Pažaislyje - P. Makartnio oratorijos premjera Lietuvoje

 (3)
Paulas Mccartney
Paulas Mccartney
© Scanpix

Sekmadienio vakarą Pažaislyje įvyks sero Paul McCartney oratorijos premjera Lietuvoje.

Du chorai iš Vokietijos, Kauno berniukų choras "Varpelis", Kauno miesto simfoninis orkestras, Kauno valstybinis choras bei solistė Lauryna Bendžiūnaitė (sopranas), diriguojant svečiui iš Rusijos Jurijui Serovui, sekmadienio vakarą Pažaislio vienuolyno kieme atliks legendinės grupės "The Beatles" nario, sero P. McCartney oratoriją "Ecce Cor Meum" ("Štai mano širdis"). Šį kūrinį, kaip išskirtinį 17-osios festivalinės vasaros projektą, savo gerbėjams parengė tarptautinis Pažaislio muzikos festivalis.

P. McCartney "Ecce Cor Meum" - 4 dalių oratorija orkestrui, berniukų ir mišriems chorams bei sopranui. Pasak oratorijos autoriaus, šis kūrinys jam tapęs dvasine išpažintimi, kurios žodžiai prašo "Vesk mus į meilę, išmokyk mus ją surasti". Kūrinio pavadinimą įkvėpė užrašas virš Niujorke, Šv. Ignaco Lojolos bažnyčioje, esančios Jėzaus skulptūros.

Oratorijos premjera įvyko 2001 m. Oksforde. Lietuvoje šis kūrinys koncerte bus atliekamas pirmą kartą.

ELTA
Registruoti (0) Anonimiški (3)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kultūros parkas

Solistė J. Vaškevičiūtė apie savo vaikystę: maištas yra neišvengiamas (1)

2015 sausio mėn. 25 d. 12:17
Ką tik sužibėjusi Azučenos vaidmeniu „Trubadūre“, solistė Jovita Vaškevičiūtė jau rengiasi naujai premjerai. Šį kartą ji prisijungs prie jaunosios „Vilnius City Operos“ kartos spektaklyje jaunimui „Jonas ir Greta“, vasario 5 ir 7 dienomis, kartu su Anglijoje dainuojančia Justina Gringyte, į Lietuvą vėl grįžtančia Maria Nazarova ir publiką pakerėjusiu Rafailu Karpiu. Susitikome su Jovita kaip tik po vienos iš daugelio muzikinių Motinos vaidmens repeticijų.

Vengrų pianistas sukūrė tobulo garso fortepijoną (10)

2015 sausio mėn. 25 d. 11:17
Vengrų pianistas Gergely Boganyi – ne tik vienas talentingiausių pianistų pasaulyje, tačiau taip pat ir vienas iš fortepijono, kuriuo , jo manymu, galima išgauti neįtikėtinai tobulą garsą, kūrėjų. Pianisto garbei „Boganyi“ pavadintas fortepijonas dar žinomas stebuklingojo fortepijono pavadinimu. Šis neįprastas instrumentas pagamintas ne iš medienos, o iš angies pluošto, o instrumento rėmas – geležinis.

Po 40 metų kruopštaus darbo Vokietijoje išleista „Pasakų enciklopedija“

2015 sausio mėn. 23 d. 21:24
Po 40 metų kruopštaus darbo Vokietijoje išleista „Pasakų enciklopedija“
AOP nuotr.
Vokietijos Getingeno mieste baigtas rengti keturioliktasis unikalaus enciklopedinio leidinio, skirto pasakoms, tomas. Apie tai penktadienį Vokietijos naujienų agentūrai dpa pranešė projekto kuratorius Hansas Jorgas Utheris.

L. Pautienius – apie tai, kas motyvuoja dirbti Vokietijoje, o ne Lietuvoje interviu (41)

2015 sausio mėn. 23 d. 18:39
Sausio 28 ir 29 d. Gioachino Rossini operoje „Sevilijos kirpėjas“ šmaikštaus Figaro vaidmenį pirmą kartą naujame Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro pastatyme dainuos Laimonas Pautienius. Tarp Vokietijos ir Lietuvos gyvenantis solistas į šio teatro sceną grįžta po keleto metų pertraukos, tačiau šios pauzės perdėm nesureikšmina. O labiausiai, sakosi, laukia susitikimo su teatro publika. Siūlome pokalbį su solistu.

Tikro gyvenimo koliažą parodys scenoje

2015 sausio mėn. 23 d. 18:22
2014 m. pradžioje susikūrusį Jaunimo miuziklo teatrą lydi epitetai „išskirtinis“, „laužantis standartus“, „nebijantis naujovių“. Šiuos žodžius teatro trupė kartu su miuziklo kūrybine komanda stengiasi pateisinti intensyviai ruošdamasi sausio 29 d. dienos šviesą išvysiančiai šiuolaikinio lietuviško miuziklo (kitaip) EX’IT premjerai.
ŽUVĖDRA Antonas Čechovas
ŽUVĖDRA
2015 sausio 26 d. 19.00 val.
HAMLETAS William Shakespeare
HAMLETAS
2015 vasario 01 d. 19.00 val.
Atšaukiamas vasario 6 d. spektaklis „Paskutinė Krepo juosta“ DĖMĖSIO! Atšaukiamas vasario 6 d. spektaklis „Paskutinė Krepo juosta“! Bilietus galite grąžinti „Tiketos“ kasose, kuriose juos įsigijote. Tai galite padaryti iki vasario 20 d. Internetu pirktus bilietus galite grąžinti prisijungę prie savo „Tiketos“ prieigos. Iškilus klausimams skambinti OKT/Vilniaus miesto teatro administracijai telefonu 8 5 2122099 arba rašyti elektroniniu paštu info@okt.lt. Atsiprašome už kilusius nepatogumus.
Atšaukiamas vasario 6 d. spektaklis „Paskutinė Krepo juosta“
2015 sausio 23 d.