Visuomeninė televizija bruka vaikams reklamą?

 (60)
Lietuvos televizijos (LTV) eteryje atsirado nauja laida vaikams „Linksmoji šeimynėlė“. Naujiena, atrodo, būtų džiuginanti, deja, teko labai nusivilti... Pusės valandos trukmės laida yra skirta vaikams brukti vieną prekinį ženklą.
Visuomeninė televizija bruka vaikams reklamą?
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)

Laidos veikėjai - varnų šeimynėlė, visiškai atitinka vieno gamintojo ledų popierėlių „veikėjus“ (auginantys vaikus, manau, su manimi sutiks, kad pakuotės „veikėjai“ vaikams tolygūs prekės ženklui). Be to varnų pavardė ir vardai labai artimi ledų pavadinimui.

Galbūt televizijos vadovai ir laidos kūrėjai pasiteisintų, kad tai sutapimas, toks kūrybinis sprendimas ar pan. Bet jiems atsakysiu - nelaikykite mūsų kvailiais: net mano penkiametė duktė iš karto susiejo laidos veikėjus su ledais...

Juo labiau, kad toks „kūrybinis sprendimas“ visai neprideda laidai pliusų. Laidos metu rodomi pažintiniai intarpai atrodo naudingi ir įdomūs vaikams. Bet laidos veikėjai dėl grimo ir varnų kaukių yra tragiški: net Mėtos Meškinijos mimika ir judesiai išraiškingesni, negu varnų (matosi, kad aktoriams trukdo kostiumai ir varnų snapai); dėl snapų aktoriai kalba tarsi iš statinės (apie kokią taisyklingą kalbą ir tartį, kurių turėtų mokytis vaikai, tada galima kalbėti???) ir t.t.

Žinau, kad reklama televizijos eteryje yra labai labai brangi. Įdomu, ar ledų gamintojas už ją susimokėjo? Jei taip, tai turėjo susidaryti iš tiesų nemenka suma - gal televizija pagaliau nebesiskųs skolomis ir už tuos pinigėlius galės pasiūlyti mums naujų laidų ar gerų filmų?

Ar televizija tų pinigų nematė? Tuomet kam sumokėjo ledų gamintojai, kad tokia laida pakliūtų į televizijos tinklelį? Ir kodėl mes, mokesčių mokėtojai, turime dar kartą mokėti už šią laidą? Galbūt tuos pinigus iš biudžeto būtų galima skirti kitoms reikmėms?

Taip pat žinau, kad reklama valstybinėje televizijoje ribojama. Įdomu, kaip pusės valandos trukmės reklama suderinama su reklamai keliamais reikalavimais?

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Turite daugiau informacijos šia tema?
O gal norite pareikšti savo nuomonę?
Pasidalinkite ja su DELFI skaitytojais
Įvertink šį straipsnį
Registruoti (0) Anonimiški (60)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Vox Populi

Anglų kalbos egzamino atgarsiai: belieka laukti rezultatų... (2)

Ką tik perskaičiau straipsnį su daugybe nusiskundimų dėl anglų kalbos egzamino. 2013, 2014, 2015 metai, o niekas nesikeičia. Atsiranda jaunuolių, kurie dėl savo kalbos mokėjimo spragų ar dėl išsiblaškymo kaltina visus aplinkos veiksnius.

Maratone nustebino dalijamas alus (14)

Šiemet jau antrąkart ryžausi bėgti 5 kilometrų „We Run“ Vilnius distanciją. Viskas kaip ir pernai – daug nesitikėjau, pirma neatbėgau, bet juk, kaip dažnai sakome, svarbiausia dalyvauti. Vis dėlto pamąsčiau, kad reikėtų pasidalinti mintimis apie vieną man įdomų reiškinį šiemet – nealkoholinį alų, dalinamą prie finišo linijos.

„Eurovizija“: Lietuva nusispjovė ant milijono balsų? (1622)

Šiais metais „Eurovizijos“ konkursas nešė labai aiškią ir paprastą žinutę – statom tiltus. Ne Lazdynų, ne Aleksoto, o tiltus tarp šalių, tarp žmonių. Tuo tarpu Lietuva nusišypsojo ir pasukiojo pirštu palei smilkinį. Nors tai turėjo būti aiškus gestas, skirtas parodyti, kokios nesusipratusios yra kitos šalys, nutiko taip, kaip ir turėjo nutikti.

Garsiausi Lietuvos 0 taškų „Eurovizijos“ istorijoje, arba kodėl neskyrėme balų Rusijai (2993)

Dar nerimsta bangos po garsiausių 0 taškų „Eurovizijos“ istorijoje Lietuvoje... Tačiau įsivaizduokite – iš kalėjimo išeina už pedofiliją sėdėjęs asmuo ir iškart tiesiu taikymu įsidarbina vaikų darželyje. Jau per pirmą prisistatymą vaikų tėvams išdidžiai pareiškia: „Aš būsiu jūsų vaikų tėvelis“. Kaip reaguoja normalūs tėvai?

Po anglų kalbos egzamino - abituriento pasipiktinimas (131)

Šiandien teko laikyti anglų kalbos egzaminą. Pati bjauriausia jo dalis kaip ir eilę metų - klausymo užduotys. Mano manymu, magnetofonas ne tik tarškėjo, barškėjo ir įrašo kokybė toli gražu ne aukščiausio lygio buvo, bet dar ir jo kolonėlės buvo nusuktos nuo klasės (kolonėlės buvo atsuktos ne į klasę, bet į vykdytojas!), kas tą prastos kokybės įrašą padarė išvis sunkiai girdimu.