Vilnietės mamos piniginė: visas atlyginimas – vien butui

 (194)
Perskaičiau vieną straipsnį ir nutariau papasakoti apie eilinės mamos gyvenimą sostinėje. Alga – 380 eurų „į rankas“. Jūs klausiate, ar pakanka 238 eurų minimaliems poreikiams patenkinti? Štai kokia mano situacija...
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Gaunu minimalų atlyginimą „į rankas“, nuomojuosi vieno kambario butą gana pigiai, tik už 300 eurų per mėnesį – juk sostinė... Buto mokesčiai – 100 eurų žiemą.

Taip pat leidžiu vaiką į darželį – tai kainuoja 40 eurų.

„Vilniečio“ bilietas mėnesiui – apie 30 eurų.

Manau, jau dabar akivaizdu, kad išlaidos viršija galimybes, na, o kur dar maistas, drabužiai, buityje būtinos prekės?

Mamos sugalvoja, kaip pasilengvinti gyvenimą: vienos drabužėlius parduoda, kitos – siuva, trečios tortus kepa Visos verčiasi kaip gali, o, pasirodo, apmokestinami ir tie keli gauti eurai. Na, o jei dar giminaičiai iš Didžiosios Britanijos kokį šimtą eurų atsiunčia, tai mamoms, kurios kokias pašalpėles gauna, gali dar ir tekti grąžinti su kaupu.

Esu tikra, kad būtent taip gyvenančių Lietuvoje yra dauguma.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Klausiame – ar jums per mėnesi pakaktų 238 eurų minimaliems poreikiams patenkinti? Per kiek laiko išleidžiate šią sumą? Papasakokite, kaip per mėnesį skirstote savo išlaidas ir ką nurodyta suma galėtų „padengti“. Laukiame jūsų minčių el.p. pilieciai@delfi.lt su prierašu „Pinigai“!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (63)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (97)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (47)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (10)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.