Pažaislyje - P. Makartnio oratorijos premjera Lietuvoje

 (3)
Sekmadienio vakarą Pažaislyje įvyks sero Paul McCartney oratorijos premjera Lietuvoje.
Paulas Mccartney
Paulas Mccartney
© Scanpix

Du chorai iš Vokietijos, Kauno berniukų choras "Varpelis", Kauno miesto simfoninis orkestras, Kauno valstybinis choras bei solistė Lauryna Bendžiūnaitė (sopranas), diriguojant svečiui iš Rusijos Jurijui Serovui, sekmadienio vakarą Pažaislio vienuolyno kieme atliks legendinės grupės "The Beatles" nario, sero P. McCartney oratoriją "Ecce Cor Meum" ("Štai mano širdis"). Šį kūrinį, kaip išskirtinį 17-osios festivalinės vasaros projektą, savo gerbėjams parengė tarptautinis Pažaislio muzikos festivalis.

P. McCartney "Ecce Cor Meum" - 4 dalių oratorija orkestrui, berniukų ir mišriems chorams bei sopranui. Pasak oratorijos autoriaus, šis kūrinys jam tapęs dvasine išpažintimi, kurios žodžiai prašo "Vesk mus į meilę, išmokyk mus ją surasti". Kūrinio pavadinimą įkvėpė užrašas virš Niujorke, Šv. Ignaco Lojolos bažnyčioje, esančios Jėzaus skulptūros.

Oratorijos premjera įvyko 2001 m. Oksforde. Lietuvoje šis kūrinys koncerte bus atliekamas pirmą kartą.

ELTA
Registruoti (0) Anonimiški (3)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kultūros parkas

Amerikos baleto teatras pirmą kartą prima balerina paskyrė juodaodę šokėją (2)

Amerikos baleto teatre „American Ballet Theatre“ šokanti Misty Copeland tapo pirmąja afroamerikiete prima balerina. Šiais metais Amerikos baleto teatras švenčia 75-ąjį gimtadienį. 32 metų balerina teatre dirba nuo 2001 metų, soliste – nuo 2007 metų. M. Copeland buvo viena iš šokėjų, kuriems birželio 30 dieną pranešta apie džiugius pokyčius trupėje. Iš Kanzaso kilusi šokėja seka juodaodžio baleto artisto Desmondo Richardsono, kuris 1997 metais tapo to paties baleto teatro primarijumi, pėdomis.

Duoklė danų klasikui

Šiemet pasaulyje plačiai minimos žymiausio danų kompozitoriaus Carlo Augusto Nielseno gimimo 150-osios metinės. Jų atgarsis pasieks ir Kristupo vasaros festivalį.

„Knygos per „Penki TV“: M. Šiškinas – kalba yra mano asmeninis priešas

Paskutinę sezono laidą paruošėme gaivią, tarsi ką tik prasidėjusios vasaros desertą. Joje kviesime leistis į lietuviškos animacijos knygų labirintus, siūlysime susitikti su gyvastimi pulsuojančiais žodžiais tobulą kalbos magiją kuriančiu rašytoju Michailu Šiškinu, kviesime atvažiuoti į Pažaislio vienuolyną, kur svetingumo komplekse „Monte pacis“ galėsite pasilepinti išskirtine prabanga – įkvepiančios auros apgaubta biblioteka. Populiariausių knygų rubrika Jums padės išsirinkti skaitinių vasaros atostogoms, o konkursas suteiks puikią progą papildyti savo namų biblioteką vertingu leidiniu.

Vilniaus Pranciškonų bažnyčioje atidaroma išskirtinė paroda

Smarkiai populiarėjanti dailės terapija - tai ne tik malonus užsiėmimas, bet ir daug naudos vidiniam žmogaus pasauliui atnešantis reiškinys. ,,Po dailės terapijos sugrįžta ne tik gyvenimo džiaugsmas, bet ir jo kokybė’’, - darbo patirtimi dalijasi dailės terapeutė ir ,,Marija’s Art Therapy’’ vadovė Marija Mendelė-Leliugienė, prieš penkerius metus sulaukusi netikėto skambučio iš „Rugutės“ labdaros fondo, skirto onkologinėmis ligomis sergančių vaikų bei jų šeimos narių paramai.

Molėtai įkvėpė dailininkus (2)

Į Molėtų miesto šventę plūdę žmonės galėjo pasivaikščioti ir istoriniame name (Vilniaus g.54). Dar XX a. trečiajame dešimtmetyje jį pasistatė gydytojas Albertas Jauniškis, čia gyveno ir dirbo. Po Molėtų bažnyčios tai buvo aukščiausias pastatas visoje apylinkėje, be to, išskirtinis – raudonų molio plytų, dviejų aukštų su mansarda ir grakščiu balkonėliu į gatvę.
ŽUVĖDRA Antonas Čechovas
ŽUVĖDRA
2015 rugsėjo 06 d. 19.00 val.
DUGNE Maksimas Gorkis
DUGNE
2015 rugsėjo 15 d. 19.00 val.
Oskaro Koršunovo „Hamletas“ pristatomas prestižinėje Venecijos bienalėje Praėjus šešiolikai metų Oskaras Koršunovas sugrįžta į svarbiausiu meno renginiu pasaulyje laikomą Venecijos bienalę. Jau rugpjūčio pradžioje režisieriaus spektaklis „Hamletas“ bus pristatomas bienalės teatro programoje, kurioje šiemet kaip niekad gausu garsiausių Europos teatrinių vardų, tokių kaip italas Romeo Castellucci, vokietis Thomas Ostermeieris ar britas Markas Ravenhillas.
Oskaro Koršunovo „Hamletas“ pristatomas prestižinėje Venecijos bienalėje
2015 birželio 18 d.