Vilniaus sporto rūmai įtraukti į Kultūros vertybių registrą

 (26)
Vilnius, Sporto rūmai
© DELFI (J.Juršienės nuotr.)

Šiandien Kultūros paveldo departamento Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba į Kultūros vertybių registrą įrašė Vilniaus koncertų ir sporto rūmus. Už šį spendimą balsavo visi vertinimo tarybos nariai. Pastatą siūloma saugoti regioninės reikšmės lygmeniu, rašoma pranešime spaudai.

Vertinimo tarybos narių dauguma patvirtintos Vilniaus koncertų ir sporto rūmų teritorijos, apimančios 5,2 hektaro, ribos.

Unikalios architektūros koncertų ir sporto rūmai statyti 1971 m. Pastatas patenka į archeologijos kultūros vertybės Vilniaus senojo miesto vietos su priemesčiais teritoriją.

1988 m. spalio 22-23 d. Vilniaus koncertų ir sporto rūmuose įvyko Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio steigiamasis suvažiavimas. 1991 m. sausio 14-16 d. visuomenė atsisveikino su pastate pašarvotais Lietuvos laisvės kovotojais, žuvusiais prie Vilniaus televizijos bokšto.

www.DELFI.lt
 
26
Registruoti (0) Anonimiški (26)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kultūros parkas

„Kultūra per „Penki TV“: viešnagė tapytojų Saukų namuose ir rašytojo M. Šiškino interviu (1)

2015 kovo mėn. 1 d. 10:25
Šįkart laidoje – viešnagė tapytojų Nomedos ir Šarūno Saukų namuose Dusetose, projekto „Flamenko ir sutartinių jungtuvės“ premjera bei rašytojo Michailo Šiškino interviu.

„Knygos per „Penki TV“: D. Kazragytė – knygos tai mano išpažintis ir išsikalbėjimas (1)

2015 vasario mėn. 28 d. 10:42
„Knygos per „Penki TV“: D. Kazragytė – knygos tai mano išpažintis ir išsikalbėjimas
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Pasibaigus Vilniaus knygų mugei, kviečiame Jus dar kartą prisiminti tuos rašytojus, iliustratorius ir knygų leidėjus, kurie buvo apdovanoti jos metu. Taip pat kviečiame Jus atrasti Lietuvos pilis ir dvarus, o kartu su aktore ir rašytoja Doloresa Kazragyte pasinerti į teatro bei jos parašytų knygų pasaulį.

V. Bareikis: projekte „Šuolis“ tikrai nedalyvaučiau (13)

2015 vasario mėn. 28 d. 11:10
Aktorius, režisierius ir muzikantas Vidas Bareikis „Žinių radijui“ sakė niekada nedalyvautų tokiame televizijos projekte kaip "Šuolis", o televizija, anot jo, bet kokią beprasmybę gali paversti kažkuo ypatingu. Siūlome ištrauką iš laidos „Sumaniausia klasė“, kuriame V. Bareikį kalbino Klaipėdos Ažuolyno gimnazijos 2c klasės moksleiviai.

Naujoji „Mein Kampf“ – istorinės atminties saugykla ar A. Hitlerio balsas iš kapo? (47)

2015 kovo mėn. 1 d. 15:35
Adolfo Hitlerio knyga Mein Kampf
AP/Scanpix
Senos knygos tomas, saugomas slaptoje itin pavojingų objektų saugykloje Bavarijos valstybinėje bibliotekoje. Ekspertų komanda atmeta bet kokius prašymus pamatyti šią knygą – šis „nuodingas tekstas“ akylai saugomas nuo smalsuolių žvilgsnių ir tų, kurie galėtų šią knygą prikelti naujam gyvenimui.

Scenoje – dar viena žvaigždė iš užsienio

2015 vasario mėn. 28 d. 21:28
Vladislavas Sulimskis
Asmeninio archyvo nuotr.
Vilnius City Opera pristato dar vieną naują solistą. Kartu su Metropolitene Azučenos partiją atlikusia Mzia Nioradze, į Vilniaus Kongresų rūmų sceną lips iš Baltarusijos kilęs baritonas Vladislavas Sulimskis, atliksiantis grafo Di Lunos vaidmenį. Kas kartą ieškodama naujų veidų, VCO kompanija pasikliauja ne tik operos ekspertais, agentais, bet ir nuosava patirtimi.
NUOSPRENDIS – METAMORFOZĖ Franz Kafka
NUOSPRENDIS – METAMORFOZĖ
2015 kovo 13 d. 19.00 val.
ŽUVĖDRA Antonas Čechovas
ŽUVĖDRA
2015 kovo 15 d. 19.00 val.
Oskaro Koršunovo žūtbūtinė kova su savimi Prieš 25 metus pirmąjį savo spektaklį publikai pristatęs režisierius Oskaras Koršunovas (45) šiandien užsimena, kad po tiek laiko, praleisto teatre, vis dažniau susimąsto apie tai, ką daryti toliau. Nors Oskaro Koršunovo teatrą (OKT) prieš 15 metų įkūrusiam ir iki šiol jam vadovaujančiam scenos meistrui idėjų naujiems kūriniams nestinga, kaip pats pripažįsta, nebelieka laiko atidėliojimams. “Arba dabar, arba niekada”, – sako O.Koršunovas.
Oskaro Koršunovo žūtbūtinė kova su savimi
2015 vasario 27 d.