Vargingai gyvenanti mama: atsisakiau mėsos, kad daugiau liktų vaikams

 (192)
Dažnai girdžiu mintis, kad gyvenimas Lietuvoje gerėja. Deja, mes šeimoje dar to nejaučiame. Šeimoje dirbantis tik vienas žmogus - tėtis. Per sunkų nėštumą ir nuolatinius gulėjimus ligoninėje teko atsisakyti darbo vietos, nes kilo daug konfliktų su darbdaviais.
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Dabar auginame du vaikučius - vyras dirba valstybinėje įstaigoje, jo alga buvo sumažinta ir, deja, iki šiol jos niekas negrąžina bent į buvusį lygį, kai tuo tarpu kiti, gaudami daug didesnes algas, jas dar pasididino.

Aš pati kol kas būnu namuose, nes pirmasis vaikutis iki šiol daug serga. Kadangi esame jauna šeima, teko imti paskolą būstui, visa laimė, kad ji tikrai nedidelė. Vis tik, kai sumokame paskolą, už darželį, paslaugas, įsipilame į baką kuro, pragyvenimui lieka vos 400 Lt keturiems asmenims.

Maistui to užtektų, nes gaminu pati, taupome pirkdami pigesnius produktus. Drabužius perkame tik vaikams, ir tuos - dėvėtų rūbų parduotuvėse. Net jei įprastoje parduotuvėje reikia nupirkti pėdkelnių, apatinių, pižamą, tai – jau labai didelės išlaidos.

Visa laimė, rūbelių atsiunčia sesuo iš Anglijos, nes ten, sakė, galima įsigyti už labai prieinamą kainą. Baisiausia, kad labai daug reikia vaistams. Jie išties labai brangūs, gerai, kad dalį kompensuoja valstybė.

Mes, tėvai, sau vaistų neleidžiam nusipirkti, nebent kai jau prireikia antibiotikų. Dažnai būna skaudu nuėjus pas gydytojus ir prašant pigesnių vaistų girdėti, kad jie - ne socialiniai darbuotojai.

Taigi, daugiausiai pinigų tenka vaistams ir maistui, nors pati jau atsisakiau mėsos, kad daugiau liktų vaikams. Pasitenkinu ir koše ar bulvėmis. Nors, tiesa, iš mėsos galime nusipirkti nebent vištienos ar kauliukų sriubai, kad bent sultinys būtų iš mėsos.

Automobilis, deja, būtinas, nes iki darželio – 12 km, gyvename miesto pakraštyje, čia susisiekimas prastas. Apie pramogas ar laisvalaikį nėra net ko galvoti. Kol kas jaunoje šeimoje tai - ne gyvenimas, o išgyvenimas. Pašalpų neprašome, esame jauni žmonės, bus visai blogai - kur nors naktinę pamainą susirasiu. Manau, kad yra gyvenančių, deja, ir daug blogiau.

Suprantu ir pensijinio amžiaus žmones, bet manau, kad labai blogai gyvena ir daug kitų šeimų. Skaudu, kai turi galvoti, kaip reikėtų duoti vaikui skaniau ir sveikiau pavalgyti, o ką jau kalbėti apie jo laisvalaikį ir išsilavinimą.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Turite panašios patirties? Pasidalinkite ja el.paštu pilieciai@delfi.lt.

Taip pat tai galite padaryti ir žemiau:


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (64)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (98)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (67)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (51)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.