Valstybės tarnautoja neįsivaizduoja, kaip žmonės išgyvena už mažesnę algą

 (299)
„Kaip turi išgyventi dar mažesnes pajamas gaunantys, net neįsivaizduoju”, – mintimis dalijasi tarnautoja dirbanti DELFI skaitytoja. Moteris sako, kad abu su vyru dirba valstybinėse įstaigose, tačiau jų atlyginimo toli gražu nepakanka keturių asmenų šeimai išlaikyti.
© DELFI / Karolina Pansevič

Pritariu, kad būtina uždirbti nors po 1000 eurų „į rankas“, kad minimaliai galėtum patenkinti 4 asmenų šeimos poreikius.

Mes šeimoje esame keturiese, abu su vyru dirbame, kartu gauname 1200 eurų. Sūnus studijuoja, dukra dvyliktokė. Jau dabar sunku, o kas bus kitąmet, kai dukra pradės studijuoti, bet baisu pagalvoti. Mūsų būstas – nuosavas, o jei dar reiktų nuomotis...

Vyras turi aukštąjį išsilavinimą, dirba pareigūnu, mano darbas – taip pat tarnautojos. Kaip turi išgyventi dar mažesnes pajamas gaunantys, net neįsivaizduoju. Turbūt iš nevilties daugelis ir geria, kad nejaustų to žeminančio jausmo, kai galo su galu nesuduria.

Dažnai drabužius perkame iš padėvėtų rūbų parduotuvių, būtinuosius vaikams stengiamės nupirkti naujus. Jei nueiname į spektaklį kartą per metus, tai jau didžiulis įvykis, ir tai tik dviese, o ne visa šeima. Bojai, jei kuris nors šeimoje susirgs ar pasakys, kad reikia taisyti dantis – vėl bus papildomos išlaidos. Stengiamės pirkti, kai būna akcijos, kad sutaupytume.

Dar turime ūkį, patys sau užsiauginame daržovių ir mėsos. Labai žeminantis jausmas, kai savo vaikams dažnai turi sakyti, kad trūksta pinigų, nors jie prašo būtinų dalykų. Niekas šeimoje nerūko, retai vartojame alkoholį. Vis dažniau pagalvoju apie darbą užsienyje, nes būdami specialistai tik dviese uždirbame minimalią europinę algą ir vos suduriame galą su galu.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Prašome pasidalinti Jūsų patirtimi! Teigiama, kad vienas žmogus 2013 m. nurodė, kad jam vidutiniškai reikia 400 eurų – teiraujamės Jūsų, kokia suma per mėnesį reikalinga Jums? Kiek papildomai turėtumėte uždirbti, kad būtų patenkinti Jūsų poreikiai? Pasidalinkite savo mėnesio išlaidomis ir parodykite, koks turėtų būti oriai gyvenančio žmogaus atlygis.

Jūsų minčių laukiame el.paštu pilieciai@delfi.lt arba žemiau:

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Kauno pokyčiai: net latviai ar estai klausia, kas čia vyksta (328)

Rašau kaip Kauno pilietis, kuris didžiuojasi vykstančiomis pertvarkomis mieste. Beveik neabejoju, kad tai yra Visvaldo Matijošaičio nuopelnas.

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (67)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (101)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (98)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (86)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.