A.Ivanauskas ir A.Gadžijevas virtuvinius mitus griauna Vietname

 (21)
Visą kovo mėnesį „Virtuvės mitų griovėjų” komanda keliaus po Aziją, o tiksliau – po Vietnamą, kur bus kuriamas jų pirmasis kulinarinių kelionių laidų sezonas. Naujo formato televizijos laidos jau prieš pat vasarą startuos TV3 ekranuose, o paraleliai ruošiama ir kita naujovė – storiausias ir modernaus dizaino kulinarinis žurnalas-albumas, kuriame svarbią turinio dalį užims kitu kampu pristatomi išradingųjų kulinarų nuotykiai egzotiškoje šalyje.
Alfas Ivanauskas ir Ali Gadžijevas
Alfas Ivanauskas ir Ali Gadžijevas
© Asmeninio archyvo nuotr.

Iš viso Vietname keliauja septynių žmonių komanda, tarp kurių – kulinarai Alfas Ivanauskas ir Ali Gadžijevas bei knygos „7 ingredientai” fotografas Robertas Daskevičius.

„Esminis dalykas, kuo šis TV laidų sezonas skirsis nuo kitų pasaulyje sukurtų panašių projektų yra tas, kad mes keliausime ne tik tam, kad atrastume naujų skonių ar dar geriau pažintume šalių, kurių virtuvės mums labiausiai patinka, maisto kultūras. Mūsų idėja yra sugriauti mitą, kad kitų šalių virtuvės yra labai tolimos lietuviškajai, todėl gamindami ir ragaudami kelionėse mes stengsimės papasakoti ir patarti, kaip gardžiausius egzotiškų virtuvių atradimus pritaikyti maistą gaminant Lietuvoje”, - pasakojo kulinaras Alfas Ivanauskas, kuris neslepia, kad artimiausiuose „Virtuvės mitų griovėjų” planuose yra aplankyti tokius kraštus kaip Pietų Italija ir Prancūzija, Pietų Amerika ir, ko gero, darsyk sugrįžti į Aziją.

Vietnamas pirmajam kulinariniam kelionių sezonui buvo pasirinktas neatsitiktinai.

„Mes tikrai labai ilgai sprendėme, nuo kurios šalies pradėti, tačiau jau po kelių dienų filmavimų Vietname supratome, kad pasirinkimas buvo absoliučiai teisingas. Pirmiausia dėl to, kad, kaip patys vietnamiečiai sako, jų virtuvė yra vadinama „pasaulio virtuve”, nes čia galima atrasti viską, ką sugalvoji: visų įmanomų rūšių ypač šviežius vaisius ir daržoves, kurių dalies, beje, net nebuvome girdėję, neįtikėtiną žuvies ir jūros gėrybių asortimentą, bei, žinoma, gausybę šviežių prieskoninių žolių. Taigi čia atradome tikrai daug įkvėpimo kurti naujus receptus, kuriuos parodysime kartu su neįtikėtino grožio Vietnamo gamtos ir miestų vaizdais, - pasakojo kartu su Alfu Vietname keliaujantis kulinaras Ali Gadžijevas.

Lankydamiesi Šiaurės ir Pietų Vietname „Virtuvės mitų griovėjai” planuoja užsukti ir į tokias vietas, kur turistai dar nebuvo įžengę, ten ekspromtu įkurti kulinarines studijas ir jose gaminti patiekalus pagal jų pačių sukurtus receptus.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (21)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvos įžymybės

Žinių radijo 15 gimtadienio iškilmes vainikavo nominacijos už nuomonę ir argumentus (11)

15 gimtadienį švenčiantis „Žinių radijas“ trečiadienio vakarą svečius pakvietė į Vilniaus mažąjį teatrą.

Garsios mamos po gimdymo atrodė ne prasčiau už K. Middleton (29)

Visuomenėje daug diskusijų sukėlė hercogienės Kate Middleton pasirodymas viešumoje iškart po gimdymo. Esą moteris, prieš kelias valandas susilaukusi kūdikio, negali atrodyti taip elegantiškai ir gražiai. Pasigirdo netgi teorijų, kad Kate apskritai netgi negimdė.

O. Šurajevas - režisūros studijas Rusijoje iškeitė į komiko karjerą Lietuvoje (42)

Labai sparčiai populiarėjnti interneto persona, humoristas, laidos „Akcentas“ kūrėjas ir vedėjas, scenarijų rašytojas ir jų herojus. Jaunas vyras, kuris nevengia slėpti savo nuovargio ar prastos nuotaikos, kaip jis pats sako, „šiaip jau aš konfliktiškas“ žmogus, tačiau ant scenos jis – jaunimo Dievaitis, o interviu metu, suprantu, kad jis dar ir labai jautri asmenybė. Taupydamas tėvų pinigus, Olegas nusprendė nevykti į Maskvą ir pasiliko Lietuvoje, kur metus laiko studijavo istoriją, tačiau studijų nebaigė. Kaip pats sako, mokytis jis dar tikrai planuoja, o laisvu laiku nevengia nueiti į atviras paskaitas.

S. Milinytei su šeima – VIP turas po Holivudo kino studiją (81)

Šiuo metu Los Andžele, Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenanti dainininkė Simona Milinytė ir toliau dalijasi savo įspūdžiais apie jos tėvų vizitą Amerikoje. Viena įsimintiniausių šeimos aplankytų vietų – kino studija „Universal pictures“.

Seksualiosios U. Galadauskaitės tarmė atskleidžia jos kilmę E. Daugėlaitė – „Kalbos grynuolė“ (149)

Aštuntą pavasarį visuomenė ir kalbininkų komisija rinko „Kalbos grynuolį“. Šiemet buvo klausomasi jaunųjų žurnalistų ir laidų vedėjų ( iki 30 metų) kalbos. Buvo siekiama pasižiūrėti, ar neveikia jaunimo žinučių rašymas be diakritinių ženklų, ar nepereina į eterį bendravimas neaiškia, suvelta kalba, kokią įtaką daro anglų kalbos intonacijos.
ŽUVĖDRA Antonas Čechovas
ŽUVĖDRA
2015 gegužės 09 d. 19.00 val.
ŽUVĖDRA Antonas Čechovas
ŽUVĖDRA
2015 gegužės 10 d. 19.00 val.
„Miranda“ triukšmingai uždarė festivalį Rumunijoje „Tokie aplodismentai būna tik Rumunijoje“, – lyg sutarę kartojo Oskaro Koršunovo teatro komandos nariai, kuomet vos tik įsivyravus tylai scenoje žiūrovai pratrūko galingais aplodismentais, ritmingai plodami tai lėčiau, tai greičiau, lyg vedami dirigento. Taip rumunų publika sveikino festivalio REFLEX finaliniu akcentu tapusio spektaklio „Miranda“ aktorius.
„Miranda“ triukšmingai uždarė festivalį Rumunijoje
2015 balandžio 17 d.