Pažaislyje - P. Makartnio oratorijos premjera Lietuvoje

 (3)
Sekmadienio vakarą Pažaislyje įvyks sero Paul McCartney oratorijos premjera Lietuvoje.
Paulas Mccartney
Paulas Mccartney
© Scanpix

Du chorai iš Vokietijos, Kauno berniukų choras "Varpelis", Kauno miesto simfoninis orkestras, Kauno valstybinis choras bei solistė Lauryna Bendžiūnaitė (sopranas), diriguojant svečiui iš Rusijos Jurijui Serovui, sekmadienio vakarą Pažaislio vienuolyno kieme atliks legendinės grupės "The Beatles" nario, sero P. McCartney oratoriją "Ecce Cor Meum" ("Štai mano širdis"). Šį kūrinį, kaip išskirtinį 17-osios festivalinės vasaros projektą, savo gerbėjams parengė tarptautinis Pažaislio muzikos festivalis.

P. McCartney "Ecce Cor Meum" - 4 dalių oratorija orkestrui, berniukų ir mišriems chorams bei sopranui. Pasak oratorijos autoriaus, šis kūrinys jam tapęs dvasine išpažintimi, kurios žodžiai prašo "Vesk mus į meilę, išmokyk mus ją surasti". Kūrinio pavadinimą įkvėpė užrašas virš Niujorke, Šv. Ignaco Lojolos bažnyčioje, esančios Jėzaus skulptūros.

Oratorijos premjera įvyko 2001 m. Oksforde. Lietuvoje šis kūrinys koncerte bus atliekamas pirmą kartą.

ELTA
Registruoti (0) Anonimiški (3)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kultūros parkas

A. Šenderovas: muzikos nekūriau laisvalaikiu, bet ji man – ir hobis, ir džiaugsmas (2)

Kas yra muzikos kūrimas, nežinia, bet pirmiausia tai – džiaugsmas, sako kompozitorius, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Anatolijus Šenderovas, šiemet švenčiantis savo 70-metį. „Džiaugiuosi, kad visą gyvenimą užsiėmiau tuo, ką mėgstu, kas man artima. Nebuvo taip, kad muziką kurčiau laisvalaikiu. Tai buvo ir mano hobis, ir džiaugsmas, ir darbas, bet ne tas, kuris alina“, – kalba jis.

„Knygos per „Penki TV“: mados istorikas A. Vasiljevas: mada – tai sunkiai valdoma užgaida (7)

Balandžiui skriejant pašėlusiu greičiu, su mumis plasnoja ir knygos. Šiandien jos neša mus į mėgintuvėlių karalystę, veda Saigono keliais, atveria mados pasaulio užkulisius, kuriuose mus pasitinka Aleksandras Vasiljevas.

K. Lupa: nesuprantu laiko ženklų (1)

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre kovo pabaigoje – garsaus lenkų režisieriaus Krystiano Lupos premjera pagal jo mylimiausio autoriaus Thomaso Bernhardo paskutinę pjesę „Didvyrių aikštė“. Premjeros išvakarėse su režisieriumi kalbėjosi LNDT meno vadovas Audronis Liuga.

Mirė viena „Dainų dainelės“ įkūrėjų I. Drąsutienė (7)

Po sunkios ligos ketvirtadienį mirė televizijos žurnalistė Ina Drąsutienė (g. 1940). Viena LRT veteranių iki praėjusių metų pabaigos kūrė laidą evangelikams-liuteronams „Kelias“.

Ant svarstyklių: kultūros žiniasklaida (8)

Kada Lietuvoje išauš diena, kai naujo spektaklio premjera bus svarbiausia dienos sensacija? Ir kada pagrindine diskusija viešajame transporte taps naujas Lietuvos simfoninio orkestro repertuaras? Apie tai diskutuoti kviečia kasmetinės žurnalistų dienos leŽuDi‘15.
ŽUVĖDRA Antonas Čechovas
ŽUVĖDRA
2015 gegužės 09 d. 19.00 val.
ŽUVĖDRA Antonas Čechovas
ŽUVĖDRA
2015 gegužės 10 d. 19.00 val.
„Miranda“ triukšmingai uždarė festivalį Rumunijoje „Tokie aplodismentai būna tik Rumunijoje“, – lyg sutarę kartojo Oskaro Koršunovo teatro komandos nariai, kuomet vos tik įsivyravus tylai scenoje žiūrovai pratrūko galingais aplodismentais, ritmingai plodami tai lėčiau, tai greičiau, lyg vedami dirigento. Taip rumunų publika sveikino festivalio REFLEX finaliniu akcentu tapusio spektaklio „Miranda“ aktorius.
„Miranda“ triukšmingai uždarė festivalį Rumunijoje
2015 balandžio 17 d.