Unikalus radinys Lietuvos pajūryje

 (109)
Baltijos jūra padovanojo Lietuvai nepakartojamą ir vienintelį tokį akmenėlį su natūraliai jame susiformavusiais gyvų objektų vaizdais. Šie objektai atvaizduoti taip tiksliai, lyg būtų nupiešti talentingo kūrėjo ranka. Ir visus juos sieja įdomios sąsajos.
© DELFI

Vilniaus universiteto Gamtos mokslo fakulteto mokslininkai patvirtino, kad tiek akmenėlis, tiek jame susiformavę vaizdai yra natūralios kilmės, tai yra, tokį unikalų ir tikrovišką spalvinį darinį sukūrė pati gamta. Visi vaizdai yra tik vienoje ovalo formos 17 kv.cm. plokščio akmenėlio pusėje. Šio mineralo amžius – daugiau kaip 500 milijonų metų. Iš Skandinavijos į Lietuvą pateko su slenkančiais ledynais. Rastas Baltijos pajūryje netoli Nidos.

Unikalus radinys Lietuvos pajūryje
© DELFI / Tomas Vinickas

Pasitelkę šiek tiek vaizduotės galėtume pateikti maždaug tokią vaizdo interpretaciją. Štai dvi moterys, labai harmoningai išsidėsčiusios viena kitos atžvilgiu ir sudarančios vientisą pavidalą. Moteris, laikanti kūdikį ant rankų (žr. Įdubą akmenyje), atrodo rami, švelni, pozityviai nusiteikusi. Tuo tarpu to paties veido kontūre matoma antroji moteris nusiteikusi daug griežčiau, jos veido išraiška kažko reikalaujanti, žvilgsnis atvirai įsakmus, nuotraukoje šie bruožai atrodo švelnesni.

O tų moterų galvas gaubia du aiškiai matomi gyvūnėliai. Vienas akivaizdžiai naminis, nes primena kudlotą šunelį, įsipainiojusį į ramios moters plaukų sruogas, o antrąjį sunku priskirti konkrečiai rūšiai. Pastarajame galima išskirti du pavidalus – mažąjį, įsitraukianti į moters vaizdinį ir antrą, didįjį, kurio kūnas pakyla beveik iki akmens ovalo krašto. Tuokart tas pats gyvūnas atrodo lyg būtų sunkiai sužeistas, nes jo kūne žiojėja gili įduba, primenanti didelę žaizdą.

Įdomu, kad matydami į šį nedidelį akmenėlį daugelis stebėtojų patiria išskirtinių pojūčių. Turbūt visi esame išgyvenę didžiulio dvasinio pakylėjimo akimirkų žvelgdami į žvaigždėmis nusėtą begalinę erdvę ar stebėdami didingus gamtos vaizdus. Pasirodo, net ir toks mažas akmenėlis dėl stebėtinai realistiško ir nepaprastai originalaus „piešinio“ bei atskirų jo dalių labai įdomių sąsajų gali užvaldyti mūsų protą, jausmus ir vaizduotę. Juk pradiniai šio unikalaus gamtos kūrinio „potėpiai“ turėjo būti atlikti dar tada, kai Žemėje nebuvo net paties žmogaus, o suakmenėjusio mineralo gludinimas, kaip savita tobulinimo forma, tęsėsi milijonus metų, kol negyvoji materija pasiekė tokį tikslų vėliau susiformavusios gyvosios materijos atvaizdavimą.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Dėkoja už pagalbą katytei Armitai, bet dabar jai reikia namų

Šiandieną norime padėkoti už tai, kad mes buvome išgirsti, už tai, kad Jūs nelikote abejingi, už tai, kad pagelbėjote rainytei Armitai. Džiugu, kad galėsime ją gydyti negalvodami apie skolas. Visada žinojome, kad surėmus pečius darbus nudirbti gerokai lengviau ir paprasčiau.

Asmeninis išbandymas – įveikti sunkūs kilometrai vaizdingoje Norvegijoje (5)

Ecotrail? Kodėl? Tiksliai net nežinau. Pirmas mano rimtesnis ultra bėgimas būtent ir buvo šios serijos pionierius – Ecotrail de Paris 80 km, o šią žiemą, kai jau netikėtai sužibo viltis išbristi iš traumų, atėjo nereali mintis įveikti visus Ecotrail serijos ultra bėgimus.

Naujasis Darbo kodeksas: vieniems atiteko žirgas, kitiems – sudėtingesnės darbo sąlygos (63)

Gyvenimas intensyvus, kiekviena diena sklidina naujienų, jų daug, ne visada įmanoma jas visas suvokti ir įvertinti. Svarbiausia naujiena laikyčiau Darbo kodekso pataisų priėmimą ir tikėtiną kodekso įsigalėjimą nuo liepos 1-osios dienos. Bandžiau suvokti kodekso naujumą ir galimą demokratijos plėtrą dirbantiesiems.

Moteris turi aukso vertės patarimą, kaip atpažinti neištikimybę (109)

Įtariate, kad sutuoktinis neištikimas? Turiu auksinį patarimą – atsakykite sau į vienui vieną klausimą: ar jis tebeužsiima ta veikla, kurios dėka susipažinote? Pavyzdžiui, eina į klubus, į mįslingas vakarones su draugais, į rungtynes, į golfo aikštyną? Deja, skaudi patirtis sako, jog tai yra, taip sakant, raudona vėliavėlė...

Melu prasidėjęs tarnybinis romanas pateikė ne vieną siurprizą (64)

Tai buvo pirmoji mano diena naujajame darbe. Galvoje sukosi įvairiausios mintys: kaip man seksis? Kokie žmonės čia dirba? Ar pritapsiu? Iš tikrųjų, sekės gana sunkiai: nepavykdavo rasti reikiamų dokumentų, ne kartą teko paklaidžioti įstaigos suktais koridoriais ieškant tam tikro kabineto, o ir kalbant telefonu su klientais padariau ne vieną klaidą.