Į Lietuvą koncertuoti atvyksta „System of a Down“ žvaigždė Serjas Tankianas

 (25)
Serj Tankian
Serj Tankian
© Organizatorių archyvo nuotr.

Sunkiojo roko dievų „System of a Down“ vokalistas Serjas Tankianas pirmą kartą koncertuos Lietuvoje. Spalio 15 d. „Pramogų arenoje“ Vilniuje pasirodymą mūsų šalyje surengsiantis rokeris naujausią solinę programą „Orka“ (angl. „Orca“) gerbėjams pristatys kartu su simfoniniu orkestru.

Serjas Tankianas yra armėnų kilmės dainininkas, dainų autorius, kompozitorius ir multiinstrumentalistas, geriausiai žinomas kaip visame pasaulyje itin populiarios sunkiojo roko grupės „System of a Down“ pagrindinis vokalistas.

1994 m. susikūrusi grupė „System of a Down“, neretai trumpinama tiesiog kaip SOAD – viena sėkmingiausių sunkiojo roko grupių pasaulyje. SOAD yra išleidusi penkis studijinius albumus, kurių trys – „Toxity“ (2001 m.), „Memerize“ (2005 m.) ir „Hypnotize“ (2005 m.) – vos pasirodę užėmė pirmą vietą „Billboard 200“ muzikos topuose.

2006 m. grupė pelnė „Grammy“ statulėlę už geriausią roko muzikos dainą „B.Y.O.B“. Tais pačiais metais SOAD nusprendus pristabdyti muzikinę karjerą, Serjas Tankianas ėmėsi solinės veiklos. Vos po metų, 2007-aisiais, pasirodė ir debiutinis solo albumas „Elect the Dead“, kurio du singlai „The Unthinking Majority“ ir „Empty Walls“ sulaukė itin palankių kritikų ir gerbėjų vertinimų.

Po sėkmingo solinio debiuto, Serjas Tankianas išleido dar tris populiarius, bet labai skirtingus albumus. 2010 m. pasirodžiusiame „Imperfect Harmonies“ atlikėjas eksperimentuoja su džiazo ir klasikine instrumentine muzika, po metų išleistame „Harakiri“ S. Tankianas grįžta „prie šaknų“ – roko muzikos, o 2012 m. pabaigoje pasirodė ir jo pirmoji simfonija „Orka“, kurią atlikėjas spalio mėnesį pristatys ir Lietuvos publikai.

„Priimta manyti, kad orka yra vienas plėšriausių ir pavojingiausių jūrų žinduolių, tačiau iš tikrųjų orka yra tiesiog juodas, „nekenksmingas“ delfinas – tarsi žmonijos dichotomijos (klasinio susiskirstymo) simbolis“, sako Serjas Tankianas. Šis netradicinis su muzika eksperimentuoti nebijančio atlikėjo požiūris atsispindi ir jo naujausioje keturių dalių simfonijoje „Orka“.

Serj Tankian „ Sky Is Over“

www.DELFI.lt
 
25
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Muzika

Muzikos ieškotojas rekomenduoja: būtina išgirsti, ko jie verti (4)

2014 rugpjūčio mėn. 28 d. 13:53
Tomas Ramanauskas
Asmeninio archyvo nuotr.
Tomo Ramanausko vardas puikiai žinomas interneto klaidžiotojams. Jis – reklamos agentūros „New!” įkūrėjas ir kūrybos direktorius, Vilniaus melomanams žinomas kaip „Metal on Metal“ narys. T. Ramanauskas su pagrindinio Lietuvos naujienų portalo DELFI skaitytojais dalinasi savo laukiamiausių grupių topu iš „Loftas Fest 2014“.

Kartu renkame geriausią naują grupę Lietuvoje balsavimas (1)

2014 rugpjūčio mėn. 28 d. 13:25
Grupė „Neteisėtai padaryti“
Organizatorių nuotr.
Visą vasarą „LRT Opus“ kartu su menų fabriku „Loftas“ rengė jaunų grupių konkursą, kuriame varžėsi daugiau nei 30 jaunų grupių.

Švedijos karališkieji asmenys boikotavo apdovanojimų ceremoniją

2014 rugpjūčio mėn. 28 d. 10:55
Švedijos karališkosios šeimos nariai boikotavo prestižinio muzikos apdovanojimo įteikimo rokenrolo legendai Chuckui Berry ceremoniją, dėl jo 1961 metų teistumo už nepilnametės vežiojimąsi, trečiadienį sakė karalienė Silvia.

Vilniečius džiugins ryškiomis spalvomis (6)

2014 rugpjūčio mėn. 27 d. 18:46
"The Color Run"
Organizatorių archyvo nuotr.
Likus vos kelioms dienoms iki spalvingiausio ir linksmiausio šią vasarą sporto renginio Lietuvoje – „The Color Run Vilnius“ – jo organizatoriai kviečia suskubti dar nespėjusius užsiregistruoti ir prisijungti prie pirmą kartą šalyje įvyksiančio tokio teminio bėgimo.

Konkursas! DELFI ir „Loftas“ kviečia tave į miesto festivalį (2)

2014 rugpjūčio mėn. 28 d. 12:36
Festivalio akimirkos
Organizatorių nuotr.
DELFI kartu su menų fabriku „Loftas“ kviečia tave dalyvauti miesto festivalyje! „Loftas Fest 2014“ vyks jau kitą savaitgalį, rugsėjo 4-6 dienomis. 3 dienos, 4 scenos, daugiau nei 50 atlikėjų, tarp kurių Nicolas Jaar (Darkside), Leon Somov & Jazzu, Skamp ir dar 50 kitų. Laimėk 2 kvietimus dviem ir išskirtinius festivalio marškinėlius.
HAMLETAS William Shakespeare
HAMLETAS
2014 rugsėjo 06 d. 19.00 val.
DUGNE Maksimas Gorkis
DUGNE
2014 rugsėjo 07 d. 19.00 val.
Oskaras Koršunovas apie prestižinėje Venecijos bienalėje gimusį spektaklį: „Tai buvo sprogimas“ Praėjus penkiolikai metų režisierius Oskaras Koršunovas vėl sugrįžo į prestižinę Venecijos bienalę. Šiemet organizatoriai siekė pakviesti devynis įdomiausiai šiuo metu kuriančius Europos teatro menininkus, tarp kurių – ir lietuvių režisierius, savaitę trukusiose kūrybinėse dirbtuvėse Antono Čechovo „Žuvėdros“ tema dalinęsis patirtimi su profesionaliais italų aktoriais. Tiek laiko pakako gimti spektakliui, nustebinusiam ir patį režisierių.
Oskaras Koršunovas apie prestižinėje Venecijos bienalėje gimusį spektaklį: „Tai buvo sprogimas“
2014 rugpjūčio 27 d.