Vaikai neranda kelio iš juodojo labirinto

 (23)
Rugpjūčio 21 d., visai prieš pat naujuosius mokslo metus, dalis Lietuvos vaikų šauksis visuomenės pagalbos. Vilniaus centre, V.Kudirkos aikštėje, mažieji prašys politikų, valdininkų ir visų praeivių leisti jiems mokytis paprastoje mokykloje.
© DELFI (T.Vinicko nuotr.)

Šiuo metu tie vaikai yra pakliuvę į juodą labirintą, iš kurio vieni jie niekaip negali ištrūkti. Šiems vaikams negali padėti tėvai, o atsakingos institucijos vis trypčioja prie įėjimo į labirintą ir nesiryžta žengti vidun.

Visaverčio išsilavinimo Lietuvoje negalintiems gauti vaikams siekiančio padėti Nacionalinio socialinės integracijos instituto direktorė Neringa Jurčiukonytė teigė, kad susidarusią situaciją reikia keisti nedelsiant, nes kiekvienais metais dešimtys mažųjų yra paliekami likimo valiai. „Siekiame atkreipti visuomenės dėmesį, nes dabar iš dešimčių vaikų atimama galimybė mokytis paprastose mokyklose.

Juk visi suvokiame, kad be vidurinio išsilavinimo mūsų visuomenėje neįmanoma susikurti visaverčio gyvenimo pamatų. Galime kiekvienas iš mūsų pabandyti įsivaizduoti, kaip dabar gyventume, jeigu mums dar pirmoje klasėje prieš nosį būtų užtrenktos durys, o mums negalėtų padėti tėvai“, - teigė N.Jurčiukonytė.

Iniciatyvių jaunuolių grupė, globojama Nacionalinio socialinės integracijos instituto, kviečia rugpjūčio 21 d., 10 val.,atvykti į Vilniaus V.Kudirkos aikštę ir viešai paraginti politikus bei atsakingus valdininkus išgelbėti dešimčių Lietuvos vaikų gyvenimus.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Yra ką veikti

Darbo ieškantiems žmonėms – teatro pamokos (2)

Kuo teatras galėtų būti susijęs su bedarbystės problema? Viešosios įstaigos „Menų ir mokymo namai“ kolektyvas jums atsakytų, kad teatras – tai puikus būdas repetuoti įvairias gyvenimo situacijas, joms pasiruošti, išmėginti save sudėtingose ir neįprastose socialinėse situacijose, o kartais – netgi pamatyti vidinius „demonus“, trukdančius pasitikėti savimi ir pradėti su jais kovoti.

Prieš Kalėdas – šypseną kelianti darželinukų akcija (8)

Akciją „Dalintis – gera“ „Jolitos darželyje“ vykdome jau antrą kartą. Nuo pat mažens mokome vaikučius, kad reikia galvoti ne tik apie save, bet ir apie aplinkinius. Juk taip smagu, kai aplinkiniai šypsosi, kai žmonės noriai bendrauja su kitais, kai nuotaika yra gera!

Atidarytas Šimšės kalėdinis miestelis!

Gruodžio 8 d. šiauliečius Buitinių paslaugų skyrius ir Šimšės bendruomenė sukvietė į kalėdinio Šimšės miestelio atidarymo šventę. Renginys organizuojamas jau antrus metus ir tampa tradiciniu. Šiais metais prie renginio organizavimo aktyviai prisijungė visa Šimšės bendruomenė.

Lietuvoje – nemokami vieno seniausių JAV chorų pasirodymai

Laiko patikrinti balsai iš JAV atvyksta į Lietuvą! „Džiaugiuosi, kad Vilniaus ir Kauno klausytojai turės progą išgirsti tokio lygio chorą. „Handel society“ puoselėja gilias tradicijas: vien faktas, kad Darthmouth universiteto bendruomenė yra seniausia visoje Amerikoje, puoselėjanti chorinio dainavimo meistriškumą, – klausytojams jau yra neginčijamas kokybės garantas“, – pasakoja nemokamo koncerto organizatorė Rūta Dambytė.

Šiauliuose – egzotinių gyvūnų paroda

Spalio 15–16 dienomis prekybos centre „Saulės miestas“ Šiauliuose vyks dar nematytų egzotinių gyvūnų paroda. Susidomėję, kviečiame ateiti ir ne tik iš arti pamatyti, bet ir daugiau apie juos sužinoti. Renginys – nemokamas.