Valstybės tarnautojas griauna mitus apie tingų darbą: neinu į tualetą, nes nenoriu gaišti laiko

 (134)
Teko skaityti, kaip viena ministerijos darbuotoja neturi darbo ir per dienas naršo socialiniuose tinkluose ir stumia laiką. Ar galima vadovautis šita kliše apskritai visai valstybės tarnybai? Tikrai ne.
© DELFI / Valdas Kopūstas

Pats esu valstybės tarnautojas, neseniai įsidarbinau vienoje institucijoje prie tam tikros ministerijos ir perskaičius merginos laišką mane apėmė šokas, kad dedasi tokie dalykai. Mūsų darbo krūvis yra tiesiog milžiniškas. Čia puikiai tiktų Darvino teorija, kad stiprieji išgyvena, o silpnieji „žūsta“.

Prieš eidamas į konkursą dabar einamoms pareigoms užimti, žinojau, kad darbo čia yra, tačiau netikėjau, kad jo gali būti tiek. Svarbiausias dalykas, kad darbinis krūvis visiškai nepriklauso nuo tavęs, jis yra, buvo ir bus. Jis atsiranda net tada, kai esi atostogose, sergi ar esi išvykęs į komandiruotę. Yra tik terminai, kurie veržia tau gerklę.

Čia logika paprasta – arba pakeli tau skiriamą krūvį, arba bėgi pats. Bet kokiu atveju, laimėtojas yra institucija. Net jei išeitum iš darbo, vis tiek turėtum užbaigti tai, kas tau buvo skirta. Kai kurie darbuotojai atvyksta į darbą 5 val. ryto, kai kurie lieka po darbo, tačiau už darbą viršvalandžiais niekas nekompensuoja. Kai sėdi ir jauti, kad nori nueiti į tualetą, dar neini, nes pagalvoji, kad sugaiši per daug laiko – geriau tai atlikti einat pro šalį į raštinę.

Toks milžiniškas krūvis, be galo didelė atsakomybė labai slegia ar net varo kai kuriuos darbuotojus į depresiją, todėl jie net nejaučia, kad minta kitų darbuotojų energija. Pradeda skųstis darbu, gyvenimu, oru, sveikata ir kitais dalykais. Tai lemia konfliktų užuomazgas. Aš už tai, kad reikia dirbti ir nieko neveikiant sėdėti yra blogai, tačiau toks darbo krūvis verčia jaustis ne valstybės tarnautoju, o valstybės vergu.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Klausiame jūsų – ar esate dirbę valstybinėje įstaigoje? Pasidalykite įspūdžiais – ar buvo sudėtinga, galbūt patirtis visiškai priešinga, nei parašė skaitytoja? Jūsų minčių laukiame el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Darbas“.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (63)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (97)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (47)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (10)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.