Verkšlenantiems ir alpstantiems abiturientams: liaukitės skųstis

 (89)
Pastaruoju metu pasirodo vis daugiau straipsnių/skundų apie tai, kaip sunku dvyliktokams, kokie sunkūs egzaminai ir nepakeliami krūviai ir t.t. Galiu jums pasakyti vieną dalyką, mielieji, jei vietoj verkšlenimo atsiverstumėt knygą nei egzaminas sunkus būtų, nei verkšlenti reikėtų.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Nesu proto bokštas ar neįtikėtinai gabi, bet sakau nuoširdžiai, krūvis nėra toks didelis ir egzaminai nėra tokie sunkūs, na, nebent ruošiamasi būt mediku, bet tokiu atveju universitete bus dar sunkiau!

Jei vienuoliktoje/dvyliktoje klasėje yra per sunku ir krūvis per didelis, gal reikėtų susimąstyti, ar tau vieta aukštesnėse klasėse, gal geriau reikėjo po pagrindinės mokyklos išeiti į profesinę? Ar tau tikrai vieta universitete, jei nusisamdęs penkis korepetitorius vos ne vos išlaikai egzaminus?

Valstybiniai egzaminai turi būti sunkūs ir paskutinieji metai turi būti challenging (liet. reikalaujantis visų jėgų), nes taip pat bus ir universitete, ir darbe (jei būsi profesionalas, o ne eilinis darbininkas).

Manau, kad turiu teisę apie tai kalbėti ir komentuoti dėl kelių priežasčių: pirma - buvau mokinė, kaip visi, antra - laikiau egzaminus skirtingais metai, galiu palyginti, trečia - praėjo keli metai po mokyklos baigimo, todėl galiu pažiūrėjusi atgal įvertinti su protu, o ne abiturientiška emocija.

Baigiau mokyklą gana neblogai, bet niekada nebuvau pirmūnė. Pirmūnė nebuvau, nes nenorėjau, o ne todėl, kad buvo per sunku ar krūvis per didelis. Mokiausi 7-8, nes kontrolinio išvakarėse žiūrėdavau filmus ar susitikdavau su draugais ir tik vidury nakties akimis „permesdavau“ medžiagą, bet jei įdėmiai seki pamokas, šį tą vis tiek žinai. Mano laidoje buvo daug būsimų medikų ir žinot ką?! Nei vienas nenualpo, nebuvo išvežtas į reanimaciją ir puikiai išlaikė egzaminus, nes jie buvo tie žmonės, kurie mokės nuo pat pradinės klasės, o ne paskutinę savaitę... kaip aš. Bet, o stebukle, manęs taip pat neteko gaivinti.

Paskutiniais metais laikiau keturis egzaminus: lietuvių (80 proc.), anglų (70 proc.), istorijos (65 proc.), geografijos (9 balai - buvo mokyklinis egzaminas ir laikiau dėl smagumo, nes labai patiko geografija).

Komentarai apie rezultatus:

- lietuvių galėjau geriau, bet susimoviau dėl turinio, tiksliai žinau, kurioje vietoje, tiesiog nepaskaičiavau laiko, kad spėčiau ramiai patikrinti;
- anglų: turint omenyje, kad anglų - mano antroji užsienio kalba, aš sugebėjau ateiti tik į pusę pamokų ir tikrai niekad nedarydavau namų darbų, sakyčiau visai neblogai;

- istorija: čia norėjau gauti daugiau, bet reikia pripažinti, kad pati kalta, nes iš dalies pradėjau mokytis tik paskutiniais metais, o tikrai įkritau į knygą tik paskutinę savaitę prieš egzaminą. Per savaitę visko neišmoksi, o kad prieš tai nesimokiau, kalta tik pati, tikrai ne krūvis ar egzamino sudėtingumas.

Geografiją, kaip minėjau, laikiau for fun (liet. dėl to, kad smagu), tai ir nekomentuosiu.

Po dviejų metų supratau, kad gal reikėtų „turėti“ ir matematikos egzaminą kišenėj ir grįžau į valstybinio egzamino suolą. Žinoma, po dviejų metų mano žinios buvo gerokai išblankusios, vadovėlį akim permečiau dieną prieš egzaminą, o ir mokykloj mokiausi B lygiu, bet žinot ką?! Išlaikiau, 4 proc., bet išlaikiau, nes prieš tai dvylika metų bent kartais ateidavau į pamokas ir padarydavau namų darbus. Ir dar... surinkusi 4 proc. neskubėjau rašyti viešo skundo, nes PATI KALTA!

Brangūs abiturientai, liaukitės verkšlenti ir skųstis. Gerai pagalvokite ar tikrai tikrai, nuoširdžiai prieš tai mokėtės? Ir jei prieš egzaminą reikia gaivinti, tai ko gero ne. Ir jei gimnazijos klasių krūvis jums per didelis, pasvarstykite, ar ne geriau jaustumėtės profesinėje mokykloje? Nes toliau bus tik sunkiau: universitete gal dar ir gaivins, bet darbe jau tikrai negalėsite alpti.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Pasidalinkite savo mintimis ir patirtimi. Taip pat galite susisiekti su DELFI el. paštu pilieciai@delfi.lt


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (77)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.