Projektas „Klasika visiems“ kviečia atverti širdis muzikai

 (3)
Šių metų gruodžio 14 dieną 19 valandą šv. Jonų bažnyčioje kiekvienas klasikinės muzikos mylėtojas kviečiamas pajusti baroko epochos genijaus A. Vivaldžio kūrinio „Magnificat“ skambesį bei didybę.
© D.Tunkūno nuotr.

Išskirtinę galimybę ne tik mėgautis profesionaliai atliekama muzika, bet ir įsilieti į kūrybinį procesą suteikia projektas „Klasika visiems”, kurį organizuoja VU chorų vadovė Rasa Gelgotienė. Norintiems dalyvauti renginyje yra tik vienas reikalavimas – pažinti natas. Projekto dalyviai muzikuos kartu su VU chorais „Pro musica“, „Gaudeamus“, „Virgo“ (vad. R. Gelgotienė), VU kamerinu orkestru (vad. P. B. Koncė) ir solistais Gunta Davidčuka (sopranas, Latvija), Renata Dubinskaite (mecosopranas), Tomu Pavilioniu (tenoras). Užsiregistravusieji į ,,Klasiką visiems” mokysis muzikinį kūrinį atlikti namuose, o pasirodymo dieną nuo 10 val. ryto dalyvaus repeticijose kartu su solistais ir orkestru.

Šiemet koncerto metu bus atliekamas visiems gerai žinomo klasiko A. Vivaldžio religinis himnas chorui „Magnificat“, kuris pasirinktas ne atsitiktinai. Projekto organizatorė teigia, jog pirmiausia buvo atsižvelgiama į kūrinio meninę vertę - siekiama, kad žmonės patirtų kuo stipresnes emocijas. Įtakos kūrinio parinkimui turėjo ir jo sudėtingumas: labai svarbu, kad kūrinį būtų galima išmokti profesionaliai atlikti per itin trumpą laiką. Paklausta, kaip kilo idėja sukurti projektą „Klasika visiems“, R. Gelgotienė atsakė, jog ši idėja jos galvoje kirbėjo jau seniai: „Aš visa laiką norėdavau, kad kuo daugiau žmonių suprastų, koks malonumas yra dainuoti chore. Vis galvodavau, kad mes, kaip universitetas, galime būti kultūrinės edukacijos centras , kuris sukviestų žmones, pažįstančius natas , ir suteiktų jiems galimybę prisiliesti prie klasikinės muzikos“.

Dar vienas projekto tikslas - kūrybinio bendradarbiavimo skatinimas. Patys studentai, VU chorų nariai, gali pasijusti mokytojais: jie padeda ir pataria projekto dalyviams, jeigu reikia, paaiškina muzikinius terminus. „Klasika visiems” suteikia unikalią galimybę tobulėti, naujai, kokybiškai praleisti laisvalaikį bei emociškai atverti širdis muzikai.

Visi norintys dalyvauti projekte gali registruotis jau dabar elektroniniu paštu projektas@klasikavisiems.lt arba tel. 861399802. Neturinčius galimybės dalyvauti projekte „Klasika visiems“ organizatoriai kviečia susirinkti pasiklausyti koncerto gruodžio 14 d. 19 val. Dalyvavimas projekte ir koncertas – nemokami.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Yra ką veikti

Klaipėdos moksleiviai susibūrė, kad pasipriešintų patyčioms (4)

„Mes galime. Mes mokame. Mes esame draugiški“ – šių žodžių skanduotė sujungė akcijos „Draugystės ABC“ renginio dalyvius. Beveik 600 moksleivių iš trisdešimt penkių Klaipėdos ugdymo įstaigų susibūrimu prekybos centre „Akropolis“ išreiškė savo požiūrį į gerumą, draugiškumą, pagarbų bendravimą be patyčių.

Kaune vyko muzikinė popietė visai šeimai „Prisikėlimas“

Užbaigiant Velykų pirmą savaitę ir švenčiant Atvelykį balandžio 23 d. Kauno valstybinėje filharmonijoje buvo surengta muzikinė popietė visai šeimai „Prisikėlimas“.

Kaune – verslaus jaunimo mugė (1)

Jau kovo 23 dieną Kauno miestą sudrebins didžiausias jaunimo verslumo renginys Lietuvoje – „JA Marketplace 2017“. Tai jau tradicija tapęs renginys, gyvuojantis Estijoje, Latvijoje, Austrijoje ir Šveicarijoje, kasmet pritraukiantis vis daugiau moksleivių iš skirtingų Europos šalių, kurio metu jaunuoliai varžosi dėl geriausiųjų bei inovatyviausiųjų Europoje vardo.

Darbo ieškantiems žmonėms – teatro pamokos (2)

Kuo teatras galėtų būti susijęs su bedarbystės problema? Viešosios įstaigos „Menų ir mokymo namai“ kolektyvas jums atsakytų, kad teatras – tai puikus būdas repetuoti įvairias gyvenimo situacijas, joms pasiruošti, išmėginti save sudėtingose ir neįprastose socialinėse situacijose, o kartais – netgi pamatyti vidinius „demonus“, trukdančius pasitikėti savimi ir pradėti su jais kovoti.

Prieš Kalėdas – šypseną kelianti darželinukų akcija (8)

Akciją „Dalintis – gera“ „Jolitos darželyje“ vykdome jau antrą kartą. Nuo pat mažens mokome vaikučius, kad reikia galvoti ne tik apie save, bet ir apie aplinkinius. Juk taip smagu, kai aplinkiniai šypsosi, kai žmonės noriai bendrauja su kitais, kai nuotaika yra gera!