Vilniaus bibliotekoje - išskirtinio dailininko darbų paroda

 (5)
Nuo rugsėjo 30 d. Vilniuje, A. Mickevičiaus bibliotekoje, Trakų g. 10. eksponuojami lietuvių dailininko Valerijaus Gudovo tapybos darbai. Paroda veiks iki spalio 19 d. Eksponuojama tik nedidelė dailininko darbų dalis.
© Skaitytojo nuotr.

Paveikslai labai originalūs. Nustebina darbų šiluma ir tarsi sklindanti iš paveikslų teigiama energija, saulėtos spalvos. Čia - ir aliejinė tapyba, ir akvarelė, ir pastelė. Tematika įvairi: nuo portretų, peizažų, natiurmortų iki monumentalių drobių, vaizduojančių žmones, miestą, gamtą. Išsiskiria darbai: „Pavergtojo pragiedrėjimas“, „Czeslawas Miloszas Isos slėnyje“, „Nikodemas“, „Bohema ir išminčius“, daug ekspresijos turi „Likimo vedami“ iš ciklo „Holokaustas“. Kai kuriuose darbuose išryškėja specifiniai žmonių bruožai, lyg įgaunantys ikonografinio dvasingumo.

Akademinio dailės išsilavinimo dailininkas neturi. Gal ir dėl to darbai tokie nepakartojamai originalūs.

Dailininko meilė piešimui pasireiškė labai anksti, be jokių papildomų studijų. Rimčiau jis pradėjo piešti ir bandyti jėgas kitose vaizduojamojo meno srityse jau būdamas 16 metų, įstojęs į Vilniaus vaikų Dailės mokyklą, kurioje pasimokė nepilnus 4 metus, iki tarnybos armijoje.

Kas paskatino atsirasti savitam stiliui? Manau, didžiausias mokytojas buvo gamta. Valerijus visada ieškojo ir ieško gamtoje nepakartojamų grožio akimirkų, vienas pats keliaudamas po Kaukazo, Kopet Dago kalnus, po Karakumų dykumą, stebėdamas egzotišką Gruzijos, Armėnijos, Turkmėnijos gyvenimą. Iš kelionių parsiveždavo namo egzotiškų gyvūnų: varanų, giurzų, kobrų. Kai ką iš labiau patinkančių gyvių laikydamas terariume, kai ką atiduodamas zooparkams.

Daug patirties menininkas įgijo dirbdamas Vilniaus Estetikos biure dailininko Viačeslavo Jevdokimovo komandoje. Iš jo Valerijus daug sužinojo apie techniką, spalvų, kompozicijų galimybes.

V. Gudovo darbų sąraše yra pagal užsakymą atliktas paveikslas. Tai - Vilniaus senamiesčio panoramos originalus sprendimas su išryškinta bažnytine tematika. Rudenėjančiame Vilniuje dabar, rugsėjo pabaigoje, gatvės beveik tuščios. Visi skuba pabėgti nuo žvarbaus vėjo ir lietaus lašų į šiltas, jaukias ir šviesias patalpas. Kai kas užsuka į kavines karštos kavos išgerti, kai kas sėdi bibliotekos salėse... Pensininkai buriuojasi sveikatingumo seminaruose ir t.t. Neužmirškime užsukti pasižiūrėti ir į A. Mickevičiaus bibliotekos eksponuojamą parodą. Yra proga pamatyti nepaprastai įdomius darbus. Reikia tikėtis, kad atsiras ir profesionalių atsiliepimų apie šį kuklų ir beveik benamį dailininką. O kol kas - didžiausios sėkmės jam!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Yra ką veikti

Klaipėdos moksleiviai susibūrė, kad pasipriešintų patyčioms (4)

„Mes galime. Mes mokame. Mes esame draugiški“ – šių žodžių skanduotė sujungė akcijos „Draugystės ABC“ renginio dalyvius. Beveik 600 moksleivių iš trisdešimt penkių Klaipėdos ugdymo įstaigų susibūrimu prekybos centre „Akropolis“ išreiškė savo požiūrį į gerumą, draugiškumą, pagarbų bendravimą be patyčių.

Kaune vyko muzikinė popietė visai šeimai „Prisikėlimas“

Užbaigiant Velykų pirmą savaitę ir švenčiant Atvelykį balandžio 23 d. Kauno valstybinėje filharmonijoje buvo surengta muzikinė popietė visai šeimai „Prisikėlimas“.

Kaune – verslaus jaunimo mugė (1)

Jau kovo 23 dieną Kauno miestą sudrebins didžiausias jaunimo verslumo renginys Lietuvoje – „JA Marketplace 2017“. Tai jau tradicija tapęs renginys, gyvuojantis Estijoje, Latvijoje, Austrijoje ir Šveicarijoje, kasmet pritraukiantis vis daugiau moksleivių iš skirtingų Europos šalių, kurio metu jaunuoliai varžosi dėl geriausiųjų bei inovatyviausiųjų Europoje vardo.

Darbo ieškantiems žmonėms – teatro pamokos (2)

Kuo teatras galėtų būti susijęs su bedarbystės problema? Viešosios įstaigos „Menų ir mokymo namai“ kolektyvas jums atsakytų, kad teatras – tai puikus būdas repetuoti įvairias gyvenimo situacijas, joms pasiruošti, išmėginti save sudėtingose ir neįprastose socialinėse situacijose, o kartais – netgi pamatyti vidinius „demonus“, trukdančius pasitikėti savimi ir pradėti su jais kovoti.

Prieš Kalėdas – šypseną kelianti darželinukų akcija (8)

Akciją „Dalintis – gera“ „Jolitos darželyje“ vykdome jau antrą kartą. Nuo pat mažens mokome vaikučius, kad reikia galvoti ne tik apie save, bet ir apie aplinkinius. Juk taip smagu, kai aplinkiniai šypsosi, kai žmonės noriai bendrauja su kitais, kai nuotaika yra gera!