Didžiojoje Britanijoje vyks netradicinės Joninės!

 (3)
Joninės – viena gražiausių vasarvidžio švenčių! Ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties šventė vadinama Rasomis arba Kupolinėmis. Šiandieną, tiesa, gražūs baltiški žodžia gerokai primiršti. Kad ir kaip ten bebūtų, Jonines švenčia, jų laukia ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje gyvenantys lietuviai. Šį kartą Leeds lietuvių bendruomenė organizuoja šventę visai šeimai po atviru dangumi.
Paruoštas kūrenti didysis Joninių laužas
© DELFI (A.Didžgalvio nuotr.)

Jau šį šestadienį biržleio 21d. bus surengta netradicinė Joninių šventė – mugė. Per Joninių šventę tikimės sulaukti daug svečių ne tik iš Leeds miesto, bet ir iš viso Vakarų Jorkšyro. Viena iš pagrindinių Joninių atrakcijų – Galiūnų konkursas. Netrūks senovinių apeigų, dainų, šokių ir žaidimų. Vainikų pynimas, pražydusio paparčio žiedo orientacinės paieškos, linksmybės vaikams ir suaugusiems: pripučiama čiuožykla mažiesiems, veidukų piešimas, futbolo vartai aistruoliams ir kt. lauko žaidimai, DJ muzika, estafetės, virvės traukimas.

Mugėje galėsite paskanauti vietinių gamintojų produktų: šašlykų, kibinų, duonos, šakočių ir kitų saldumynų bei sveiko maisto produktų. Gėrimai bus parduodami Tingley Working Mens Club bare.
Visi norintys galės dalyvauti loterijoje ir laimėti puikius prizus, skirtus mūsų šaunių rėmėjų. Visados smagu sudalyvauti momentinėje loterijoje be pralaimėjimų. Renginio metu surinktos lėšos bus panaudotos tolesniai Leeds Lietuvių bendruomenės veiklai.

Didžioji metų šventė neįvyktų be vietinių verslininkų paramos. Su jų palaikymu ir geranoriškumu lietuvių bendruomenės idėjos tampa įgyvendinamos.

Bendruomenės nariai užsiima savanoriška veikla ir dirba bendram tikslui: suburti vietinius lietuvius, teikti informaciją ir pagalbą, švęsti lietuviškas šventes ir palaikyti lietuviškas tradicijas.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Yra ką veikti

Klaipėdos moksleiviai susibūrė, kad pasipriešintų patyčioms (4)

„Mes galime. Mes mokame. Mes esame draugiški“ – šių žodžių skanduotė sujungė akcijos „Draugystės ABC“ renginio dalyvius. Beveik 600 moksleivių iš trisdešimt penkių Klaipėdos ugdymo įstaigų susibūrimu prekybos centre „Akropolis“ išreiškė savo požiūrį į gerumą, draugiškumą, pagarbų bendravimą be patyčių.

Kaune vyko muzikinė popietė visai šeimai „Prisikėlimas“

Užbaigiant Velykų pirmą savaitę ir švenčiant Atvelykį balandžio 23 d. Kauno valstybinėje filharmonijoje buvo surengta muzikinė popietė visai šeimai „Prisikėlimas“.

Kaune – verslaus jaunimo mugė (1)

Jau kovo 23 dieną Kauno miestą sudrebins didžiausias jaunimo verslumo renginys Lietuvoje – „JA Marketplace 2017“. Tai jau tradicija tapęs renginys, gyvuojantis Estijoje, Latvijoje, Austrijoje ir Šveicarijoje, kasmet pritraukiantis vis daugiau moksleivių iš skirtingų Europos šalių, kurio metu jaunuoliai varžosi dėl geriausiųjų bei inovatyviausiųjų Europoje vardo.

Darbo ieškantiems žmonėms – teatro pamokos (2)

Kuo teatras galėtų būti susijęs su bedarbystės problema? Viešosios įstaigos „Menų ir mokymo namai“ kolektyvas jums atsakytų, kad teatras – tai puikus būdas repetuoti įvairias gyvenimo situacijas, joms pasiruošti, išmėginti save sudėtingose ir neįprastose socialinėse situacijose, o kartais – netgi pamatyti vidinius „demonus“, trukdančius pasitikėti savimi ir pradėti su jais kovoti.

Prieš Kalėdas – šypseną kelianti darželinukų akcija (8)

Akciją „Dalintis – gera“ „Jolitos darželyje“ vykdome jau antrą kartą. Nuo pat mažens mokome vaikučius, kad reikia galvoti ne tik apie save, bet ir apie aplinkinius. Juk taip smagu, kai aplinkiniai šypsosi, kai žmonės noriai bendrauja su kitais, kai nuotaika yra gera!