Iki 2007 metų Vilniuje bus įkurtas Tuskulėnų rimties parkas

 (5)
Iki 2007 metų Vilniuje ketinama įkurti Tuskulėnų rimties parką, kuriame bus koplyčia su kolumbariumu KGB aukų palaikams, atkurti tvenkiniai, atstatyti ir restauruoti buvusio dvaro pastatai bei įkurtas muziejus.

Vyriausybė trečiadienį patvirtino Tuskulėnų rimties parko koncepciją bei jos įgyvendinimo priemonių planą. Numatyta, kad Tuskulėnų rimties parko įkūrimo darbai prasidės 2003 metais, o baigsis 2007 metais.

Buvusio Tuskulėnų dvaro sodybos teritorijoje numatoma įkurti Tuskulėnų rimties parką, kurio pagrindiniai akcentai bus dvaro pastatai ir kolumbariumas. Jame bus palaidoti sovietų saugumo 1944-1947 metais sušaudytų ir toje vietoje užkastų 706 asmenų palaikai.

Tuskulėnų rimties parkas su prieigomis užims 7,5 ha. teritoriją. Į šią teritoriją pateks buvusio Tuskulėnų dvaro centriniai rūmai ir oficina (dvaro ansamblio dalis), dvaro parkas ir jo prieigos, kuriose yra išlikusi šv. Teresės koplytėlė.

Restauruotuose buvusio Tuskulėnų dvaro pastatuose bus įrengtas XX amžiaus antrosios pusės Lietuvos martirologijos muziejus - Lietuvos genocido aukų muziejaus filialas.

Tuskulėnų rimties parko teritorijoje bus išsaugoti buvusio parko želdiniai, atkurti tvenkiniai. Šis parkas bus skirtas vilniečių ir sostinės svečių lankymui, parko prieigose bus sutvarkyta Neries upės krantinė, įrengti privažiavimo keliai, automobilių stovėjimo aikštelės.

Tuskulėnų rimties parko įkūrimo darbai kainuos 15,6 mln. litų.

Buvusio Tuskulėnų dvaro teritorijoje per 1994-1996 metais vykusius kasinėjimus buvo rasti 706 žmonių palaikai, 40 iš jų buvo identifikuoti.

Tuskulėnų kapavietėje buvo laidojami po Antrojo pasaulinio karo sovietinio saugumo - KGB - rūmuose Vilniuje nužudyti Lietuvos gyventojai - daugiausia rezistencijos kovotojai, taip pat naciams talkinę žydų genocido vykdytojai bei kriminaliniai nusikaltėliai. Dvaro teritorijoje taip pat aptikta lenkų kareivių palaikų.

Šiuo metu Tuskulėnų kapavietėje rasti palaikai saugomi Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro rūsiuose.

BNS
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kultūros parkas

Paaiškėjo, kas kitus penkerius metus vadovaus Nacionaliniam ir Vilniaus mažajam teatrams (2)

Vilnius, spalio 13 d. (BNS). Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui (LNDT) vadovauti liks Martynas Budraitis, Vilniaus mažojo teatro (VMT) direktore turėtų tapti laikinoji jo vadovė Daiva Baltūsytė - Len.Kaip BNS informavo Kultūros ministro patarėja žiniasklaidai Dalia Vencevičienė, abu teatralai laimėjo antradienį Kultūros ministerijos vykdytus konkursus.

P. Širvys - eilėse, dainose, prisiminimuose (4)

Ateinantį pirmadienį, spalio 19-ąją, Teatro sąjungoje vyks literatūrinė-muzikinė kompozicija "Amžinai, amžinai neramus" pagal poeto Pauliaus Širvio kūrybą. Vakaro programoje dalyvaus aktoriai Česlovas Stonys, Saulius Sipaitis ir operos solistas Pranas Zaremba.

Vilnius City Opera eksperimentas Vilniaus centre: ar dar esame jautrūs smurtui? (1)

Ar tai – ankstyvos Helovino dekoracijos? O gal kažkieno piktas pokštas? Ne. Tai – Vilnius City Operos instaliacija keršto tema. Šį antradienį, Vilniaus centre praeivius stebino krauju pasruvę manekenai. Artėjantys spalio 22-25 d. „Trubadūro“ spektakliai iššaukia išmoningiausius trupės sumanymus. Šį kartą – meninę instaliaciją, kurios tikslas – ne vien atkreipti praeivių dėmesį, bet ir sekundei sustoti pagalvoti: ar šiandien toks vaizdas dar gali šokiruoti? Ar kasdieniai smurto vaizdai neatbukino mūsų jautrumo?

Keliaujanti tarptautinė paroda sujungs šiuolaikinį meną ir politiką

Spalio 14 d., trečiadienį, 18.00 val. Rupert meno ir edukacijos centre Vilniuje atsidarys tarptautinė šiuolaikinio meno paroda „Dvigubas mazgas“. Rupert galerijoje, kurioje savo kūrybą yra eksponavusios tokios šiuolaikinio meno pasaulio žvaigždės kaip Dora Garcia, Dan ir Lia Perjovschi bei Ternerio prizo laimėtoja Laure Prouvost, bus pristatomi naujausi jaunosios kartos lietuvių ir užsienio menininkų kūriniai.

Ar verta antrą kartą eiti į tą patį spektaklį?

Yra žmonių, kurie klausia: ar dažnai vaikštai į teatrą? Vilnius City Opera klausia: ar dažnai eini į tą patį spektaklį dar ir dar kartą? Artėjant spalio 22-25 d. „Trubadūro“ spektakliams, VCO trupė pasidomėjo lietuvių publikos įpročiais. Esama istorijų, kuomet žiūrovai į „Bohemos“ spektaklius eidavo po tris kartus tam, kad kas kartą gautų bilietą vis kitoje salės vietoje, - jie sakė norėję pamatyti visą spektaklį ir visas jo detales, nes per vieną apsilankymą to padaryti nebuvo įmanoma.
ŽUVĖDRA Antonas Čechovas
ŽUVĖDRA
2015 spalio 26 d. 19.00 val.
DUGNE Maksimas Gorkis
DUGNE
2015 spalio 28 d. 19.00 val.
OKT/Vilniaus miesto teatro 17-asis sezonas: revoliucijos vaikai OKT/Vilniaus miesto teatras 17-ojo sezono išvakares pažymėjo dviem skambiais akordais – tai spektaklio „Hamletas“ pristatymas prestižinėje Venecijos bienalėje bei penktą kartą iš eilės laimėtas Vilniaus miesto teatro vardo konkursas. Naujajame sezone aktorių branduolį bei repertuarą papildys naujoji karta. Tai – dvidešimt jaunų, tačiau teatre jau nebe naujokų, aktorių, kurie kartu su režisieriumi Oskaru Koršunovu kuria nonkonformistine naujojo realizmo dramaturgija kvėpuojančių spektaklių seriją.
OKT/Vilniaus miesto teatro 17-asis sezonas: revoliucijos vaikai
2015 rugsėjo 8 d.