Už širdies griebiantis kreipimasis į mirusį berniuką: mažyli, miegok ramiai

 (254)
Negaliu ir aš susilaikyti neparašiusi. Tikriausiai todėl, kad dabar jau pati esu mažo berniuko mama. Baisu, liūdna ir pikta. Skiriu šį laišką mažajam berniukui, kuris patyrė turbūt daugiau nei mes visi bendrai sudėjus.
© DELFI / Andrius Ufartas

Taip, mano laiškas kartais naivus ir juokingas, bet labai nuoširdus. Nenustojau jam kartoti, kad mama jį myli, nes tvirtai tikiu, kad, nepaisant to, kiek tame tiesos, tai yra svarbiausi ir labiausiai paguodžiantys žodžiai mažam vaikui. Noriu tikėti ir tikiu, kad jam ten geriau. Apkloju tave šiltai savo žodžiais:

„Mažyli, miegok ramiai – tai tebuvo blogas sapnas. Kai prabusi, tave verkiantį ir išsigandusį šiltai priglaus mamytė ir papasakos tau, kad košmarai – tai laikini baisūnai, įslenkantys į tavo galvytę, kai tu miegi. Juos nugalėti gali paprastu būdu – nusišypsoti plačiai plačiai, visais dantukais ir monstriukai išsilakstys! O kol kas, mažyli, miegok ramiai. Mamytė tave myli. Ten, kur dabar esi, dar turėsi pabūti be tėvelių, bet, ei, neišsigąsk! Juk tai tik naujas tavo, kaip didelio ir drąsaus berniuko, iššūkis!

Išlik ramus, nusišypsok, pameni, ką sakiau apie monstriukus? Jei daug šypsosiesi, jie nedrįs rodytis tavo naujame kelyje! O dabar – apsidairyk! Pažiūrėk, kaip naujoje vietoje smagu – šviečia saulytė, toliau matosi vandenukas, jame plaukioja auksinė žuvelė. Jei pagausi vieną, ji išpildys tavo norą! O tau kairėje guli kamuoliukas, kuriuo gali pažaisti ir kastuvėlis, kuriuo gali išsikasti ilgą tunelį tiesiai pas poną Kurmį! Smagu, ar ne?

Ir visa tai skirta tik tau, nes tu esi labai geras, labai drąsus berniukas. Žinok, kad mamytė tave labai myli ir kasdien apie tave galvoja. Kai jūs susitiksite, tu jai galėsi parodyti tunelį, auksinę žuvelę, galėsi parodyti, kaip išmokai plaukti ir kaip išmokai žaisti su šešėliais, atsirandančiais nuo saulytės. Bus įdomiausia, jei mamytei tai bus staigmena, todėl kol kas tu vienas viskam pasiruošk, gerai?

Jei taps nuobodu, iš už kampo išlįs zuikis puikis ilgomis stačiomis ausimis. Su juo gali žaisti slėpynių arba mokytis šuoliuoti taip kaip jis. Dieną prie jūsų prisijungs ir ponia Pelėda. Ji, žinok, labai protinga ir tave pamokys, kas yra skaičiukai ir raidelės. Klausyk jos įdėmiai, nes ji tikra miško mokytoja! O vakare, jei dar nebūsi pavargęs, atskris didysis Erelis, aštriu snapu ir dideliais, gražiais sparnais. Jis daug matęs ir turėjęs daug nuotykių – pripasakos tau tiek visko, kad juoksitės susiėmę už pilvų. Svarbiausia, ką jis tau pasakys, – tai, ką tu patyrei būdamas žemėje, buvo tik labai trumpa kelionės dalis, nes tikroji, gražioji tavo kelionė prasideda dabar!

Mažyli, patikėk, tu apsuptas meile, tave šiuo metu glosto tūkstančiai rankų, tūkstančiai apkabina ir pabučiuoja. Nes tu išskirtinis, drąsus, nuostabus vaikas! Niekada to nepamiršk! Perduok labų dienų poniai Pelėdai, zuikiui puikiui ir Ereliui, draugaukite gražiai. Niekada nepamiršk, kad mamytė tave labai myli, net jei taip ir neatrodė. Tu esi jos didžiausias turtas ir laimė. Ir kai jūs susitiksite, ji tau tai būtinai pasakys. O kol kas – mažyli, miegok ramiai...“

Apkabinu ir šiltai apkloju.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (31)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (96)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.