Verslą sukūręs vyriškis: pakovokim už save, pagaliau!

 (15)
Negaliu tylėti ir siūlau netylėti bent retkarčiais apie savo asmeninį verslą pasvajojantiems žmonėms. Savo Mažąją bendriją (MB „Aktyvus sėdėjimas“) įkūrėme prieš 5 mėnesius, be jokios pagalbos, nes tai buvo labai paprasta, nebrangu ir greita.
© Shutterstock nuotr.

Mokesčiai minimalūs, tad pradėjome drąsiai, nes tikėjome savo idėja, nors patirties versle neturėjome. Patirtis yra įgyjama, jei tavęs anksčiau nenužudo prievolė mokėti mokesčius, kol dar nėra pelno. MB formatas garantavo, kad taip neatsitiks. Jei atvirai, tai jau nuo spalio kankino mintis, kad dėl MB apmokestinimo tvyro apgaulinga tyla, bet viešojoje erdvėje buvo ramu, LRV neteikė jokių siūlymų Seimui ir nebuvo jokių kalbų. Dabar matome bandymą paskubomis nukirsti MB egzistavimą.

Manau, taip bus sugriauta drąsiausia ir veiksmingiausia sistema, iš tiesų skatinanti pradėti verslą. Tačiau nesiruošiu skųstis, uždaryti MB ar emigruoti. Nors taip ir sunkiau, bet ruošiuosi pakovoti už savo teisę čia gyventi ir dirbti ir, beje, mokėti mokesčius šiai valstybei, o ne kitai.

MB buvo (yra!) esminis ir gan unikalus verslo pradžios modelis, geras dalykas, sukurtas mūsų pačių kažkada išrinktos valdžios. Ši forma – tai savaiminis verslo inkubatorius: kol tavo verslas jaunas, mokesčiai minimalūs, o jei verslas pasiteisina, įmonė bus reorganizuota į UAB ar kitą verslo formą, nes MB formatas pradės trukdyti plėtrai. Tada tikrai grįš valstybei tie milijonai litų mokesčių. Tačiau jei norėsime paimti juos iš MB, tai šią verlo formą „nužudysime“, nes mokesčiai užsmaugs daugumą jaunų verslų.

Beje, noriu atkreipti dėmesį, kad valdantieji spekuliuoja „jaunimo“ sąvoka, siekdami pigiai „prastumti“ savo pataisas. Prisiminkime, MB įstatymas yra skirtas ne jaunimo nedarbui mažinti, o verslo aplinkai valstybėje gerinti. Tad dabar valdančiųjų papildyta 29 m. riba yra dirbtinė ir net diskriminacinė: argi penkiasdešimtmetis negali turėti tokių pat salygų kaip dvidešimtmetis, kai kalbama apie verslo pradžią?

Ne vietoje ir ne laiku naudojamos priemonės visada yra dirbtinės ir rezultatų neduoda. Dabar žlugdomos visai ne MB, o verslo pradžios galimybės Lietuvoje. Nukentėsime ne tik mes, keliasdešimt tūkstančių MB narių, bet visa Lietuva ir ypač tas pats jaunimas, kuris dar tik galvoja apie verslo steigimą. Pakovokim už save, pagaliau! Pasirašykime Peticiją internete ir parodykime Prezidentei, kad žmonės šioje šalyje turi nuomonę, nebijo jos pasakyti ir ne naiviai tiki, kad ji bus išgirsta.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Kauno pokyčiai: net latviai ar estai klausia, kas čia vyksta (336)

Rašau kaip Kauno pilietis, kuris didžiuojasi vykstančiomis pertvarkomis mieste. Beveik neabejoju, kad tai yra Visvaldo Matijošaičio nuopelnas.

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (67)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (102)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (102)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (86)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.