Vienintelis būdas, kuriuo Vakarai laimės propagandos karą prieš Kremlių

 (164)
Rusijos žmonės myli Vladimirą Putiną. Ne tik suinteresuoti oligarchai, bet ir eiliniai rusai. Net ir tie, „chruščiofkėje“ taupantys cukrui ir atostogaujantys (geriausiu atveju) kaimyno kolektyviniame sode.
Vladimiras Putinas
© Reuters/Scanpix

O ir kaip nemylėsi, jei visa žiniasklaida - valdoma Kremliaus, joje kuriama ir nuolat kartojama graži utopinė galingos ir savo žmones mylinčios Rusijos imperijos pasaka, o nemokantys anglų kalbos šios pasakos klausytojai alternatyvių naujienų iš Europos ar Amerikos tiesiog nemato.

Sykį pamėginau įsijungti „Russia today“. Propagandos mašina ten veikia pavyzdingai - informacija pateikiama įtraukiančiai, įtikinančiai ir, pažiūrėjus valandėlę, pamažu ima suktis galva. Esu tikras, jei neturėčiau alternatyvių informacijos kanalų, ilgainiui ir aš pats įtikėčiau, kad visas ten pateikiamas „marazmas“ yra tikroji realybė.

Žinau ne vieną istoriją apie tai, kad į Lietuvą giminaičių aplankyti atvykę ar čia gyvenantys rusai žiūri ne CNN, ne BBC ir net ne LNK - jie žiūri Pirmąjį kanalą. Kodėl? Todėl, kad ten kalbama jiems suprantama kalba - rusų.

Galime pykti, galime skųstis, galime drausti Lietuvoje ir Europoje rusiškus kanalus, bet tai padėties iš esmės nepakeis.

Metas nuo verksmų pereiti prie veiksmų. Vakarietiškas, profesionaliai sukurtas televizijos kanalas Europos šalyse ir JAV būtų pirmas žingsnis į priekį. Suteikime rusiškai kalbantiems žmonėms alternatyvą V. Putino propagandai ir taip padėkime Rusijai, Europai ir sau.

Komentaruose tikriausiai jau rašote, kad tegu žmonės išmoksta angliškai ar lietuviškai, kodėl mes turėtume aplink juos šokinėti. Iš tiesų, tai būtų puiku. Bet pateikti informaciją rusiškai mes turime ne tik dėl rusų, bet ir dėl savęs - tai vienintelis būdas Vakarams laimėti propagandos karą prieš Kremlių.

Rezultatas ateis greitai ir tai bus demokratijos pergalė. Aš tuo tikiu.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (91)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.