Plungės teatro „Saula“ projektas „Atviras teatras 24: vėjų vaikai“

 (1)
Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Saula“ vadovaujamas režisierių Sigitos ir Romo Matulių, kasmet vykdo daug svarbių ir novatoriškų projektų. Šiemet liepos 1-6 dienomis jaunieji Plungės teatralai savo kultūrinės edukacijos - teatrinio veiksmo projektą „Atviras teatras 24: vėjų vaikai“ vykdys prie Baltijos jūros, Šventosios miestelyje.

Projekto metu  „sauliečiai“ mokysis vaidybos, scenos judesio, scenos kalbos, režisūros, ritmikos, improvizacijų meno , rytų kovos menų ir gatvės šokio. Šių menų paslaptimis su teatro „Saula“ aktoriais dalinsis vieni geriausių šalies meno meistrų, tai aktorius, režisierius, profesorius Valentinas Masalskis, docentė Nijolė Sinkevičiūtė-Kriūnienė, šokių klubo „Ufas“ Vadovas Artūras Iljinas ir kt. Be teatrinių mokymų jaunieji aktoriai rengs įvairius pasirodymus, performansus viešosiose Šventosios miestelio erdvėse, muzikinius vakarus su režisieriumi, bardu Vytautu Kairiu, teatro vakarus su Klaipėdos universiteto Režisūros katedros studentais, teatrines improvizacijas ir kitas teatralizuotas veiklas.

Projektu siekiama parodyti visiems, kad teatro kolektyve vyksta įdomus, prasmingas, kupinas kūrybiškumo gyvenimas visas 24 valandas per parą. Šio kultūrinės edukacijos – teatrinio veiksmo projekto veiklos pademonstruos, kad teatras tai ne tik spektakliai ir repeticijos bet ir prasmingas laisvalaikis prisodrintas unikalia meninio bendravimo kalba. Kalba kuria galėtų susidomėti ir savo laisvalaikio niekaip neįprasminantys vaikai ir jaunuoliai. Visos projekto veiklos bus atviros, į kurias galės įsijungti visi norintieji.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Yra ką veikti

Klaipėdos moksleiviai susibūrė, kad pasipriešintų patyčioms (4)

„Mes galime. Mes mokame. Mes esame draugiški“ – šių žodžių skanduotė sujungė akcijos „Draugystės ABC“ renginio dalyvius. Beveik 600 moksleivių iš trisdešimt penkių Klaipėdos ugdymo įstaigų susibūrimu prekybos centre „Akropolis“ išreiškė savo požiūrį į gerumą, draugiškumą, pagarbų bendravimą be patyčių.

Kaune vyko muzikinė popietė visai šeimai „Prisikėlimas“

Užbaigiant Velykų pirmą savaitę ir švenčiant Atvelykį balandžio 23 d. Kauno valstybinėje filharmonijoje buvo surengta muzikinė popietė visai šeimai „Prisikėlimas“.

Kaune – verslaus jaunimo mugė (1)

Jau kovo 23 dieną Kauno miestą sudrebins didžiausias jaunimo verslumo renginys Lietuvoje – „JA Marketplace 2017“. Tai jau tradicija tapęs renginys, gyvuojantis Estijoje, Latvijoje, Austrijoje ir Šveicarijoje, kasmet pritraukiantis vis daugiau moksleivių iš skirtingų Europos šalių, kurio metu jaunuoliai varžosi dėl geriausiųjų bei inovatyviausiųjų Europoje vardo.

Darbo ieškantiems žmonėms – teatro pamokos (2)

Kuo teatras galėtų būti susijęs su bedarbystės problema? Viešosios įstaigos „Menų ir mokymo namai“ kolektyvas jums atsakytų, kad teatras – tai puikus būdas repetuoti įvairias gyvenimo situacijas, joms pasiruošti, išmėginti save sudėtingose ir neįprastose socialinėse situacijose, o kartais – netgi pamatyti vidinius „demonus“, trukdančius pasitikėti savimi ir pradėti su jais kovoti.

Prieš Kalėdas – šypseną kelianti darželinukų akcija (8)

Akciją „Dalintis – gera“ „Jolitos darželyje“ vykdome jau antrą kartą. Nuo pat mažens mokome vaikučius, kad reikia galvoti ne tik apie save, bet ir apie aplinkinius. Juk taip smagu, kai aplinkiniai šypsosi, kai žmonės noriai bendrauja su kitais, kai nuotaika yra gera!