„Tebūnie naktis“ pažadino Vilnių iš miegoatnaujinta 11.10 val.

 (134)
Šeštadienio naktį nė vienam vilniečiui tikriausiai nekilo klausimas, ką veikti. Juk „Tebūnie naktis“ programa pasiūlė daugiau nei šimtą įvairių renginių. Linksmybės užtruko iki pat ryto.
„Tebūnie naktis“ pažadino Vilnių iš miego
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Tą dieną apsiniaukęs dangus bei vėliau prasidėjęs lietus nė kiek neišgąsdino vilniečių bei sostinės svečių. Miesto gatvės į pavakarę prisipildė šurmulio, muzikos ir šokių. „Negalime praleisti tokios nakties, juk čia tiek visko pilna“, - džiūgavo studentės Monika ir Rita.

Anot jų, smagiausia buvo pašokti Sirtakį Pilies gatvėje, kur netoli restorano „Metaxa“ šėlo šokių grupė „July-Veruz“.

Didelio smalsuolių dėmesio sulaukė ir vaizdo instaliacijos Neries krantinėje. Šalia „Kultflux“ platformos kiekvienas norintis galėjo išbandyti piešimą karštu vandeniu. O kokie nerealūs piešiniai! Kaip įdomu, kad pilant karštą vandenį ant putoplasto galima išgauti tokių neįtikėtinų vaizdų, kurie buvo ryškiai matomi ir iš kitos upės pusės.

Ilgai nemiegojo ir „Fluxus ministerija“. Čia tą naktį įvyko daugiau nei dešimt renginių. Džiazas, parodos, dokumentiniai filmai, afrolatino šokiai iki ryto ir daugybė linksmai nusiteikusio jaunimo.

Kiek kitokios tą naktį buvo ir sostinė bažnyčios. Šv.Kotrynos bažnyčioje vyko chorinės muzikos vakaras, Šv.Kazimiero bažnyčioje – klasikinės muzikos improvizacijos, o Šv.Onos bažnyčioje – paveikslų paroda.

Kol vieni vaikštinėjo po skambantį, ūžiantį, ir šokantį miestą, kiti ramiai stebėjo naktinį kiną, kuris buvo rodomas tiek Tibeto skvere, tiek Sereikiškių parke, tiek „Pasaka“ ir „Skalvija“ kino centruose. Ramiai bei jaukiai susėdę ant žolės žmonės mėgavosi puikiais filmais po atviru dangumi.

Tiesa, šiemet atsirado naujiena – filmai su „S“ ženklu.

Sereikiškių parkas miestiečius viliojo ne tik naktiniu kinu, bet ir įdomiais šokio bei improvizacijų pasirodymais. Apie vidurnaktį visi čia lėkte lėkė pasijuokti iš „Impro 241” improvizacijų. Laikydamiesi už pilvų žiūrovai balsu kvatojosi iš linksmų jaunuolių, kurie pasirodymą kūrė tiesiog vietoje, kartais paprašydami vienos ar kitos užuominos iš publikos.

Neapsieita renginiuose ir be spūsčių. Ne visi norintys pakliuvo ir į teatrų pasirodymus, nes pirmiausia buvo įleidžiami tie, kurie buvo iš anksto rezervavęsi vietas.

Pavyzdžiui, į Vido Bareikio pasirodymą sutilpo ne visi, todėl daugeliui teko koncerto klausytis sėdint „Menų spaustuvės“ kiemelyje. Daugybės lankytojų sulaukė ir „Mokytojų namų“ kiemelis. Čia žmonės turėjo net eilėje laukti, kad galėtų užeiti. Video menas ir elektroninė muzika, atrodo, tikrai viliojo „Tebūnie nakties“ lankytojus.

Smagūs ir linksmi iš šventės žmonės ryte žygiavo namo. Vieni negalėjo nustoti dainuoti, kiti keliavo su vis dar nebaigtu gėrimu, o štai ne viena mergina rankose nešėsi aukštakulnius, nes pasivaikščiojimas po naktinį Vilnių nemenkai išvargino ne vieną renginių ir linksmybių ištroškusią pilietę.

Linksmybių akimirkos - DELFI nuotraukų albume:

DELFI.TV žiūrovė nufilmavo grupės „Saulės broliai“ koncertą Vilniaus planetariume

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kultūros parkas

Paaiškėjo, kas kitus penkerius metus vadovaus Nacionaliniam ir Vilniaus mažajam teatrams (2)

Vilnius, spalio 13 d. (BNS). Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui (LNDT) vadovauti liks Martynas Budraitis, Vilniaus mažojo teatro (VMT) direktore turėtų tapti laikinoji jo vadovė Daiva Baltūsytė - Len.Kaip BNS informavo Kultūros ministro patarėja žiniasklaidai Dalia Vencevičienė, abu teatralai laimėjo antradienį Kultūros ministerijos vykdytus konkursus.

P. Širvys - eilėse, dainose, prisiminimuose (3)

Ateinantį pirmadienį, spalio 19-ąją, Teatro sąjungoje vyks literatūrinė-muzikinė kompozicija "Amžinai, amžinai neramus" pagal poeto Pauliaus Širvio kūrybą. Vakaro programoje dalyvaus aktoriai Česlovas Stonys, Saulius Sipaitis ir operos solistas Pranas Zaremba.

Vilnius City Opera eksperimentas Vilniaus centre: ar dar esame jautrūs smurtui?

Ar tai – ankstyvos Helovino dekoracijos? O gal kažkieno piktas pokštas? Ne. Tai – Vilnius City Operos instaliacija keršto tema. Šį antradienį, Vilniaus centre praeivius stebino krauju pasruvę manekenai. Artėjantys spalio 22-25 d. „Trubadūro“ spektakliai iššaukia išmoningiausius trupės sumanymus. Šį kartą – meninę instaliaciją, kurios tikslas – ne vien atkreipti praeivių dėmesį, bet ir sekundei sustoti pagalvoti: ar šiandien toks vaizdas dar gali šokiruoti? Ar kasdieniai smurto vaizdai neatbukino mūsų jautrumo?

Keliaujanti tarptautinė paroda sujungs šiuolaikinį meną ir politiką

Spalio 14 d., trečiadienį, 18.00 val. Rupert meno ir edukacijos centre Vilniuje atsidarys tarptautinė šiuolaikinio meno paroda „Dvigubas mazgas“. Rupert galerijoje, kurioje savo kūrybą yra eksponavusios tokios šiuolaikinio meno pasaulio žvaigždės kaip Dora Garcia, Dan ir Lia Perjovschi bei Ternerio prizo laimėtoja Laure Prouvost, bus pristatomi naujausi jaunosios kartos lietuvių ir užsienio menininkų kūriniai.

Ar verta antrą kartą eiti į tą patį spektaklį?

Yra žmonių, kurie klausia: ar dažnai vaikštai į teatrą? Vilnius City Opera klausia: ar dažnai eini į tą patį spektaklį dar ir dar kartą? Artėjant spalio 22-25 d. „Trubadūro“ spektakliams, VCO trupė pasidomėjo lietuvių publikos įpročiais. Esama istorijų, kuomet žiūrovai į „Bohemos“ spektaklius eidavo po tris kartus tam, kad kas kartą gautų bilietą vis kitoje salės vietoje, - jie sakė norėję pamatyti visą spektaklį ir visas jo detales, nes per vieną apsilankymą to padaryti nebuvo įmanoma.
NUOSPRENDIS – METAMORFOZĖ Franz Kafka
NUOSPRENDIS – METAMORFOZĖ
2015 spalio 13 d. 19.00 val.
ŽUVĖDRA Antonas Čechovas
ŽUVĖDRA
2015 spalio 26 d. 19.00 val.
OKT/Vilniaus miesto teatro 17-asis sezonas: revoliucijos vaikai OKT/Vilniaus miesto teatras 17-ojo sezono išvakares pažymėjo dviem skambiais akordais – tai spektaklio „Hamletas“ pristatymas prestižinėje Venecijos bienalėje bei penktą kartą iš eilės laimėtas Vilniaus miesto teatro vardo konkursas. Naujajame sezone aktorių branduolį bei repertuarą papildys naujoji karta. Tai – dvidešimt jaunų, tačiau teatre jau nebe naujokų, aktorių, kurie kartu su režisieriumi Oskaru Koršunovu kuria nonkonformistine naujojo realizmo dramaturgija kvėpuojančių spektaklių seriją.
OKT/Vilniaus miesto teatro 17-asis sezonas: revoliucijos vaikai
2015 rugsėjo 8 d.