Vieta, kur Vilniaus vairuotojai turėtų būti atsargesni: tris kartus grėsė nelaimė

 (24)
Rytas, tradicinis vykimas į darbą ir kiekvieną kartą – dėkojimas, kad vis tik kažkas nusprendė ir įgyvendino idėja pastatyti vakarinį Vilniaus aplinkkelį, kuriame smagu bent dalį kelio praleisti ne eismo spūstyse.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Mintis išblaško pastebėtas atidarytas šulinys ir jo dangtis šalia, kairiojoje eismo juostoje. Kadangi važiavau antrojoje, tai tarsi viskas gerai, išvengiau galimo automobilio sugadinimo. Žvilgtelėjau pro veidrodėlį – iš paskos manęs, tiek antrojoje, tiek trečiojoje eismo juostoje automobiliai atliko viražus ir sėkmingai važiavo toliau.

Galvoje prabėgo mintys ką daryti: sustoti ir pabandyti pašalinti ar kokiomis parankinėmis priemonėmis pažymėti kliūtį? Tačiau lakstyti po aplinkkelį, kur važiavimo greitis yra pakankamai didelis tikrai nenorėjau, nutariau paskambinti tiems, kas už tai atsakingi ir tikėtis, kad ši „staigmena“ vairuotojams bus pašalinta kaip galima greičiau, niekam nenukentėjus.

Kita mintis: kas galėjo taip padaryti? Juk nukentėti gali ne tik „metalas“, bet ir žmonės... Atvykstu į darbą, susitinku kolegą:

– Labas rytas, kaip sekasi?

– Žinai, ką tik vos avarijos išvengiau...

– Rimtai? Kas nutiko?

– Važiuoju aš vakariniu Vilniaus aplinkkeliu, priešais mane važiuoja džipas... Taip man bevažiuojant paskui jį, iš po jo galinio rato pakilo šulinio dangtis, tai vos spėjau išvengt susidūrimo... Kas įdomiausia, man toks įvykis jau antras.

Tai taip netikėtai ir išsiaiškinau, kad jokio kriminalo čia nėra... O ar aplinkkelyje esantys šulinių dangčiai turėtų būti arba pritvirtinti arba sunkesni, manau specialistai įvertins. O gal tiesiog mano kolega kaip magnetas metalą traukia.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

DELFI situaciją ir pakomentavo Vilniaus miesto savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento Statinių skyriaus vedėjas Arūnas Visockas:

„Dažniausiai nekokybiški arba išsinešioję šulinių dangčiai atsidaro nuo dideliu greičiu pravažiuojančių sunkiasvorių automobilių. Mūsų žiniomis, tai nėra masinis reiškinys Vilniaus mieste. Yra užfiksuoti keli įvykiai Vakarinio aplinkkelio II etape, kai buvo atsidarę šulinio dangčiai. Visi šuliniai, kurie yra sumontuoti Vakariniame aplinkkelyje, atitinka projektinius reikalavimus, turi dangčio liuke tvirtinimo mechanizmą.

Susisiekus su rangovais dėl atsidarančių liukų buvo argumentuota tuo, kad tai piktybiški veiksmai, nes natūraliomis sąlygomis, kai liukas pasikelia nuo pravažiuojančio automobilio, jis nelieka gulėti šalia liuko, o nuskrieja ar nurieda kelis ar keliolika metrų. Po šių incidentų rangovas buvo įpareigotas apžiūrėti visus sumontuotus liukus ir užtikrinti dangčių įtvirtinimą liukuose.“

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (91)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.