Vilniaus sporto rūmai įtraukti į Kultūros vertybių registrą

 (26)
Vilnius, Sporto rūmai
© DELFI (J.Juršienės nuotr.)

Šiandien Kultūros paveldo departamento Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba į Kultūros vertybių registrą įrašė Vilniaus koncertų ir sporto rūmus. Už šį spendimą balsavo visi vertinimo tarybos nariai. Pastatą siūloma saugoti regioninės reikšmės lygmeniu, rašoma pranešime spaudai.

Vertinimo tarybos narių dauguma patvirtintos Vilniaus koncertų ir sporto rūmų teritorijos, apimančios 5,2 hektaro, ribos.

Unikalios architektūros koncertų ir sporto rūmai statyti 1971 m. Pastatas patenka į archeologijos kultūros vertybės Vilniaus senojo miesto vietos su priemesčiais teritoriją.

1988 m. spalio 22-23 d. Vilniaus koncertų ir sporto rūmuose įvyko Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio steigiamasis suvažiavimas. 1991 m. sausio 14-16 d. visuomenė atsisveikino su pastate pašarvotais Lietuvos laisvės kovotojais, žuvusiais prie Vilniaus televizijos bokšto.

www.DELFI.lt
 
26
Registruoti (0) Anonimiški (26)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kultūros parkas

Žagarė iš Panevėžio perėmė Lietuvos kultūros sostinės titulą

2015 sausio mėn. 26 d. 17:59
Žagarė - Joniškio rajono miestelis, turintis tik apie 1500 gyventojų visus metus kvies į svarbius renginius. Pirmasis Lietuvos kultūros sostinės renginys - iškilmingas restauruotų Žagarės dvaro rūmų atidarymas. Atidarymui paruošta subtili koncertinė programa su grupėmis „Pelenai“ ir „Telebimbam“ bei muzikinė Žagarės dvaro rūmų vizualizacija su choro „Brevis“ pasirodymu. Lietuvos kultūros sostinės atidarymo vakarą vainikavo šventinis fejerverkas. Visi norintys galėjo pasižvalgyti sušvitusiomis dvaro salėmis.

Dvi restauruotos Valdovų rūmų muziejaus interjerų vertybės vėl džiugins lankytojus

2015 sausio mėn. 26 d. 15:57
Jono Kazimiero Vazos portretas (nežinomas autorius, Lietuva arba Lenkija, XVII a. Drobė, aliejus)
Organizatorių nuotr.
Pasibaigus tarptautinei parodai „Europos Viduramžių ir Renesanso gobelenai. Gijomis išausta istorija“, į atnaujinamą Valdovų rūmų muziejaus atkurtų istorinių reprezentacinių interjerų ekspoziciją grįžta dvi praėjusiais metais konservuotos ir restauruotos kelis šimtmečius skaičiuojančios vertybės. Lankytojai netrukus vėl turės galimybę grožėtis XVII a. nežinomo dailininko nutapytu Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Jono Kazimiero Vazos portretu ir XVI a. pradžioje Prancūzijoje vilnos ir šilko siūlais austu gobelenu „Aleksandras Didysis ir Kleito nužudymas“.

Pianistų dueto E. Božanovo ir K. Uinsko koncertai Lietuvoje – jau už poros dienų

2015 sausio mėn. 26 d. 11:03
Evgenijus Bozhanovas ir Kasparas Uinskas
Organizatorių nuotr.
Vos už kelių dienų Lietuvoje savo koncertus pradės fortepijono virtuozų duetas – pianistai Evgeni Božanov ir Kasparas Uinskas, kurie pasirodys Klaipėdos koncertų salėje sausio 28 d., vėliau seks koncertai Kaune – Kauno filharmonijoje sausio 31 d. ir Vilniuje – vasario 4 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.

Solistė J. Vaškevičiūtė apie savo vaikystę: maištas yra neišvengiamas (2)

2015 sausio mėn. 25 d. 12:17
Ką tik sužibėjusi Azučenos vaidmeniu „Trubadūre“, solistė Jovita Vaškevičiūtė jau rengiasi naujai premjerai. Šį kartą ji prisijungs prie jaunosios „Vilnius City Operos“ kartos spektaklyje jaunimui „Jonas ir Greta“, vasario 5 ir 7 dienomis, kartu su Anglijoje dainuojančia Justina Gringyte, į Lietuvą vėl grįžtančia Maria Nazarova ir publiką pakerėjusiu Rafailu Karpiu. Susitikome su Jovita kaip tik po vienos iš daugelio muzikinių Motinos vaidmens repeticijų.

Vengrų pianistas sukūrė tobulo garso fortepijoną (14)

2015 sausio mėn. 25 d. 11:17
Vengrų pianistas Gergely Boganyi – ne tik vienas talentingiausių pianistų pasaulyje, tačiau taip pat ir vienas iš fortepijono, kuriuo , jo manymu, galima išgauti neįtikėtinai tobulą garsą, kūrėjų. Pianisto garbei „Boganyi“ pavadintas fortepijonas dar žinomas stebuklingojo fortepijono pavadinimu. Šis neįprastas instrumentas pagamintas ne iš medienos, o iš angies pluošto, o instrumento rėmas – geležinis.
ŽUVĖDRA Antonas Čechovas
ŽUVĖDRA
2015 sausio 26 d. 19.00 val.
HAMLETAS William Shakespeare
HAMLETAS
2015 vasario 01 d. 19.00 val.
Atšaukiamas vasario 6 d. spektaklis „Paskutinė Krepo juosta“ DĖMĖSIO! Atšaukiamas vasario 6 d. spektaklis „Paskutinė Krepo juosta“! Bilietus galite grąžinti „Tiketos“ kasose, kuriose juos įsigijote. Tai galite padaryti iki vasario 20 d. Internetu pirktus bilietus galite grąžinti prisijungę prie savo „Tiketos“ prieigos. Iškilus klausimams skambinti OKT/Vilniaus miesto teatro administracijai telefonu 8 5 2122099 arba rašyti elektroniniu paštu info@okt.lt. Atsiprašome už kilusius nepatogumus.
Atšaukiamas vasario 6 d. spektaklis „Paskutinė Krepo juosta“
2015 sausio 23 d.