Pažaislyje - P. Makartnio oratorijos premjera Lietuvoje

 (3)
Paulas Mccartney
Paulas Mccartney
© Scanpix

Sekmadienio vakarą Pažaislyje įvyks sero Paul McCartney oratorijos premjera Lietuvoje.

Du chorai iš Vokietijos, Kauno berniukų choras "Varpelis", Kauno miesto simfoninis orkestras, Kauno valstybinis choras bei solistė Lauryna Bendžiūnaitė (sopranas), diriguojant svečiui iš Rusijos Jurijui Serovui, sekmadienio vakarą Pažaislio vienuolyno kieme atliks legendinės grupės "The Beatles" nario, sero P. McCartney oratoriją "Ecce Cor Meum" ("Štai mano širdis"). Šį kūrinį, kaip išskirtinį 17-osios festivalinės vasaros projektą, savo gerbėjams parengė tarptautinis Pažaislio muzikos festivalis.

P. McCartney "Ecce Cor Meum" - 4 dalių oratorija orkestrui, berniukų ir mišriems chorams bei sopranui. Pasak oratorijos autoriaus, šis kūrinys jam tapęs dvasine išpažintimi, kurios žodžiai prašo "Vesk mus į meilę, išmokyk mus ją surasti". Kūrinio pavadinimą įkvėpė užrašas virš Niujorke, Šv. Ignaco Lojolos bažnyčioje, esančios Jėzaus skulptūros.

Oratorijos premjera įvyko 2001 m. Oksforde. Lietuvoje šis kūrinys koncerte bus atliekamas pirmą kartą.

ELTA
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Kultūros parkas

Vokietijoje pripažintas autorius Th. Melle: rašytojo darbo diena gali tiksėti panašiai kaip biurokrato (1)

2014 rugsėjo mėn. 21 d. 16:08
Thomas Melle. Goethe's instituto nuotr.
Organizacijos nuotr.
Svajojate parašyti knygą? Apie ką? Kas ją skaitytų? Vokietijos sostinėje gyvenančiam ir kuriančiam rašytojui Thomas Melle tokie klausimai jau nekyla – jis pripažintas autorius, šiemet patekęs tarp šešių geriausių vokiškai kuriančių rašytojų.

Atsiminimai iš vaikystės ir išskirtiniai Asmik Grigorian linkėjimai iš Vienos (1)

2014 rugsėjo mėn. 21 d. 11:14
Asmik Grigorian
Asmeninio archyvo nuotr.
Rugsėjo 25, 27, 28 dienomis Vilniaus Kongresų rūmuose nuskambėsianti visiškai nauja, kitokia ir paaugliška operos „Jonas ir Greta“ versija „bohemiečiams“ kelia ir nemažai nostalgiškų atsiminimų.

Ch. Sugiharos sūnus papasakojo, kaip tėvas gelbėjo žydus

2014 rugsėjo mėn. 20 d. 13:25
Nobuki Sugihara
Organizatorių nuotr.
Šeštadienį sostinės Nacionalinėje dailės galerijoje prasidėjo festivalio „nowJapan“ renginių ciklas, skirtas japonų muzikai ir tūkstantmetėms kultūros tradicijoms atminti. Oficialiame festivalio atidaryme dalyvavo Nobuki Sugihara – vienintelis gyvas legendinio diplomato, Japonijo vicekonsulo Lietuvoje Chiune Sugiharos palikuonis. Chiune Sugihara II – ojo pasaulinio karo metais išgelbėjo ir į Japoniją padėjo pabėgti daugiau nei 6000 Lietuvos ir Lenkijos žydų. Atidaryme taip pat dalyvavo Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė F. Kukliansky.

Šiauliuose išlietas šokoladinis Kristijono Donelaičio biustas (7)

2014 rugsėjo mėn. 19 d. 18:35
Šiauliuose išlietas šokoladinis Kristijono Donelaičio biustas
Šiauliuose Pastoraciniame centre visuomenei pristatytas šokoladinis Kristijonas Donelaitis. Iš šokolado išlieta tiksli antropologinio biusto kopija. Taip Profesinio rengimo centras ir saldainių fabrikas „Rūta“ mini dvi sukaktis - mokymo įstaigos dešimtmetį ir K. Donelaičio 300 metų jubiliejų.

Sostinės dangų nušvietė įspūdingi fejerverkai (54)

2014 rugsėjo mėn. 20 d. 22:06
Šeštadienio vakarą sostinės dangų nuspalvino įspūdingi fejerverkai. Vilniečius ir miesto svečius jau šeštąjį kartą rinktis į Vingio parką kvietė vienintelis Lietuvoje fejerverkų festivalis „Vilniaus fejerija 2014“. Sutemų, fejerverkų ir lazerių šou žiūrovai laukė kartu su šalies popmuzikos grandu Gyčiu Paškevičiumi ir grupe „Crazy Crow“.
DUGNE Maksimas Gorkis
DUGNE
2014 rugsėjo 25 d. 19.00 val.
ŽUVĖDRA Antonas Čechovas
ŽUVĖDRA
2014 rugsėjo 28 d. 19.00 val.
Naujame sezone Oskaro Koršunovo teatras bus jaunatviškas ir aštrus 16-ąjį gyvavimo sezoną Oskaro Koršunovo teatras pasitiko surengdamas netikėtą madų šou. Pačių aktorių iš spektaklių afišų pagaminti kostiumai pristatė kiekvieną šiame sezone rodomą spektaklį. Kartu tai buvo ir įvadas į tarptautinio projekto „Feast Fashion“ pristatymą. Praeitą sezoną užbaigęs jubiliejiniu festivaliu, teatras atveria naują puslapį. „Akivaizdu, jog perėjome tam tikrą ciklą, kurį užbaigė „Žuvėdra“. Dabar jau pradėsime visiškai kitokį etapą“, – teigia teatro meno vadovas, režisierius Oskaras Koršunovas.
Naujame sezone Oskaro Koršunovo teatras bus jaunatviškas ir aštrus
2014 rugsėjo 5 d.