Lietuvoje startuos didžiausias muzikos festivalis Baltijos šalyse

 (113)
Norviliškių pilis

Rugpjūčio 24-26 dienomis Lietuvoje, Norviliškių pilies papėdėje, vyks tarptautinis muzikos festivalis „Be2Gether” („Būkite drauge“), kurio šūkis „Muzika atveria sienas“. Tris dienas truksiančiame didžiausiame muzikiniame renginyje Baltijos šalyse turėtų pasirodyti apie 30 grupių ir atlikėjų iš viso pasaulio.

20 hektarų plote, unikalioje Lietuvos vietoje – istorinėse Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės žemėse, Goštautų tėvonijoje, Norviliškių pilies papėdėje – vasaros pabaigoje tikimasi apie 10-15 tūkst. šiuolaikinės muzikos gerbėjų iš Lietuvos, Baltarusijos, Latvijos, Lenkijos ir Rusijos. . Teritorijos aptvarai, kurių bendras ilgis viršija 3 kilometrus, stovės vos už keliolikos metrų nuo valstybinės Lietuvos ir Baltarusijos sienos. Apie 15 kilometrų nuo sienos nutolusiuose punktuose bus parduodami ir tikrinami anksčiau įsigyti bilietai.

Pirmąją birželio savaitę ketinama pradėti prekiauti festivalio bilietais, kurių pradinė kaina lietuvaičiams – 70 litų, o baltarusiams bus taikomos nuolaidos ir bilietai kainuos šiek tiek pigiau.

Festivalio dienomis veiksmas vyks dviejose daugiau nei po 200 kilovatų garso skleidžiančiose scenose. Pagrindinė festivalio scena – iki šiol didžiausia Lietuvoje – 22 metrų pločio ir 14 metrų gylio, antroji – 14 metrų pločio ir 10 metrų gylio.

Pasak už renginio muzikinę dalį atsakingo „roko dinozauro“ Dovydo Bulvšteino, scenoje pasirodys lietuvaičiai „Skamp“, „G&G Sindikatas”, “Pieno lazeriai”, islandai „The Leaves“, suomiai „Poets of the Fall“, baltarusiai „Drum Ecstasy“, lenkai „Myslovitz“, dub dance pionieriai iš Didžiosios Britanijos „Zion Train“.

Tarp festivalio atlikėjų bus galima išvysti ir vieną ryškiausių šiuo metu Estijos roko propaguotojų Tanelį Padarą su grupe „The Sun“. Taip pat atvyks atlikėjai iš Niujorko, Didžiosios Britanijos, Vokietijos.

Festivalio organizatoriai pažadėjo, kad scenoje pasirodys ir kelis šimtus tūkstančių eurų kainuojantys, puikiai daugeliui roko, šokių ir elektroninės muzikos gerbėjų pažįstami atlikėjai. Šiuo metu su jais deramasi dėl pasirodymo sąlygų ir honorarų, todėl konkrečių žvaigždžių organizatoriai kol kas neatskleidė.

Nuo vidurnakčio iki paryčių visus klubinėtojus į specialiai festivaliui daugiau negu 200 kv. metrų šviesos ir garso palapinėje įrengtą šokių klubą kvies „Boogaloo“ ir „Metal&Metal“ (tie patys „Nesakyk mamai“) diskžokėjai.

Norviliškių pilies apylinkės
Organizatorių nuotr.

Uždaroje apšviestoje festivalio automobilių stovėjimo aikštelėje planuojama sutalpinti beveik 2000 transporto priemonių. Renginio organizatoriai žadėjo pasirūpinti automobilių apsauga. 4000 žmonių talpinančiame kempinge žiūrovams bus suteikta vieta nakvoti savose palapinėse. Norintieji pernakvoti po stogu, galės įsikurti Norviliškių pilyje.

Festivalio dienomis bus sustiprinta sienos apsauga, ketinama imtis ypatingų saugumo priemonių. Į festivalį atvykstantiems patartina turėti asmens dokumentą.

Tikimasi, kad šiemet startuosiantis festivalis taps kasmetiniu ir ateityje jį bus galima pavadinti Lietuvos Vudstoku. Jau dabar „Be2Gether“ projektas, kurio biudžetas siekia 2,5 mln. litų, įtrauktas į muzikinių „Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009“ renginių programą.

www.DELFI.lt
 
113
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Muzika

Grupė „Mochito“ pristato dramatišką vaizdo klipą įvertink (3)

2014 balandžio mėn. 24 d. 11:59
"Mochito" (Eglės Pinikienės nuotr.)
(Eglės Pinikienės nuotr.)
Grupė "Mochito" pristato savo naujausią vaizdo klipą dainai "Tu palikai". Klipe - jausminga meilės istorija, apipinta nelaimingų įvykių grandine.

„Roxette“ atvyksta į Lietuvą (8)

2014 balandžio mėn. 24 d. 10:36
"Roxette"
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Dešimtys nepamirštamų Švedijos dueto „Roxette“ hitų pirmą kartą gyvai skambės didžiausioje Lietuvos salėje. lapkričio 25 dieną hitų „The Look“, „Joyride“, „It Must Have Been Love“ ir daugybės kitų populiarių dainų autoriai koncertuos Kauno „Žalgirio“ arenoje. Tai bus ne tik pirmasis „Roxette“ pasirodymas šioje arenoje, bet ir pirmasis vizitas Kaune.

10 geriausių „Aerosmith“ kūrinių – jūsų dėmesiui įvertinkite (4)

2014 balandžio mėn. 24 d. 10:06
"Aerosmith"
AOP nuotr.
Pasaulio muzikos naujienų žurnalas „Rolling Stone“ surengė skaitytojų apklausą, kurioje siekė išsiaiškinti visų laikų populiariausius ir geriausius legendinės JAV roko grupės „Aerosmith“ kūrinius. Beveik juos visus bus galima išgirsti grupės koncerte Vilniaus „Siemens“ arenoje gegužės 21 d.

„Eurovizija 2014“: Maltos atstovai sukūrė dainą emigrantų paliktoms šeimoms įvertinkite dainą apklausoje! (2)

2014 balandžio mėn. 23 d. 13:49
"Firelight"
Eurovision.tv
„Firelight“ – 2013-ųjų birželį susiformavusi maltiečių pop country folk stiliaus grupė su pagrindiniu vokalistu Richardu Edwardsu priešakyje. Grupės sudėtyje ir jo sesuo Wayne William, kuri yra pritariančioji vokalistė. 

Prieš vestuves Katažina naujausią kūrinį skyrė D. Zvonkui įvertink klipą (55)

2014 balandžio mėn. 23 d. 11:44
Prieš vestuves Katažina naujausią kūrinį skyrė D. Zvonkui
"Lietuvos ryto televizijos" nuotr.
Daininkė Katažina Niemycko pristo savo naujausią dainą "Paskambink parašyk". Netylant kalboms apie artėjančias Katažinos ir Deivydo Zvonkaus vestuves, mergina prasitarė, jog pastaruoju metu dėl itin įtempto koncertų grafiko savo išrinktajį mato ne taip dažnai, kaip norėtų.
ŽUVĖDRA Antonas Čechovas
ŽUVĖDRA
2014 balandžio 24 d. 19.00 val.
VASARVIDŽIO NAKTIES SAPNAS William Shakespeare
VASARVIDŽIO NAKTIES SAPNAS
2014 gegužės 13 d. 19.00 val.
Bilietų į „Hamletą“ brazilai eilėje laukė nuo pat ryto „Norisi vėl į Braziliją. Ten buvo gerai“, – nostalgiškai OKT/Vilniaus miesto teatro gastroles į tolimąjį Pietų Amerikos žemyną prisimena Julius Žalakevičius. Čia aktorius kartu su kolegomis pirmą kartą vykstančiame San Paulo teatro festivalyje sėkmingai pristatė spektaklį „Hamletas“.
Bilietų į „Hamletą“ brazilai eilėje laukė nuo pat ryto
2014 balandžio 14 d.