Vilniečiui rytais nuotaiką gadina „rimti kentai“

 (184)
Seniai piktinuosi vairuotojais (ne visais) su „naujomis tačkomis“. Išvažiavus į darbą, beveik kasdien tenka susigadinti sau nuotaiką iš pat ryto.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Spūstys, stresas, vėlavimai kažkur – manau, tai beveik kiekvieno žmogaus niūri kasdienybė. Tačiau labiausiai erzina tie vairuotojai, kurie mano esantys kiečiausi ir mandriausi.

Važiuojant iš Perkūnkiemio, Justiniškių,Viršuliškių link Lazdynų, Karoliniškių, Gariūnų, yra puikus aplinkkelis, kuriuo važiuoja dauguma. Aplinkkelis sudarytas iš trijų eismo juostų vienoje pusėje ir trijų kitoje, daug vietos, visiems tikrai užtenka, bet yra vienas BET. Važiuoji sau ramiai vidurine eismo juosta, judi kaip juda visas srautas ir čia prasideda linksmybės. Žiūri, už tavęs atlekia, mirksi koks nors rimtas „kentas“, kuris jau „sėdi“ tau vos ne ant automobilio bagažinės ir iš savo veiksmų leidžia suprasti, kad reikia pasitraukti jam iš kelio. Bet kas juokingiausia? Ogi tai, kad trečioji juosta yra laisvutėlė, reikia – aplenk, bet kurgi iš mūsų piliečių sulauksi to?

Veiksmas vyksta toliau, mirksi, keikiasi, bet nė už ką neapvažiuos, praėjus porai minučių lenkia kumščiais mosuodamas, su keiksmais, bet aplenkia ir dar „pakerta“ tave! Automobilių srautas nemažas, gerai, jeigu už vairo yra sumanus ir nebijantis vairuotojas, o, neduok Dieve, tai būtų išsigandusi moteris arba neturintis patirties jaunas vyras. Kokios būtų pasekmės? 3-5 automobilių avarija. O „rimtas kentas“ nuvažiuotų ir jam nė motais. Tokia situacija gana dažna mūsų keliuose.

Kita situacija. Įsivaizduokite sau, tarkim, vėl tą patį aplinkkelį, tik vietą, kuri yra skirta apsisukimui. Parodai posūkį, lauki, kol galėsi apsisukti, ir vėl už tavęs rieda kitas labai didelio pasitikėjimo savimi žmogus su gana nauju automobiliu. Atsistoja vėl vos ne ant bagažinės, automobilių, važiuojančių į priešingą pusę, daug, piko metu tenka palaukti, kol spėsi įsisprausti ir apsisukti. O žmogus už tavęs kaip visada kažkur skuba, nesvarbu, ar rytas, ar vakaras, ir bando tave apvažiuoti iš dešinės pusės.

Bando įsispausti, sumažėja automobilių srautas, pradedi apsisukimą, tas, kuris jau įlindo šalia, irgi jau bando suktis į tą pačią eismo juostą, kur suki tu. Kas atsitinka? Ogi vėl esi pavadintas visais gražiausiais žodžiais, spėji atlikti savo manevrą, o tas žmogutis lieka laukti toliau. Važiuoji sau ramiai, pamiršęs nejaukią situaciją, žiūri, kaip atlekia niekadėjas, seka iš paskos, aplenkia ir „pakerta“.

Neturiu nieko prieš žmones, turinčius gerus automobilius, tačiau kai kurių įžūlumas peržengia visas ribas. Tu važiuoji su 1998 m. pagaminta „Audi“, o aš turiu 2002 metų, vadinasi, mano taisyklės kelyje. Iš tikrųjų situacija kartais yra tragiška, dėl tokių vairuotojų dažnai nukenčia visiškai nekalti žmonės, kurie važiavo sau šalia ir net pagalvoti negalėjo, kad jiems nutiks nelaimė.

Gerbiami Lietuvos piliečiai, gerbkime vieni kitus keliuose, įleido į eilę – padėkokite, leido aplenkti – nusišypsokite!

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Pažįstamas jausmas? Turite, ką papasakoti ar patarti? Prašome Jūsų – pasidalinkite savo patirtimi!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Kauno pokyčiai: net latviai ar estai klausia, kas čia vyksta (328)

Rašau kaip Kauno pilietis, kuris didžiuojasi vykstančiomis pertvarkomis mieste. Beveik neabejoju, kad tai yra Visvaldo Matijošaičio nuopelnas.

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (67)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (101)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (98)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (86)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.