Už pagalbą - nemokamas muziejus lankymas

Panevėžio kraštotyros muziejuje rengiama nauja edukacinė programa „Pasmerktieji negrįžti“. Jos tikslas – vaikams ir jaunimui nauja forma atskleisti Lietuvos tragediją – trėmimus, sužalojusius daugelio šeimų likimą, atėmusius šimtus tūkstančių gyvybių. Kreipiamės į vyresniosios kartos žmones, pergyvenusius tų dienų skausmą, jų vaikus ir vaikaičius ir į tuos, kurie tarnavo sovietinėje armijoje, su prašymu.
Lietuvių tremtinių kapinės
© T. Janonio nuotr.

Kviečiame visus, galinčius daiktais ar prisiminimais, liudijančiais istorinę tiesą, įsijungti į edukacinės programos „Pasmerktieji negrįžti“ rengimą. Prašome Jūsų, gerbiamieji Panevėžio kraštotyros muziejaus draugai, kad dovanotumėte (paskolintumėte ilgesniam laikui) savo namuose išlaikytų, išsaugotų daiktų, galinčių vaizdžiau atskleisti tremčių ir sovietinio gyvenimo tikrovę.

Būsime dėkingi, jei mums padovanosite (bent paskolinsite ilgesniam laikui) sovietinės armijos karių uniformų bei galvos apdangalų, planšečių, sovietinių ordinų ir medalių, senų lagaminų ar daiktadėžių, dokumentų, spaudinių, atvirukų ir fotografijų, o gal ir kitų neįvardintų daiktų.

Jūsų dovanoti daiktai ir dokumentinė medžiaga bus suregistruoti, saugomi ir naudojami edukacinėje programoje „Pasmerktieji negrįžti“ bei rengiamose teminėse parodose. Asmenys, dalyvavę akcijoje ir dovanoję daiktų, bus pamaloninti kvietimais dalyvauti edukacinėje programoje ir leidimais iki metų pabaigos nemokamai lankyti muziejų. Laukiame Jūsų Kraštotyros muziejuje adresu Vasario 16-osios g. 23 nuo rugpjūčio 5 d. iki spalio 1 d.

Telefonas pasiteirauti: 8 (45) 596181. Kontaktiniai asmenys: edukacijos ir informacijos skyriaus vedėja Aušra Sidorovienė, vyresnioji muziejininkė Silvija Kraskauskienė.

Elektroninis paštas: administracija@paneveziomuziejus.lt

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Yra ką veikti

Klaipėdos moksleiviai susibūrė, kad pasipriešintų patyčioms (4)

„Mes galime. Mes mokame. Mes esame draugiški“ – šių žodžių skanduotė sujungė akcijos „Draugystės ABC“ renginio dalyvius. Beveik 600 moksleivių iš trisdešimt penkių Klaipėdos ugdymo įstaigų susibūrimu prekybos centre „Akropolis“ išreiškė savo požiūrį į gerumą, draugiškumą, pagarbų bendravimą be patyčių.

Kaune vyko muzikinė popietė visai šeimai „Prisikėlimas“

Užbaigiant Velykų pirmą savaitę ir švenčiant Atvelykį balandžio 23 d. Kauno valstybinėje filharmonijoje buvo surengta muzikinė popietė visai šeimai „Prisikėlimas“.

Kaune – verslaus jaunimo mugė (1)

Jau kovo 23 dieną Kauno miestą sudrebins didžiausias jaunimo verslumo renginys Lietuvoje – „JA Marketplace 2017“. Tai jau tradicija tapęs renginys, gyvuojantis Estijoje, Latvijoje, Austrijoje ir Šveicarijoje, kasmet pritraukiantis vis daugiau moksleivių iš skirtingų Europos šalių, kurio metu jaunuoliai varžosi dėl geriausiųjų bei inovatyviausiųjų Europoje vardo.

Darbo ieškantiems žmonėms – teatro pamokos (2)

Kuo teatras galėtų būti susijęs su bedarbystės problema? Viešosios įstaigos „Menų ir mokymo namai“ kolektyvas jums atsakytų, kad teatras – tai puikus būdas repetuoti įvairias gyvenimo situacijas, joms pasiruošti, išmėginti save sudėtingose ir neįprastose socialinėse situacijose, o kartais – netgi pamatyti vidinius „demonus“, trukdančius pasitikėti savimi ir pradėti su jais kovoti.

Prieš Kalėdas – šypseną kelianti darželinukų akcija (8)

Akciją „Dalintis – gera“ „Jolitos darželyje“ vykdome jau antrą kartą. Nuo pat mažens mokome vaikučius, kad reikia galvoti ne tik apie save, bet ir apie aplinkinius. Juk taip smagu, kai aplinkiniai šypsosi, kai žmonės noriai bendrauja su kitais, kai nuotaika yra gera!