Pažaislyje - P. Makartnio oratorijos premjera Lietuvoje

 (3)
Paulas Mccartney
Paulas Mccartney
© Scanpix

Sekmadienio vakarą Pažaislyje įvyks sero Paul McCartney oratorijos premjera Lietuvoje.

Du chorai iš Vokietijos, Kauno berniukų choras "Varpelis", Kauno miesto simfoninis orkestras, Kauno valstybinis choras bei solistė Lauryna Bendžiūnaitė (sopranas), diriguojant svečiui iš Rusijos Jurijui Serovui, sekmadienio vakarą Pažaislio vienuolyno kieme atliks legendinės grupės "The Beatles" nario, sero P. McCartney oratoriją "Ecce Cor Meum" ("Štai mano širdis"). Šį kūrinį, kaip išskirtinį 17-osios festivalinės vasaros projektą, savo gerbėjams parengė tarptautinis Pažaislio muzikos festivalis.

P. McCartney "Ecce Cor Meum" - 4 dalių oratorija orkestrui, berniukų ir mišriems chorams bei sopranui. Pasak oratorijos autoriaus, šis kūrinys jam tapęs dvasine išpažintimi, kurios žodžiai prašo "Vesk mus į meilę, išmokyk mus ją surasti". Kūrinio pavadinimą įkvėpė užrašas virš Niujorke, Šv. Ignaco Lojolos bažnyčioje, esančios Jėzaus skulptūros.

Oratorijos premjera įvyko 2001 m. Oksforde. Lietuvoje šis kūrinys koncerte bus atliekamas pirmą kartą.

ELTA
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Kultūros parkas

Aleksandras Makejevas kviečia plaukti su Trakų legendomis ir muzika

2014 liepos mėn. 30 d. 12:24
Rugpjūčio 14 dieną prasideda trakiečio, kompozitoriaus ir atlikėjo Aleksandro Makejevo muzikinių improvizacijų projektas „Plaukiam !!!”. Trakuose gimęs ir augęs muzikantas kviečia plaukti Galvės ežere klausantis rimtų ir šmaikščių legendų bei specialiai parengtos muzikinės programos.

Nidoje vyks trumpametražių filmų festivalis „Future Shorts“

2014 liepos mėn. 29 d. 16:40
Renginio akimirka Londone
Organizatorių nuotr.
Liepos 31 d. 21.30 val. Nidos šiaurinį paplūdimį iš smėlio gilumų sujudins didžiausias keliaujantis trumpametražių filmų festivalis pasaulyje „Future Shorts“ (Ateities trumpi). Londone įkurtas ir kiekvieną sezoną pristatantis vis naują pasaulinę filmų selekciją, festivalis sulaukė pripažinimo jau net 90 šalių. Sukurtas siekiant įrodyti, jog kinas – tai ne vien tamsi patalpa, keturios sienos ir atlenkiamos kėdės, „Future Shorts“ savo unikalumu spėjo sužavėti beveik 200 000 žiūrovų, teigiama organizatorių išplatintame pranešime.

Nidos džiazo festivalyje – išskirtinė „Shinkarenko Jazz 4N“ premjera festivalio programa

2014 liepos mėn. 29 d. 16:11
"Shinkarenko Jazz 4N"
Organizatorių nuotr.
Liepos 31 – rugpjūčio 2 dienomis Nidą smagiomis improvizacijomis užliesiantis festivalis „Nida jazz maratonas 2014“ žada ir muzikinių premjerų. Jau pirmąją festivalio dieną scenoje prie Nidos švyturio pasirodys naujai susibūręs kolektyvas „Shinkarenko Jazz 4N“, neįsivaizduojamas be šio renginio sielos, pripažinto boso gitaros improvizacijų meistro Leonido Šinkarenkos.

Jurbarkas švęs 755-erių metų sukaktį net tris dienas koncertai, linksmybės, šv. Mišios (4)

2014 liepos mėn. 29 d. 15:14
Jurbarkas
Organizatorių nuotr.
Rugpjūčio 15-17 d. net tris dienas Jurbarke šurmuliuos spalvingas, nuotaikingas ir daugybę svečių tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio sukviesiantis renginys „20-ojo a. pr. Sergejaus Ilarijonavičiaus Vasilčikovo dvaro tradicijų tęstinumas”. Šios šventės metu bus tęsiama miesto dvarininkų Vasilčikovų tradicija sukviesti miestelėnus į dvarą bendrai juos vienijančiai šventei. Tuo pačiu bus minimas ir gražus Jurbarko miesto gimtadienis – miestas skaičiuoja jau 755-uosius metus.

Birštono vasaros menų akademijoje – interaktyvus muzikinis teatras

2014 liepos mėn. 29 d. 10:33
Birštonas
Organizatorių nuotr.
Rugpjūčio 1–10 dienomis Birštono kurorte rengiama jau antroji edukacinė interpretacijos meistriškumo programa „Birštono vasaros menų akademija“. Sėkmingai startavęs, daug žiniasklaidos, Birštono gyventojų ir svečių dėmesio sulaukęs projektas plečia savo veiklą. Šiais metais net dešimt dienų besitęsiančių meistriškumo kursų metu vyks publikai atviri užsiėmimai, paskaitos, vakariniai koncertai, susitikimai ir diskusijos, kuriuose dalyvaus dar daugiau aukštųjų mokyklų, universitetų, gimnazijų, meno mokyklų moksleivių, studentų ir studijas baigusių atlikėjų.
Darius Meškauskas: svarbiausia – įvilioti publiką į pelėkautus Hamletas, Baronas iš spektaklio „Dugne”, Sorinas „Žuvėdroje” – šioje Oskaro Koršunovo trilogijoje vaidinantis Darius Meškauskas priartėja prie žiūrovo per, ko gera, maksimaliai įmanomą atstumą. Ir nenuostabu, kad šie trys ryškiausi jo dabartinėje kūryboje vaidmenys nuosekliai kelia aktoriui apmąstymus apie realybę ir virtualumą, melą ir tiesą, iliuziją ir tikrovę. Pelėkautuose.
Darius Meškauskas: svarbiausia – įvilioti publiką į pelėkautus
2014 liepos 28 d.