn. 22 d. 14:40
Liutauras Velička (kairėje)
DELFI (D.Sinkevičiaus nuotr.)
Kiekvienas tėvas privalo iki pilnametystės išlaikyti savo vaikus, tačiau kailių karaliene tituluojamos Nijolės Veličkienės sūnus Liutauras Velička, taip pat vadovavęs kailių pardavimo bendrovei, šią pareigą pamiršo.

R. Mikelkevičiūtė pasigardžiuodama sukirto gėlės žiedą (66)

2014 liepos mėn. 22 d. 11:46
„Taip nutinka žmogui, kuris daugybę metų dirba televizijoje,“ - juokiasi Rūta Mikelkevičiūtė, paklausta apie naujojo LNK sezono pokalbių laidos „Valanda su Rūta“ laidos anonsą. Nors jį išvydus juoktis nesinori. Nuostabiame Šešuolėlių dvaro kieme prie baltai puošto stalo sėdi moteris – pati Rūta.

Jodinėti susiruošusiai I. Kazlauskaitei įkando ponis (82)

2014 liepos mėn. 22 d. 16:55
Ingrida Kazlauskaitė
DELFI (D.Lauručio nuotr.)
Dainininkė Ingrida Kazlauskaitė praėjusį savaitgalį viešėjo pajūryje. Tačiau ne jūra ir saule džiaugėsi, bet plušėjo 1000 km lenktynėse. Po įtempto savaitgalio mergina leido sau pasilepinti ir atsipalaiduoti. Ingrida pasakoja, jog ramybės uostą ji visada randa žirgyne.

Akmenis iš viso pasaulio renkantis N. Juška: galėčiau pasistatyti savo Gedimino pilį (12)

2014 liepos mėn. 22 d. 10:24
Nerijus Juška renka akmenis Slovakijoje
Asmeninio archyvo nuotr.
Baleto primarijus Nerijus Juška turi neįprastą pomėgį – jaunas vyras dievina akmenis. Todėl jo namuose jų galima rasti uolienų iš įvairių pasaulio kampelių.
„Išvarymas“ Rygoje nominuotas net aštuoniems apdovanojimams Kaip ir Lietuvoje, taip ir Latvijoje Mariaus Ivaškevičiaus „Išvarymas“, režisuotas Oskaro Koršunovo, greitai tapo kultiniu spektakliu, į kurį neįmanoma gauti bilietų, nors pats spektaklis trunka net penkias valandas. Lietuvoje pelnęs net šešis Auksinio scenos kryžiaus apdovanojimus, „Išvarymas“ neliko be dėmesio ir Latvijoje. Spektaklis nominuotas net aštuoniems prestižiniais laikomiems „Spēlmaņu nakts“ apdovanojimams.
„Išvarymas“ Rygoje nominuotas net aštuoniems apdovanojimams
2014 birželio 23 d.