Visuomeninė televizija bruka vaikams reklamą?

 (60)
Visuomeninė televizija bruka vaikams reklamą?
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)

Lietuvos televizijos (LTV) eteryje atsirado nauja laida vaikams „Linksmoji šeimynėlė“. Naujiena, atrodo, būtų džiuginanti, deja, teko labai nusivilti... Pusės valandos trukmės laida yra skirta vaikams brukti vieną prekinį ženklą.

Laidos veikėjai - varnų šeimynėlė, visiškai atitinka vieno gamintojo ledų popierėlių „veikėjus“ (auginantys vaikus, manau, su manimi sutiks, kad pakuotės „veikėjai“ vaikams tolygūs prekės ženklui). Be to varnų pavardė ir vardai labai artimi ledų pavadinimui.

Galbūt televizijos vadovai ir laidos kūrėjai pasiteisintų, kad tai sutapimas, toks kūrybinis sprendimas ar pan. Bet jiems atsakysiu - nelaikykite mūsų kvailiais: net mano penkiametė duktė iš karto susiejo laidos veikėjus su ledais...

Juo labiau, kad toks „kūrybinis sprendimas“ visai neprideda laidai pliusų. Laidos metu rodomi pažintiniai intarpai atrodo naudingi ir įdomūs vaikams. Bet laidos veikėjai dėl grimo ir varnų kaukių yra tragiški: net Mėtos Meškinijos mimika ir judesiai išraiškingesni, negu varnų (matosi, kad aktoriams trukdo kostiumai ir varnų snapai); dėl snapų aktoriai kalba tarsi iš statinės (apie kokią taisyklingą kalbą ir tartį, kurių turėtų mokytis vaikai, tada galima kalbėti???) ir t.t.

Žinau, kad reklama televizijos eteryje yra labai labai brangi. Įdomu, ar ledų gamintojas už ją susimokėjo? Jei taip, tai turėjo susidaryti iš tiesų nemenka suma - gal televizija pagaliau nebesiskųs skolomis ir už tuos pinigėlius galės pasiūlyti mums naujų laidų ar gerų filmų?

Ar televizija tų pinigų nematė? Tuomet kam sumokėjo ledų gamintojai, kad tokia laida pakliūtų į televizijos tinklelį? Ir kodėl mes, mokesčių mokėtojai, turime dar kartą mokėti už šią laidą? Galbūt tuos pinigus iš biudžeto būtų galima skirti kitoms reikmėms?

Taip pat žinau, kad reklama valstybinėje televizijoje ribojama. Įdomu, kaip pusės valandos trukmės reklama suderinama su reklamai keliamais reikalavimais?

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Turite daugiau informacijos šia tema?
O gal norite pareikšti savo nuomonę?
Pasidalinkite ja su DELFI skaitytojais
 
60
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė
Įvertink šį straipsnį

Vox Populi

Dėl meilės prarado geriausią draugę (4)

2014 rugsėjo mėn. 22 d. 22:40
Tai buvo pirma vasara, kai laukiau mokslo metų pradžios... Naujos mintys, naujos svajonės, netgi nauja klasė. Kadangi atostogos buvo beprotiškai šaunios, su geriausia drauge nutarėm, kad aš būsiu naujoke jos klasėje. Juk mergaitiška draugystė turi tęstis...

Lietuvės dvejonės – dėl lauktuvių anytai iš Italijos (80)

2014 rugsėjo mėn. 22 d. 14:30
Mano italė anyta, pavadinkime ją Marija, paprašė Vilniuje nupirkti matriošką. Marija jau kartą yra buvusi Lietuvoje ir sostinės senamiestyje mačiusi matrioškomis nukrautus prekystalius. Pirmą kartą XIX amžiuje sukurtos rusiškos lėlės Marijai prireikė jos kūrybinėse dirbtuvėlėse – moteris su savo draugėmis kuria įvairius rankdarbius, juos parduoda ir pinigus skiria labdarai.

Ko reikia vilniečiams: gražių pavardžių ar gražaus miesto? (5)

2014 rugsėjo mėn. 22 d. 13:14
Ko reikia vilniečiams: gražių pavardžių ar gražaus miesto?
K.Vanago nuotr.
Tiesiogiai rinkti Vilniaus merą bus įdomu. Po kelių dešimtmečių parlamentarų trypčiojimų pagaliau turėsime tokią galimybę. Žmonėms nerūpi, kokius partinius sąrašus sudaro politikai, mes norime pamatyti, ką padarys ir kokių idėjų turi kandidatuojantieji į mero postą.

Santuokinis košmaras: prie altoriaus – tik su šautuvu? (10)

2014 rugsėjo mėn. 22 d. 12:08
Po sarkazmu persmelktos vyro vedybinio gyvenimo išpažinties „Santuoka vyro akimis: bendri profiliai ir palikę draugai“ kilo skaitytojų pasipiktinimo banga. Skaitytojai buvo pasipiktinę ir šokiruoti: dalis jų teigė, kad moterims santuokoje dar blogiau, likusi dalis skaitytojų juokėsi – „Autoriau, kokios problemos? Ar tave su šautuvu nuvarė tuoktis, kad tiek nuoskaudų tekste?“.

Santuoką griauna siaubingi uošviai (127)

2014 rugsėjo mėn. 22 d. 11:28
„Drebančiu balsu ištari „taip“ ir paskelbi sau nuosprendį“, – apie didžiąją vestuvių akimirką rašė DELFI skaitytojas. Jo tekstą apie tai, kad santuoka vyrui yra kilpa ant kaklo, perskaičiusi Indrė kaip nekeista sutinka su autoriumi. Jos nelaimingos santuokos bėda – siaubingi uošviai.