Atkastame istoriniame Vilniaus priemiestyje - unikalūs radiniai

 (7)

Vilniaus centrinėje dalyje, dešiniajame Neries krante archeologai atkasė unikalių radinių, bylojančių apie Vilniaus raidą 15-ajame amžiuje. Kaip BNS ketvirtadienį sakė tyrimams vadovaujantis archeologas Kęstutis Katalynas, Olimpiečių-Rinktinės gatvių sankirtoje, ties Karaliaus Mindaugo tiltu, kur anksčiau buvo Žvejų priemiestis, rasta dekoratyvinė plytelė, kokios Lietuvoje dar neteko matyti.

Archeologus nustebino ir kitas radinys - Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto Didžiojo laikų kokliai, kokie iki šiol rasti tik kasinėjant Vilniaus Žemutinę pilį.

Archeologas BNS sakė neabejojantis, jog Žemutinėje pilyje ir istoriniame Žvejų priemiestyje rasti kokliai - vieno Lenkijos meistro rankų darbas.

Kaip BNS sakė K.Katalynas, radiniai rodo, jog Žvejų priemiestis formavosi netikėtai ankstyvu laikotarpiu. "Kai kurios šukės gali būti datuojamos net 14 amžiaus pabaiga, tuo metu dar tik buvo pradėtas apgyvendinti Vilniaus senamiestis", - sakė archeologas.

K.Katalynas spėjo, jog istoriniuose šaltiniuose kaip Žvejų gyvenvietė minimas priemiestis galėjo pradėti kurtis iš žvejų kaimelio, tačiau itin greitai išsivystė.

Pasak archeologo, 16 amžiuje Žvejų priemiestyje buvo vienintelis Lietuvos didžiojoje kunigaikštystėje stiklo fabrikas. Žvejų priemiestis 1536 metais, pastačius pirmąjį tiltą per Nerį, tapo neatsiejama miesto dalimi.

BNS
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Kultūros parkas

„Sirenos“ skelbia lietuvišką programą

2014 rugpjūčio mėn. 28 d. 17:24
Festivalio "Sirenos" spektakliai
Organizatorių archyvo nuotr.
Rudenį jau 11-ą kartą vyksiantis Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“ kaip ir kasmet, kviečia į Vilnių atvykti užsienio teatro kritikus, prodiuserius, įvairių festivalių ir teatrų direktorius bei meno vadovus, kuriems bus suteikiama galimybė susipažinti su Lietuvos teatro scena.

LNOBT sezoną pradės aukšta nata – Z. Mehtos diriguojamo Izraelio filharmonijos orkestro koncertu

2014 rugpjūčio mėn. 28 d. 14:43
Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras savo 95-ąjį sezoną pradės aukšta nata – rugsėjo 18 d. pirmą kartą Lietuvoje koncertuos Izraelio filharmonijos simfoninis orkestras kartu su vienu žymiausių šiandienos dirigentų Zubinu Mehta. Koncerto solistė – didžiausiose pasaulio scenose Lietuvos vardą garsinanti operos primadona Violeta Urmana.

Penktąjį sezoną „No Theatre“ pristatė 165 metrų aukštyje

2014 rugpjūčio mėn. 28 d. 13:10
Ketvirtadienio popietę gana neįprastą performansą gana neįprastoje vietoje surengė teatro judėjimo „No Theatre“ nariai. Penktąjį teatro sezoną jie pristatė 165 metrų aukštyje - Vilniaus televizijos bokšte.

VCO kuriantis britų scenografas W. Holtas: tai – lyg pirmasis pasimatymas

2014 rugpjūčio mėn. 28 d. 10:03
Willas Holtas
Asmeninio archyvo nuotr.
Vilnius City Opera, besiruošianti rugsėjo 25, 27, 28 d. spektaklio jaunimui „Jonas ir Greta“ premjeroms, pristato dar vieną jaunosios komandos narį. Tai – lietuviams dar nepažįstamas dailininkas iš Didžiosios Britanijos – Willas Holtas. Vos kelioms dienoms atvykęs į Vilnių jis, kartu su režisieriumi Gediminu Šeduikiu, stengėsi išnaudoti kiekvieną minutę būsimosios scenografijos įgyvendinimo planams užbaigti. Vis dėlto pavyko ir mums rasti galimybę trumpai pasikalbėti apie W. Holto kelią iki pat Vilniaus...

Vilniuje praūžęs lesbiečių ir gėjų festivalis sulaukė didžiulio susidomėjimo (32)

2014 rugpjūčio mėn. 27 d. 15:06
Filmas "Susitikimai po vidurnakčio"
Organizatorių archyvo nuotr.
Rytoj baigiasi pirmąkart Lietuvoje vykęs LGBT (lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų) kultūros festivalis „Kreivės“. Rugpjūčio 21-28 dienomis vykęs renginių ir filmų ciklas seksualinių mažumų tema sulaukė didžiulio žmonių susidomėjimo. Organizatoriai neabejoja, kad Vilniuje vykęs festivalis „Kreivės“ taps kasmetiniu renginiu.
HAMLETAS William Shakespeare
HAMLETAS
2014 rugsėjo 06 d. 19.00 val.
DUGNE Maksimas Gorkis
DUGNE
2014 rugsėjo 07 d. 19.00 val.
Oskaras Koršunovas apie prestižinėje Venecijos bienalėje gimusį spektaklį: „Tai buvo sprogimas“ Praėjus penkiolikai metų režisierius Oskaras Koršunovas vėl sugrįžo į prestižinę Venecijos bienalę. Šiemet organizatoriai siekė pakviesti devynis įdomiausiai šiuo metu kuriančius Europos teatro menininkus, tarp kurių – ir lietuvių režisierius, savaitę trukusiose kūrybinėse dirbtuvėse Antono Čechovo „Žuvėdros“ tema dalinęsis patirtimi su profesionaliais italų aktoriais. Tiek laiko pakako gimti spektakliui, nustebinusiam ir patį režisierių.
Oskaras Koršunovas apie prestižinėje Venecijos bienalėje gimusį spektaklį: „Tai buvo sprogimas“
2014 rugpjūčio 27 d.