Vairuotoja – apie eismo dalyviams pavojingą „velnio ratą“

 (62)
Galima pagalvoti, kad žiedas gatvėje – tai kaip koks velnio ratas. Niekur nepamatysi tiek daug eismo įvykių kaip žiede. Štai kad ir vieną dieną prie Petro ir Povilo bažnyčios... Neatrodo, kad būtų smarkiai trenktasi, automobiliai nedaug apgadinti, bet vienas iš jų po susidūrimo stovi priešinga eismui kryptimi.
© Shutterstock nuotr.

Gal supainiojo dešinę su kaire? Aš, asmeniškai, tik pradėjusi vairuoti, bijojau žiedų kaip „velnias kryžiaus“. Ir vairavimo kursus lankiau, ir teorijos egzaminą išlaikiau be klaidų, o štai važiuoti žiede bijojau. Ir netgi ne todėl, kad pati važiuoti nemokėjau, o todėl, kad nesupratau, kaip kiti jame važiuoja. Prisibijau ir dabar. Ir akivaizdu, ne be reikalo, nes pakankamai dažnai tenka matyti jame susidūrusius automobilius.

Daugelis vairuotojų, įvažiuodami į žiedinę sankryžą, rodo kairįjį posūkio signalą. Puikiai prisimenu, kaip vairavimo mokykloje teorijos mokytoja, paklausta, ar jį reikia rodyti, paaiškino: „Juk nesukate į kairę, važiuodami į žiedą. Važiuojate į dešinę, todėl jeigu labai norisi rodyti posūkio signalą, tai rodykite dešinįjį“. Tuomet tai atrodė juokinga. Pradėjusi vairuoti pati, juokdavausi iš visų, kurie rodė kairįjį posūkio signalą.

Tačiau dabar jau nebesijuokiu ir dažnai netgi pati jį parodau. O rodau todėl, kad visi matytų, kad aš važiuoju į žiedą, ne kur nors kitur. Nes vairuotojai dažnai nemato, kas dedasi tiesiai prieš jų nosį, tuo metu žiūrėdami, kas vyksta toliau, priekyje.

Ir apskritai, kaip reikia važiuoti tame žiede? Na, pačiame žiede lyg ir viskas aišku. Neaiškiausia, kai reikia į jį įvažiuoti ir iš jo išvažiuoti. Iš kurios juostos galima įvažiuoti, iš kurios negalima, iš kurios juostos išvažiuoti į pirmą išvažiavimą, iš kurios – į antrą ir t.t.

Faktas tas, kad daugelis nė nežino arba neprisimena eismo taisyklių žiedinėje sankryžoje, o greičiausiai neturi jokio noro jų laikytis, nes praktikoje galima jas apeiti ir važiuoti gerokai paprasčiau. Tiksliau taip, kaip pačiam labiau patinka.

Padariau keletą išvadų. Kad ir kaip vairuotojai važiuotų žiede, svarbiausia žiūrėti ne tik ten, kur pats važiuoji, bet ir saugotis, kad į tave neįvažiuotų kiti. Dar viena nerašyta taisyklė: tu man – aš tau. Tikrai pasitaiko atvejų, kai tyčia ar netyčia „užkiši“ eismą. Tuomet nepyk, kai tau „užkišinėja“ kiti ir maloniai leisk jiems tai daryti. O svarbiausia – duok durniui kelią. Ir dažniausiai būsi teisus.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite pasidalinti savo patirtimi? Tai galite padaryti žemiau:

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.