Vaikai neranda kelio iš juodojo labirinto

 (23)
Rugpjūčio 21 d., visai prieš pat naujuosius mokslo metus, dalis Lietuvos vaikų šauksis visuomenės pagalbos. Vilniaus centre, V.Kudirkos aikštėje, mažieji prašys politikų, valdininkų ir visų praeivių leisti jiems mokytis paprastoje mokykloje.
© DELFI / Tomas Vinickas

Šiuo metu tie vaikai yra pakliuvę į juodą labirintą, iš kurio vieni jie niekaip negali ištrūkti. Šiems vaikams negali padėti tėvai, o atsakingos institucijos vis trypčioja prie įėjimo į labirintą ir nesiryžta žengti vidun.

Visaverčio išsilavinimo Lietuvoje negalintiems gauti vaikams siekiančio padėti Nacionalinio socialinės integracijos instituto direktorė Neringa Jurčiukonytė teigė, kad susidarusią situaciją reikia keisti nedelsiant, nes kiekvienais metais dešimtys mažųjų yra paliekami likimo valiai. „Siekiame atkreipti visuomenės dėmesį, nes dabar iš dešimčių vaikų atimama galimybė mokytis paprastose mokyklose.

Juk visi suvokiame, kad be vidurinio išsilavinimo mūsų visuomenėje neįmanoma susikurti visaverčio gyvenimo pamatų. Galime kiekvienas iš mūsų pabandyti įsivaizduoti, kaip dabar gyventume, jeigu mums dar pirmoje klasėje prieš nosį būtų užtrenktos durys, o mums negalėtų padėti tėvai“, - teigė N.Jurčiukonytė.

Iniciatyvių jaunuolių grupė, globojama Nacionalinio socialinės integracijos instituto, kviečia rugpjūčio 21 d., 10 val.,atvykti į Vilniaus V.Kudirkos aikštę ir viešai paraginti politikus bei atsakingus valdininkus išgelbėti dešimčių Lietuvos vaikų gyvenimus.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Yra ką veikti

Klaipėdos moksleiviai susibūrė, kad pasipriešintų patyčioms (4)

„Mes galime. Mes mokame. Mes esame draugiški“ – šių žodžių skanduotė sujungė akcijos „Draugystės ABC“ renginio dalyvius. Beveik 600 moksleivių iš trisdešimt penkių Klaipėdos ugdymo įstaigų susibūrimu prekybos centre „Akropolis“ išreiškė savo požiūrį į gerumą, draugiškumą, pagarbų bendravimą be patyčių.

Kaune vyko muzikinė popietė visai šeimai „Prisikėlimas“

Užbaigiant Velykų pirmą savaitę ir švenčiant Atvelykį balandžio 23 d. Kauno valstybinėje filharmonijoje buvo surengta muzikinė popietė visai šeimai „Prisikėlimas“.

Kaune – verslaus jaunimo mugė (1)

Jau kovo 23 dieną Kauno miestą sudrebins didžiausias jaunimo verslumo renginys Lietuvoje – „JA Marketplace 2017“. Tai jau tradicija tapęs renginys, gyvuojantis Estijoje, Latvijoje, Austrijoje ir Šveicarijoje, kasmet pritraukiantis vis daugiau moksleivių iš skirtingų Europos šalių, kurio metu jaunuoliai varžosi dėl geriausiųjų bei inovatyviausiųjų Europoje vardo.

Darbo ieškantiems žmonėms – teatro pamokos (2)

Kuo teatras galėtų būti susijęs su bedarbystės problema? Viešosios įstaigos „Menų ir mokymo namai“ kolektyvas jums atsakytų, kad teatras – tai puikus būdas repetuoti įvairias gyvenimo situacijas, joms pasiruošti, išmėginti save sudėtingose ir neįprastose socialinėse situacijose, o kartais – netgi pamatyti vidinius „demonus“, trukdančius pasitikėti savimi ir pradėti su jais kovoti.

Prieš Kalėdas – šypseną kelianti darželinukų akcija (8)

Akciją „Dalintis – gera“ „Jolitos darželyje“ vykdome jau antrą kartą. Nuo pat mažens mokome vaikučius, kad reikia galvoti ne tik apie save, bet ir apie aplinkinius. Juk taip smagu, kai aplinkiniai šypsosi, kai žmonės noriai bendrauja su kitais, kai nuotaika yra gera!