Vyro akimis: šiuolaikinių moterų ydos

 (449)
Dievas sukūrė pasaulį ir atidavė jį vyrui, o jį, galintį savo jėga bei protu valdyti visa, kas gyva, atidavė moteriai. Negailestinga hierarchija lėmė, kad mes, vyrai, kiekvieną sąmoningą veiksmą, darbą, mintį, žvilgsnį metame į jų pusę. Nuo pirmų krykštavimų susitikus žvilgsniams darželyje iki nuostabaus grožio ir tyrumo apsikabinimų senatvėje.
© Shutterstock nuotr.

Tos akimirkos tiesiog pririša mūsų sąmonę prie jų – moterų. Nuo tos dienos kiekvienas veiksmas, poelgis ar mintis turi gilesnį tikslą - tai prasibrauti moteriškos širdies link. Vyriškas moteriško idealo siekimas išlaikė šį pasaulį milijonus metų. Galbūt todėl, o galbūt ir ne man iš liūdesio suvirpa širdis, kuomet moteriškumas negailestingai, o kartais net to nesuprantant, yra tiesiog nužudomas. Gaila. Labai gaila, kad daliai moterų nesvetimi svaigalai...Jos mano, kad išreiškia save per nuogą kūną arba žudo tai, kas jas išaukština labiausiai – savo vaikus... Moteris pati turi milžinišką potencialą būti deive mūsų akyse, tačiau kas trukdo? Kas neleidžia?

Manau, nesuklysiu teigdamas, kad pats stipriausias, didžiausias moteriškumo priešas – tai abortas. Moteris visų pirma yra motina. Pats didžiausias ir nepakeičiamas moters simbolis – motina. Ar gali moterimi vadinti save ta, kuri bijo motinos gyvenimo? Ne veltui sakoma, kad tikrasis moteriškumas pasireiškia per motinos duoną. Per vaikus.

Viduramžiais moteris Europa rinkosi pagal klubų plotį, mat gerai gimdys. Lietuvoje apie moterį, turinčią daug vaikų sakydavo: „palaiminta Dievo ir žmonių“. Tokias gerbdavo, mylėdavo, o senatvėje pilni pilnutėliai namai vaikaičių liudydavo apie pilnavertį ir prasmingai nugyventą gyvenimą. Istorijos apie fiziškai neįmanomus žygdarbius, ginant savo vaikus bei nuostabios aukos auginant mus visus įrodo, kad motinos statusas yra nuostabus ir stebuklingas.

Kiekvieną kartą skaitant straipsnius ar girdint žodį „abortas“ man suspurda širdis. Užplūsta neapsakomas gailestis dėl žudomų gyvybių kaip žmogui, bet tuo pačiu suvirpa širdis kaip vyrui, stebinčiam žūstančią moterį. Girdėjau, kad susirgti vėžiu tikimybė išauga per 50 proc., galimybė susilaukti kito vaiko – 30 proc., o persileidimo tikimybė išauga 40 proc., neapykantą sau jaučia 60 proc., o apie savižudybę pagalvoja apie 30 proc. moterų, pasidariusių abortą. Klausimas vyrams – kas norėtų tokios žmonos? Ar verta sutaupyti porą metelių, galbūt išgelbėti karjerą, bet atsisakyti laimingo gyvenimo šeimoje, meilėje? Sutrumpinti savo gyvenimą perpus, o psichologinį patrauklumą ir iš nuostabių moteriškų akių trykštantį gyvybingumą tiesiog sunaikinti?

Ne ką mažiau svarbus ir kitas moteriškumo naikintuvas. Jis sunaikina tai, kas labai dažnai būna laimingos santuokos, ilgų ir gražių santykių pagrindas. Tai tas lengvai erzinantis, bet nuostabiai patrauklus, moteriškas paslaptingumas. Tai egzistuojantis veiksnys, kurį mažai kas gali paaiškinti, bet jis yra! Viena pagrindinių moterų klaidų - tai tos paslapties sunaikinimas. Su kiekviena diena merginos vis labiau pajaučia savo galią valdyti vyrus. Vos sulaukusios pirmųjų vaikinų dėmesio, moterys pajaučia, kad savo atvirumu, flirtu gali valdyti vyrų emocijas, mintis. Kuo daugiau savęs atskleidžia, tuo arčiau jį prisitraukia. Bet kas laukia? Ogi tas pats, kas ir po kiekvienos kulminacijos – nuobodulys, kas labai dažnai santykių kontekste reiškia pabaigą. Tokie tie jau vyrai yra.

Kuo ilgiau išlaikomas paslaptingumas, tuo ilgiau ir stipriau gerbiama moteris. Senoji mūsų kultūra matricentrinė - moteris buvo kultūros centras, o šeimoje vyravo abipusė meilė bei neapsakoma pagarba. Moteris buvo gyvybės, didžiausios paslapties žmonijos istorijoje, nešėja ir vyrams ji keldavo didžiulę pagarbą. Dabartinė kultūra – „olialia“ kultūra. Moteris erotiškai atskleidžianti save gali visiškai valdyti vyrų mases. Smagu? Žinoma! Tačiau tuo pačiu ir gaila, nes valdo jos bukąją vyrų dalį, kuri žiūrėdama į „olialia“ stiliaus moteris vadovaujasi ne galva ant pečių, o kai kuo kitu... Visai nenuostabu, kad pasaulyje vyrauja moteries – daikto problema. Nenuostabu ir tai, kad dingo tikri vyrai, nes ką moterys išsiugdo, tą dažniausiai ir turi.

Būtų visiškai nesąžininga rašyti neprimėčius akmenų į savą daržą. Šiuolaikinio ir senojo vyro stereotipai gerokai skiriasi. O pačių vyrų vyriškumo supratimas – taip pat. Kartas nuo karto dar galima išgirsti: „O kur dingo džentelmenai? Kur dingo tikri vyrai?“. O dingo jie dar vaikystėje, paskendę šiuolaikinėje malonumo kultūroje. Paimkime visiems mums artimą pavyzdį – tai mūsų kultūra. Visų pirma – vytis: vyras tvirtai apžergęs gyvulį, arklį, o tas žvėris paklūsta visiems jo norams. Vyras jį gali valdyti kaip nori, o veikdami išvien jie tampa tobulu ginklu. Liaudies dainose bernelio žirgelis - tai jo kūnas, kuriuo jis nuolat rūpinasi, saugo, prižiūri, kiekviena mergina atitinkamai turi rūtų darželį. Rūta – merginų skaistos ir nekaltybės simbolis. „Prižiūrėk, berneli, savo žirgelį, kad netryptų rūtų darželio“ - auksiniai mūsų protėvių žodžiai, kuriuos kiekvienas turėtume įsidėti sau į galvas ir deramai įvertinti. Vyras, negalintis nė savęs suvaldyti, negali tikėtis būti šeimos galva ar sukurti laimingą šeimą.

Moteris – paslaptinga, žavinti, meili ir nuostabi motina. Vyras – tvirtas išore bei vidumi, puikus tėvas. Tokie turėtų būti idealai. Jie gerokai skiriasi nuo moteries – daikto ir vyro – šlepetės. Ar verta stengtis būti tobulesniais? Be abejo! Kuo tobulesnis moteriškas ir vyriškas pradas šeimoje, tuo tobulesnė šeima ir atitinkamai visas gyvenimas.

Tik susijungus vyrui ir moteriai vienetas tampa nedalomu ir tobulu, tos sąjungos metu abu jie būna lygiaverčiai ir neapsakomai svarbūs. Visas mano vyriškumas tiesiog šaukte šaukia, kai moteriškų moterų mažėja. Žudančios savo vaikus ir teigiančios, kad vaikai trukdo gyventi, tai moterys, kurias vargu ar tokiomis galima vadinti. Alkoholio vartojimas ir kitos svaiginančio medžiagos moteris paverčia atviromis, kurios nebekelia jokio klausimo, nebekuria paslapties, pasidaro neįdomios – lengvai prieinamos. Ir be abejo, erotika, lytiniai santykiai.

Nekaltybė, skaistumas – sąvokos, kurios nėra deramai įvertintos. Visas moters paslaptingumas, jos grožis ir atvirumas turėtų būti padovanotas tam vieninteliui ir tik jam. Tik tokia abipusė auka užtikrina ilgą meilę ir tvirtus santykius. Galbūt bėgant gyvenimui atsiras tokių žmonių, kurie man bandys įrodyti, kad viskas gerokai kitaip, kad vyrai - tai gyvuliai, teieškantys malonumo, o moterys - tai viena iš galimų tų malonumų formų. Tačiau su tuo niekada nesutiksiu, nes kiekviena moteris vertesnė ir gražesnė už bet kurį vyrą, o kiekvienas tikras vyras privalo tai vertinti ir ginti!

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Nusprendė pasikeisti pensijos kaupimo sutartį – sulaukė pribloškiančio banko atsakymo (82)

DELFI nuolat matau tekstus apie tai, kaip sunku žmonėms gyventi – kaip per mažai jie uždirba, per daug išleidžia ir panašiai. Vieni sako „mes gyvename blogiausiai už visus“, kiti atgal šaukia tą patį. Man atrodo supratau, kas yra blogiausia – mus visus kasdien gąsdina ir perspėja, bet kai tik paklausi, ką gali dėl to padaryti, valstybė atkiša špygą.

Lietuvos kariai saugo mus, bet ar suteikiame jiems galimybes gyventi orų gyvenimą? (137)

Kiekvienas turime savo gyvenimą ir norime jį nugyventi oriai ir nemirti per anksti. Tam, kad būtume saugūs, apsaugoti nuo karo ir kitų grėsmių valstybėje, rūpinasi kariuomenė. Kariai saugo mus.

Asmeninis išbandymas – įveikti sunkūs kilometrai vaizdingoje Norvegijoje (5)

Ecotrail? Kodėl? Tiksliai net nežinau. Pirmas mano rimtesnis ultra bėgimas būtent ir buvo šios serijos pionierius – Ecotrail de Paris 80 km, o šią žiemą, kai jau netikėtai sužibo viltis išbristi iš traumų, atėjo nereali mintis įveikti visus Ecotrail serijos ultra bėgimus.

Naujasis Darbo kodeksas: vieniems atiteko žirgas, kitiems – sudėtingesnės darbo sąlygos (64)

Gyvenimas intensyvus, kiekviena diena sklidina naujienų, jų daug, ne visada įmanoma jas visas suvokti ir įvertinti. Svarbiausia naujiena laikyčiau Darbo kodekso pataisų priėmimą ir tikėtiną kodekso įsigalėjimą nuo liepos 1-osios dienos. Bandžiau suvokti kodekso naujumą ir galimą demokratijos plėtrą dirbantiesiems.

Moteris turi aukso vertės patarimą, kaip atpažinti neištikimybę (109)

Įtariate, kad sutuoktinis neištikimas? Turiu auksinį patarimą – atsakykite sau į vienui vieną klausimą: ar jis tebeužsiima ta veikla, kurios dėka susipažinote? Pavyzdžiui, eina į klubus, į mįslingas vakarones su draugais, į rungtynes, į golfo aikštyną? Deja, skaudi patirtis sako, jog tai yra, taip sakant, raudona vėliavėlė...