Pjesei pastatyti prireikė 83-ejų metų

 (2)
1930 m. Kauno valstybiniam dramos teatrui rašytojas J.A. Herbačiauskas įteikė trijų veiksmų dramą-misteriją „Tyrų vienuolis”, tačiau scenos ji neišvydo. Jauni kūrėjai nepabūgo ir po 83 metų, pirmą kartą Lietuvos teatro scenoje J. A. Herbačiausko mistinė drama išvys dienos šviesą. 83 – mistiniame pasaulyje - priešingybių ir naujos gyvybės materija. Nejau paslapties šydas bus atidengtas ?
© Organizatorių nuotr.

Vilniaus Kamerinis Teatras inicijuoja jaunų menininkų atėjimą į teatrą. Suteikdamas jiems kūrybinę erdvę teatras siekia skatinti talentingų menininkų raiškos procesą, kurį galės įvertinti profesionalai ir publika. Teatro nuostata: jaunos kartos idėjų generavimas ir naujų meno formų paieška - Lietuvos Kultūros puoselėjimas ir ateitis.

Jau greitai Vilniaus kameriniame teatre jauno režisieriaus Igno Basijoko mistinė premjera - tragikomedija „Tyrų vienuolis“ pagal to paties pavadinimo J. A. Herbačiausko trijų veiksmų dramą - misteriją .

„Šiuo spektaliu noriu sulaužyti įsigalėjusias formas teatre. Su jaunu ir labai gabiu kolektyvu bei patyrusiais scenos vilkais (akt. Jonas Braškys) siekiu sukurti spektaklio specifinį veidą, kurį ateityje ketinu pavadinti Simbolino žanru. Tai simbolių, triukų, minties, logikos-anti logikos, akrobatikos spektaklis, kuriame išgirsite tai, ko iš tiesų nėra ir gal nebuvo. Herbačiauskas, amžiną jam atilsi, pats buvo magas, burtininkas, todėl jo dėka spektaklis taps šių laikų fenomenu“, – sako režisierius Ignas Basijokas

J.A. Herbačiauskas „Tyrų vienuoliui“ sukūrė specifinę maskarado erdvę. Tai – tragikomedijos žanro spektaklis, kuriame jaučiamas praeities dvelksmas, literatūriniai herojai ne stereotipiniai. Žiūrovo laukia mistikos, fantasmagorijos bei iliuzijos spektaklis. Spektaklio metu išvysite Faustą, Hamletą, Mefistofelį, patį Napaleoną ir jo vaiduoklį.

Spektaklio scenografiją kūrė Agnė Kupšytė. Ji padėjo sukurti bendrą netikrovės sprendimą, cirko arenos iliuziją. Pati scenografija minimalistinė. Spektaklio branduolį sudaro charakteriai, kostiumai ir grimas, kuris buvo kuriamas specialiai šiam spektakliui...

Dėl savito eseistikos žanro ir netradicinio jo turinio Herbačiauskas tampa ne tik pirmuoju, įnešusiu modernių vėjų į lietuvių literatūrą, bet ir ėmusių plėtoti visai naujas filosofines mąstymo kryptis: misticizmą, ezoterizmą, net okultizmą. Ezoterizmas Herbačiausko tekstuose – tai minėtoji metafizinio Genijaus legenda, kūrėjo, kaip turinčiojo dieviškųjų galių, vaizdavimas. Kitaip nei amžininkai, Herbačiauskas gręžiasi į Šventąjį Raštą ne tiek dėl moralinių įsitikinimų stiprinimo, kiek dėl suprobleminimo. Prakeiktuosius, demoniškus, dievams nepaklūstančius biblinius (Šėtonas, Liuciferis) ir mitologinius veikėjus (Dionisas, Prometėjas) jis renkasi kaip savo personažus. Anot autoriaus, blogio ir bjaurumo estetika būtina kultūrai.

Ignas Basijokas – dramos režisierius

Gimė 1989 m. rugpjūčio 1 d. Ignalinoje.

2008 m. baigė Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnaziją. (Vilniuje)

2012 m. baigė Dramos režisūros studijas Klaipėdos universitete.

Spektaklių režisūra :

Spektaklio pagal J. P. Sartre – „ Išėjimo nėra“ , režisierius. Menų spaustuvė (2012 m.)

Spektaklio G.Puccinio „ Toska“ – režisieriaus asistentas. Rusų dramos teatras (2013m.)

Spektaklio ištrauka J.A.Herbačiausko „ Tyrų vienuolis“ Vilniaus mažasis teatras (2013 m.)

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Yra ką veikti

Klaipėdos moksleiviai susibūrė, kad pasipriešintų patyčioms (4)

„Mes galime. Mes mokame. Mes esame draugiški“ – šių žodžių skanduotė sujungė akcijos „Draugystės ABC“ renginio dalyvius. Beveik 600 moksleivių iš trisdešimt penkių Klaipėdos ugdymo įstaigų susibūrimu prekybos centre „Akropolis“ išreiškė savo požiūrį į gerumą, draugiškumą, pagarbų bendravimą be patyčių.

Kaune vyko muzikinė popietė visai šeimai „Prisikėlimas“

Užbaigiant Velykų pirmą savaitę ir švenčiant Atvelykį balandžio 23 d. Kauno valstybinėje filharmonijoje buvo surengta muzikinė popietė visai šeimai „Prisikėlimas“.

Kaune – verslaus jaunimo mugė (1)

Jau kovo 23 dieną Kauno miestą sudrebins didžiausias jaunimo verslumo renginys Lietuvoje – „JA Marketplace 2017“. Tai jau tradicija tapęs renginys, gyvuojantis Estijoje, Latvijoje, Austrijoje ir Šveicarijoje, kasmet pritraukiantis vis daugiau moksleivių iš skirtingų Europos šalių, kurio metu jaunuoliai varžosi dėl geriausiųjų bei inovatyviausiųjų Europoje vardo.

Darbo ieškantiems žmonėms – teatro pamokos (2)

Kuo teatras galėtų būti susijęs su bedarbystės problema? Viešosios įstaigos „Menų ir mokymo namai“ kolektyvas jums atsakytų, kad teatras – tai puikus būdas repetuoti įvairias gyvenimo situacijas, joms pasiruošti, išmėginti save sudėtingose ir neįprastose socialinėse situacijose, o kartais – netgi pamatyti vidinius „demonus“, trukdančius pasitikėti savimi ir pradėti su jais kovoti.

Prieš Kalėdas – šypseną kelianti darželinukų akcija (8)

Akciją „Dalintis – gera“ „Jolitos darželyje“ vykdome jau antrą kartą. Nuo pat mažens mokome vaikučius, kad reikia galvoti ne tik apie save, bet ir apie aplinkinius. Juk taip smagu, kai aplinkiniai šypsosi, kai žmonės noriai bendrauja su kitais, kai nuotaika yra gera!