Žurnalistų dienose – renginiai V. Lingiui atminti

 (1)
Vilniaus universiteto žurnalistikos studentai gegužės 7-10 dienomis mini savo profesijos dienas – „leŽuDi“. Šventėje dalyvaus ir britų žurnalistas Gavinas MacFyenas.
© Organizatorių archyvas

Šiais metais „leŽuDi“ skiriamos Vito Lingio žūties dvidešimtmečiui paminėti. Ta proga Žurnalistikos institute (Maironio g. 7) atidaroma šio publicisto straipsnių paroda „Rokenrolas rytoj“, organizuojami kiti tiriamosios žurnalistikos tematikai skirti renginiai.

Gegužės 7-ąją (antradienį) 12 val. aplankę Vito Lingio kapą Antakalnio kapinėse, keliausime į Vilniaus senamiestį. Vinco Kudirkos aikštėje studentai surengs teminį „flešmobo“ pasirodymą, po kurio Žurnalistikos instituto kiemelyje prasidės oficialus atidarymo koncertas.

Jo metu vyks Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos įsteigtų Vinco Kudirkos bei Vytauto Gedgaudo premijų įteikimas. Taip pat bus apdovanoti Jaunųjų žurnalistų rašinių konkurso laureatai.

Gegužės 8-oji skirta diskusijoms. Vieną jų – „Vitas Lingys: tada ir dabar“. Artimai Lingių šeimą pažinojusi Rasa Liškauskaitė, Lingio bendradarbis „Respublikoje“ Rytas Staselis ir laidų ciklo „Įvykiai, sukrėtę Lietuvą“ autorius Egidijus Knispelis.

Tą pačią dieną bus kalbama ir apie žurnalistinių tyrimų specifiką. Diskusiją ves Tiriamosios žurnalistikos centro Londone vadovas Gavinas MacFadyenas. Britas pristatys tarptautinio masto „David & Goliath” tyrimą, pasakos, kaip žurnalistams grantuoti savo šaltinių apsaugą bei informacijos patikimumą.

Abu renginiai vyks Vilniaus universiteto Centrinių rūmų Senato salėje (Universiteto g. 3).
Ketvirtadienį „leŽudi“ organizatoriai 16 val. kvies į filmo „Afganistanas: dolerių pėdsakais“ peržiūrą neseniai atidarytuose Žurnalistų namuose (Jogailos g. 11). Kartu vyks ir diskusija su „Transparency international“ Lietuvos skyriaus atstove Neringa Mickevičiūte.

Po seanso bare „O‘Lounge“ (Gedimino pr. 39/1) prasidės „Verslo klasės“ redaktoriaus Aurelijaus Katkevičiaus vedami „Protų karai“. Čia savo žinias išbandys studentai, dėstytojai bei skirtingų žiniasklaidos priemonių atstovai.

Paskutiniąją šventės dieną žurnalistai sportuos: Saulėtekyje, Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centre, vyks Lietuvos žurnalistų sąjungos bei studentų krepšinio ir futbolo varžybos. Rungtynių pradžia atitinkamai – 15 val. ir 17 val. 

Uždaromasis koncertas organizuojamas tos pačios dienos vakarą „Brodvėjuje“ (Vokiečių g. 4/ Mėsinių g. 4). Čia muzikuos repo mėgėjams puikiai pažįstamas „MC Mesijus“, balkanų muzikos atstovai „Banda dzeta“ bei jaunieji rokeriai „Monkey Tank“. Durys atsidaro nuo 19 val.

Žurnalistų dienos jau 22-ąjį kartą rengiamos tradiciškai minint gegužės 7-ąją – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Yra ką veikti

Klaipėdos moksleiviai susibūrė, kad pasipriešintų patyčioms (4)

„Mes galime. Mes mokame. Mes esame draugiški“ – šių žodžių skanduotė sujungė akcijos „Draugystės ABC“ renginio dalyvius. Beveik 600 moksleivių iš trisdešimt penkių Klaipėdos ugdymo įstaigų susibūrimu prekybos centre „Akropolis“ išreiškė savo požiūrį į gerumą, draugiškumą, pagarbų bendravimą be patyčių.

Kaune vyko muzikinė popietė visai šeimai „Prisikėlimas“

Užbaigiant Velykų pirmą savaitę ir švenčiant Atvelykį balandžio 23 d. Kauno valstybinėje filharmonijoje buvo surengta muzikinė popietė visai šeimai „Prisikėlimas“.

Kaune – verslaus jaunimo mugė (1)

Jau kovo 23 dieną Kauno miestą sudrebins didžiausias jaunimo verslumo renginys Lietuvoje – „JA Marketplace 2017“. Tai jau tradicija tapęs renginys, gyvuojantis Estijoje, Latvijoje, Austrijoje ir Šveicarijoje, kasmet pritraukiantis vis daugiau moksleivių iš skirtingų Europos šalių, kurio metu jaunuoliai varžosi dėl geriausiųjų bei inovatyviausiųjų Europoje vardo.

Darbo ieškantiems žmonėms – teatro pamokos (2)

Kuo teatras galėtų būti susijęs su bedarbystės problema? Viešosios įstaigos „Menų ir mokymo namai“ kolektyvas jums atsakytų, kad teatras – tai puikus būdas repetuoti įvairias gyvenimo situacijas, joms pasiruošti, išmėginti save sudėtingose ir neįprastose socialinėse situacijose, o kartais – netgi pamatyti vidinius „demonus“, trukdančius pasitikėti savimi ir pradėti su jais kovoti.

Prieš Kalėdas – šypseną kelianti darželinukų akcija (8)

Akciją „Dalintis – gera“ „Jolitos darželyje“ vykdome jau antrą kartą. Nuo pat mažens mokome vaikučius, kad reikia galvoti ne tik apie save, bet ir apie aplinkinius. Juk taip smagu, kai aplinkiniai šypsosi, kai žmonės noriai bendrauja su kitais, kai nuotaika yra gera!