A.Ivanauskas ir A.Gadžijevas virtuvinius mitus griauna Vietname

 (21)
Visą kovo mėnesį „Virtuvės mitų griovėjų” komanda keliaus po Aziją, o tiksliau – po Vietnamą, kur bus kuriamas jų pirmasis kulinarinių kelionių laidų sezonas. Naujo formato televizijos laidos jau prieš pat vasarą startuos TV3 ekranuose, o paraleliai ruošiama ir kita naujovė – storiausias ir modernaus dizaino kulinarinis žurnalas-albumas, kuriame svarbią turinio dalį užims kitu kampu pristatomi išradingųjų kulinarų nuotykiai egzotiškoje šalyje.
Alfas Ivanauskas ir Ali Gadžijevas
Alfas Ivanauskas ir Ali Gadžijevas
© Asmeninio archyvo nuotr.

Iš viso Vietname keliauja septynių žmonių komanda, tarp kurių – kulinarai Alfas Ivanauskas ir Ali Gadžijevas bei knygos „7 ingredientai” fotografas Robertas Daskevičius.

„Esminis dalykas, kuo šis TV laidų sezonas skirsis nuo kitų pasaulyje sukurtų panašių projektų yra tas, kad mes keliausime ne tik tam, kad atrastume naujų skonių ar dar geriau pažintume šalių, kurių virtuvės mums labiausiai patinka, maisto kultūras. Mūsų idėja yra sugriauti mitą, kad kitų šalių virtuvės yra labai tolimos lietuviškajai, todėl gamindami ir ragaudami kelionėse mes stengsimės papasakoti ir patarti, kaip gardžiausius egzotiškų virtuvių atradimus pritaikyti maistą gaminant Lietuvoje”, - pasakojo kulinaras Alfas Ivanauskas, kuris neslepia, kad artimiausiuose „Virtuvės mitų griovėjų” planuose yra aplankyti tokius kraštus kaip Pietų Italija ir Prancūzija, Pietų Amerika ir, ko gero, darsyk sugrįžti į Aziją.

Vietnamas pirmajam kulinariniam kelionių sezonui buvo pasirinktas neatsitiktinai.

„Mes tikrai labai ilgai sprendėme, nuo kurios šalies pradėti, tačiau jau po kelių dienų filmavimų Vietname supratome, kad pasirinkimas buvo absoliučiai teisingas. Pirmiausia dėl to, kad, kaip patys vietnamiečiai sako, jų virtuvė yra vadinama „pasaulio virtuve”, nes čia galima atrasti viską, ką sugalvoji: visų įmanomų rūšių ypač šviežius vaisius ir daržoves, kurių dalies, beje, net nebuvome girdėję, neįtikėtiną žuvies ir jūros gėrybių asortimentą, bei, žinoma, gausybę šviežių prieskoninių žolių. Taigi čia atradome tikrai daug įkvėpimo kurti naujus receptus, kuriuos parodysime kartu su neįtikėtino grožio Vietnamo gamtos ir miestų vaizdais, - pasakojo kartu su Alfu Vietname keliaujantis kulinaras Ali Gadžijevas.

Lankydamiesi Šiaurės ir Pietų Vietname „Virtuvės mitų griovėjai” planuoja užsukti ir į tokias vietas, kur turistai dar nebuvo įžengę, ten ekspromtu įkurti kulinarines studijas ir jose gaminti patiekalus pagal jų pačių sukurtus receptus.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvos įžymybės

Artėjant kolekcijos pristatymui J. Statkevičius griebiasi paskutinio šiaudo: bilietai tik 10 eurų, tikrai pigu (25)

Kitą trečiadienį, „Siemens“ arenoje, dizaineris Juozas Statkevičius surengs savo kolekcijos pristatymą. Nors ankstesni pristatymai visada sutraukdavo daugybę svečių ir būdavo išties įspūdingi, tačiau šiemet, sprendžiant iš pačio J. Statkevičiaus įrašo savo feisbuko paskyroje, viskas nevyksta taip sklandžiai, kaip tikėtasi.

Vieno iš dvynių netekusi M. Šedžiuvienė: buvo svarbu, kad bent tas vienas būtų (185)

„Labai norėjau susilaukti kūdikio, tačiau negaliu net suskaičiuoti, kiek kartų teko patirti nusivylimą“, – pirmadienio vakarą laidoje „Nuo...Iki...“ teigė Monika Šedžiuvienė (23 m.). Ši tema porai - itin jautri, tačiau dabar, kai visos nesėkmės - praeityje, jiedu ryžosi prabilti apie juodžiausias gyvenimo dienas ir skaudų praradimą.

Kunigaikštis Vilgaudas vėl teisiamųjų suole: šįkart neišsisuko (33)

Buvęs Vilniaus miesto savivaldybės narys Stasys Urniežius, prisistatantis Gediminaičių kunigaikščiu Vilgaudu, antradienio rytą šildė teisiamųjų suolą. Vilniaus apylinkės teisme vyras atsidūrė už alkoholinių gėrimų vartojimą viešoje vietoje.

Savaitgalį apšvarintai J. Žižei nusišypsojo laimė: dėkoja nepažįstamajam (66)

Savaitgalį, tarp lapkričio 21 ryto ir 22 dienos popietės, buvo apšvarinti dizainerės Julijos Žižės ir jos vyro Laurinio Žižio namai. Vagys pagrobė ne tik juvelyrikos dirbinius, bet ir kompoiuterinę įrangą bei prabangų BMW automobilį. Vis tik sutuoktiniams nusišypsojo sėkmė.

R. Klimaitytė kaltina N. Bunkę išardžius šeimą: glamonėjosi su vedusiu, kai žmona laukė namie (421)

Grupės „Sirenos“ atlikėja Renata Klimaitytė pirmadienio rytą įplieskė diskusiją apie sceninius drabužėlius ir jų kopijavimą. Renata apkaltino Nataliją Bunkę, o ši, tai išgirdusi, patikino, kad tai jai nerūpi, jog visa tai – noras pasireklamuoti pasišildant grupės „Pop Ladies“ šlovės spinduliuose. R. Klimaitytė už tai rėžė atgal.
DUGNE Maksimas Gorkis
DUGNE
2015 lapkričio 30 d. 19.00 val.
DUGNE Maksimas Gorkis
DUGNE
2015 lapkričio 30 d. 19.00 val.
Oskaras Koršunovas „Mirandą“ Atėnuose stato demonstracijų apsuptyje „Aš kaip visada patenku į patį įvykių sūkurį“, – tokiais žodžiais pokalbį pradeda režisierius Oskaras Koršunovas, šiuo metu Graikijos sostinėje Atėnuose esančiame „Poreia“ teatre statantis graikiškąją spektaklio „Miranda“ versiją. Menininkas nei kiek neperdeda, mat teatras, kuriame dirba, yra visiškai šalia aikštės, kurioje renkasi tik ką atvykę pabėgėliai, o gyvendamas greta anarchistų rajono jau girdi rytdienos demonstracijoms, skirtoms pažymėti chuntos valdymo nuvertimą, repetuojamas dainas.
Oskaras Koršunovas „Mirandą“ Atėnuose stato demonstracijų apsuptyje
2015 lapkričio 17 d.