Antroji „Be2gether” diena: varginantis karštis ir dar daugiau muzikos

 (29)
"Fools Garden" koncertas festivalyje "Be2gether"
© DELFI (G.Urnikaitės nuotr.)

Lietumi pasibaigusi ir olimpinių krepšinio varžybų transliacija prasidėjusi antroji festivalio diena buvo visomis prasmėmis „karšta“. Anot sinoptikų, tai – viena karščiausių dienų šiais metais. Tad festivalio lankytojams teko ne tik gaivintis vandeniu ar šaltais gėrimais, bet ir slapstytis pavėsyje. Prie prausyklų nusidriekusios eilės nemažėjo iki pat vakaro, o aktyviojoje festivalio zonoje siūlytomis pramogomis daugiau buvo susidomėta tik atslūgus kaitrai.

Šeštadienio muzikinį paradą pradėjo didžiojoje „Kelio“ scenoje pasirodžiusi prieš kelis metus "Eurovizijoje" su močiute, mušančią būgną, išgarsėjusi Moldovos grupė „Zdob Si Zdub“. Linksmo muzikantų šeštuko kūryba – suplakti folk, roko bei alternetive stilių ritmai – privertė atsistoti po skėčiais besislapstančius ir festivalio virtuve besimėgaujančius tautiečius.

Vėliau vos spėdami lakstyti nuo vienos scenos prie kitos, melomanai susipažino su ekscentriškais vokiečiais „My Baby Wants To Eat Your Pussy“. Kiek šokiruojantį pavadinimą grupė pasirinko ne be reikalo – panaši yra ir jų muzika. Charizmatiški muzikantai scenoje derino humorą ir tragediją, technologijas ir šiukšles, pop ir avangardo kultūrą, meną ir rokenrolą.

Tuo tarpu „Kelio“ scenoje šėlo lietuviams jau gerai pažįstami ir nebe pirmą kartą čia atvykstantys „Fools Garden“. Pasirodymo pabaigai grupės nariai paliko savo bene populiariausią desertą – juos išgarsinusią dainą „Lemon Tree“. Ją publikos, "apsiginklavusios" Gruzijos vėliavomis, pageidavimu teko pakartoti.

Šiek tiek atvėsus orui „Pilies“ scenoje pasirodė funk, punk, ska, reggae, rock ir heavy metalstilius plakantys amerikiečiai „Fishbone“.

Daugiau nei dvidešimt metų gyvuojančios grupės praėjusiais metais išleistas albumas patvirtino, jog „Fishbone“ dar neprarado savo populiarumo. Tai patvirtino ir prie scenos susirinkusi šėlstanti minia.

Atėjo laikas didžiausiam festivalio „pyrago“ gabalui – grupei „Groove Armada“. Dešimtmetį gyvuojantis vaikinų duetas į sceną vėlavo, tačiau, renginio lankytojų teigimu, laukti buvo verta: grupė surengė gyvą pasirodymą, į pagalbą pasikviesdami įvairiais instrumentais grojančius muzikantus ir pasitelkdami originalias vaizdo projekcijas.

„Labiausiai grupės „Groove Armada“ laukiau dėl dainos „My Friend“. Dabar, kai ją gyvai išgirdau, drąsiai galiu važiuoti namo“, - džiūgavo panašių festivalių, kaippati teigia, niekada nepraleidžianti vilnietė Anastasija.

Po šio pasirodymo grupės nariai ir dalis jaunimo patraukė į netoliese stovinčią „Sobieski uogų“ palapinę, kur savo pasirodymą surengė LTJ Bukem ir MC Conrad.

„Pilies“ scenoje šeštadienis baigėsi spalvingu „Happyendless“ pasirodymu. Daug su publika nebendraujantys grupės nariai savo koncertą baigė jų vizitine kortele tapusia daina „Power Forever“.

Kiek atokiau stovėjusioje „Sienos“ scenoje visą dieną šėlo Luk, Stearica, Clinic. „Tamstos klubo“ scenoje daugiausiai smalsuolių pritraukė originalieji „Suicide DJs“.

Organizatorių teigimu, šeštadienį festivalyje apsilankė apie dešimt tūkstančių žmonių. Praėjusiais metais "Be2gether" dalyvavo apie 7-8 tūkst. melomanų. Tiesa, festivalis neapsiėjo be nelaimių - pasak įvykio liudininkų, netoli pilies esančiame tvenkinyje šokdamas į vandenį susižalojo vaikinas. Renginyje patruliuojantys policijos pareigūnai nuolat baudė alkoholio padauginusius ir viešąją tvarką pažeidinėjančius "Be2gether" dalyvius.

Vaizdo reportaže - "Be2gether" dalyvių šėlsmas festivalio teritorijoje įrengtame purvo baseine

www.DELFI.lt
 
29
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė
ŽUVĖDRA Antonas Čechovas
ŽUVĖDRA
2014 balandžio 24 d. 19.00 val.
VASARVIDŽIO NAKTIES SAPNAS William Shakespeare
VASARVIDŽIO NAKTIES SAPNAS
2014 gegužės 13 d. 19.00 val.
Bilietų į „Hamletą“ brazilai eilėje laukė nuo pat ryto „Norisi vėl į Braziliją. Ten buvo gerai“, – nostalgiškai OKT/Vilniaus miesto teatro gastroles į tolimąjį Pietų Amerikos žemyną prisimena Julius Žalakevičius. Čia aktorius kartu su kolegomis pirmą kartą vykstančiame San Paulo teatro festivalyje sėkmingai pristatė spektaklį „Hamletas“.
Bilietų į „Hamletą“ brazilai eilėje laukė nuo pat ryto
2014 balandžio 14 d.