Laiškai iš „Be2Gether“: pirma dalis (foto)

 (140)
Festivalio „Be2Gether“ dalyvė
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Likus maždaug pusiaudieniui iki, organizatorių teigimu, „didžiausio festivalio Baltijos šalyse“ pradžios, interneto forumuose buvo aktyviai prekiaujama bilietais ir pakvietimais. Kainos svyravo nuo 60 iki 100 litų. Ar tai reiškia, kad žmonių susidomėjimas išblėso ir festivalis pasmerktas fiasko? Praėjus pirmajai dienai, šis spėjimas atrodo neteisingas...

Tačiau pati festivalio pradžia nežadėjo nieko gera. Penktadienį apie 16 valandą kempingas buvo beveik tuščias, žmonės neskubėdami statė palapines. Bilietus pardavinėjo savanoriai, tad netvarkos išvengti nepavyko, kartais juostelės ant rankos, atstojančios bilietą, reikėdavo laukti ilgiau nei pusvalandį.

Prasidėjus pirmajam festivalio pasirodymui („Tanel Padar & The Sun“) pradėjo lyti, tad muzikantai grojo beveik tuščiame lauke. Lenkų „Myslovitz“ koncertas taip pat nenustebino, nors žmonių jau buvo daugiau...

Festivalis „Be2Gether"
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Tikrosios linksmybės prasidėjo tik pasirodžius niujorkiečiams „New York Ska Jazz Foundation“. Jie grojo linksmą instrumentinę muziką, kuri išjudino pirmuosius bokalus gurkšnojusius žiūrovus ir šie pradėjo šokti. Atvirai kalbant, šią grupę būtų galima apibūdinti kaip prabangaus restorano ansamblį, nes jie pabosta jau po kelių kūrinių: visi jie skamba pernelyg vienodai. Tiesa, energijos pas šiuos vyrukus tikrai daug ir ramiai jų klausytis nepavyksta.

Apie po to grojusias grupes („The Young Knifes“ iš Britanijos ir „Datarock“ iš Norvegijos) dar prieš festivalį buvo kalbama, kad jos nepadarytų gėdos net „Roskildei“. Pamačius pasirodymus, galima tvirtinti, kad šie žodžiai teisingi. „The Young Knifes“ grojo šiek tiek sunkesnę roko muziką su britiška indie priemaiša. Muzikos kritikų vienais iš „new rave“ stiliaus pradininkų laikomų „Datarock“ pasirodymas buvo dar įspūdingesnis: daug šviesos, daug garso ir įdomios video projekcijos. Vaikinai ant scenos pasirodė vilkėdami raudonus sportinius kostiumus, todėl labiau priminė ne rimtai grojančius muzikantus, o „atsipūtusius“ poilsiautojus.

Vėmė ir demonstravo vyrišką pasididžiavimą

Po audringų šokių su norvegais, atėjo eilė bene svarbiausiam to vakaro atlikėjui – grupei „Bloodhound Gang“ iš Amerikos. Prieš pat koncertą vykusioje spaudos konferencijoje vaikinai viešai išreiškė neigiamą požiūrį į Jungtinių Valstijų vykdomą politiką ir prezidentas Georgą Bushą. Bet tai buvo tik pradžia...

Pasirodymas vėlavo maždaug 15 minučių, kol galiausiai raginami kurtinančio minios staugimo muzikantai pasirodė scenoje su lietuviško alaus buteliais. Daugiau dėmesio buvo skirta ne muzikinei, o linksminančiai pasirodymo daliai. Vaikinai tikrąją to žodžio prasme scenoje šėlo: laistėsi alumi, nuolat rūkė, rodė nepadorius gestus ir įžeidinėjo minią. Vėliau „Bloodhound Gang“ netgi sugrojo trumpą ištrauką iš Lietuvos valstybės himno. Kai kuriems žiūrovams šito pasirodė per daug ir muzikantų adresu pasipylė keiksmai. Tačiau tai buvo tik pradžia...

Festivalis „Be2Gether"
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Kulminacija buvo pasiekta tada, kai bosine gitara grojantis vaikinas išsitraukė savo vyrišką pasididžiavimą ir juo ėmė tampyti po sceną dėžę nuo muzikos instrumentų. Po to išgėrė daugiau alaus ir apsivėmė... Nežinia, ar dėl sceninių „triukų“, ar dėl muzikos, bet apskritai pasirodymas žmonėms, atrodo, patiko.

Nors patys „Bloodhound Gang“ per spaudos konferenciją prisipažino, kad iš jų pasirodymo per daug tikėtis neverta...

Pasibaigus amerikiečių chuliganų šou, ištvermingiausieji nuskubėjo į muzikinių pankų grupės „Pieno Lazeriai“ pasirodymą. Muzikantai išties grojo profesionaliai, o šalia stovėjęs vaikinas nejučia prasitarė, kad, jo nuomone, tai pats geriausias tos dienos pasirodymas.

Neoficialiais duomenimis, į „Be2Gether“ parduota 7000 bilietų, tikimasi, kad festivalį aplankys dar apie 1000 kviestinių svečių ir žurnalistų. Organizatorių pranešimuose spaudai buvo žadama, kad „Be2Gether“ vyraus draugiška atmosfera ir bus daugybė pramogų be muzikos. „Draugiška atmosfera“ ypač jaučiama bendrajame kempinge prie dušų, kurių išviso yra tik dvylika. Iš žadėtųjų pramogų, kol kas vyko tik rytinė aerobika. Dabar yra maždaug 12 valanda, žmonės didžiajame kempinge tingiai keliasi, laukia ilgose eilese prie dušų ir gyvena vakaro lauko nuotaika…

Tęsinys – jau rytoj.

Festivalis „Be2Gether"
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Festivalis „Be2Gether"
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Festivalis „Be2Gether"
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Festivalis „Be2Gether"
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Festivalis „Be2Gether"
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

www.DELFI.lt
 
140
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Muzika

„Eurovizija 2014“: gražuolis iš Vengrijos atliks už širdies griebiančią dainą apie vaikystės draugės išgyvenimus įvertinkite dainą apklausoje! (12)

2014 balandžio mėn. 22 d. 17:33
Andrásas Kállay-Saundersas
Eurovision.tv
András Kállay-Saunders savo šalyje įžymus tapo sudalyvavęs talentų projekte „Megasztar“. Sėkmė Vengrijos nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje šį jaunuolį aplankė po trečiojo bandymo.

Pačiame keisčiausiame klipe K. Perry taps sunkiai atpažįstama išgirsk dainą! (3)

2014 balandžio mėn. 22 d. 16:56
Katy Perry
DELFI montažas
Vaizdo klipe naujam singlui „Gimtadienis“ Katy Perry žada pademonstruoti daug keistenybių. „Norėčiau pasakyti, kad klipas seksualus, bet taip nėra“, – sako ji kvatodama interviu su Kacey Musgravesu, informuoja hitfix.com.

JAV roko grupė „OneRepublic“ surengs koncertą Lietuvoje (18)

2014 balandžio mėn. 22 d. 09:56
"Onerepublic"
Organizatorių nuotr.
Rudenį Lietuvoje pirmą kartą lankysis muzikos topų viršūnėse karaliaujanti JAV roko grupė „OneRepublic“. Vaikinų penkiukė pirmąjį ir vienintelį koncertą šalies publikai surengs lapkričio 3 d. Vilniaus „Siemens“ arenoje. Grupės koncertas Lietuvos sostinėje yra įtrauktas į naujausio koncertinio turo „The Native Tour“ tvarkaraštį.

Savaitgalio ritmai. Naktiniame klube - iškirpčių šou (11)

2014 balandžio mėn. 21 d. 19:07
"Mojo Lounge" vakarėlis Vilniuje
Organizatorių nuotr.
Velykų nakties melodijas "Mojo Lounge" Vilnius kūrė Dario Kodek - ilgametę patirtį turintis saksofonistas, grojantis garsiausiuose Ibizos klubuose, akomponuodamas žymiausiems pasaulio didžėjams.

Savaitgalio ritmai. Vyrus linksmino seksualiais zuikių kostiumais pasipuošusios gražuolės (8)

2014 balandžio mėn. 21 d. 18:57
"Mojo Lounge" vakarėlis
Organizatorių archyvo nuotr.
Laukiamiausia pavasario šventė, kuri buvo pasitikta dar ryškiau, gyviau ir skambiau – specialiame vakarėlyje!
ŽUVĖDRA Antonas Čechovas
ŽUVĖDRA
2014 balandžio 24 d. 19.00 val.
VASARVIDŽIO NAKTIES SAPNAS William Shakespeare
VASARVIDŽIO NAKTIES SAPNAS
2014 gegužės 13 d. 19.00 val.
Bilietų į „Hamletą“ brazilai eilėje laukė nuo pat ryto „Norisi vėl į Braziliją. Ten buvo gerai“, – nostalgiškai OKT/Vilniaus miesto teatro gastroles į tolimąjį Pietų Amerikos žemyną prisimena Julius Žalakevičius. Čia aktorius kartu su kolegomis pirmą kartą vykstančiame San Paulo teatro festivalyje sėkmingai pristatė spektaklį „Hamletas“.
Bilietų į „Hamletą“ brazilai eilėje laukė nuo pat ryto
2014 balandžio 14 d.