Trūksta pinigų naujam telefonui – neduok vaikui pusryčių

 (20)
Kuo toliau, tuo garsiau kalbama apie Vilniaus bankrotą. Nepaisant visų šnekų, skolos ne mažėja, o auga. Vienintelis dalykas, kurį sugalvojo Vilniaus meras bei jo draugai socialdemokratai – padidinti GPM dalį, tenkančią Vilniaus miestui.
© DELFI / Tomas Vinickas

Jei kas nors narkomaną pasiūlytų gydyti duodant didesnes dozes, tikriausiai visi tokį „gydytoją“ išjuoktų. Ne tame esmė, kad GPM dalis, tenkanti Vilniui, yra per maža. Ji per maža, bet jeigu gautus litus degini Vilniaus energijos katiluose, didesnis jų kiekis padės pratempti tik labai trumpą laiką.

Bet eiliniai Vilniečiai dažnai numoja ranka. Sako, kad „miesto“ bankrotas yra „miesto“ reikalas ir kad mes neturim dėl to sukti galvos. Plojame tada, kai meras stato Vasiukus, o skolomis tegul rūpinasi buhalteriai, „juk visi miestai ir visos valstybės gyvena į skolą“.

Bankrotas dar neatėjo, bet kitą savaitę Vilniaus moksleiviai ir mokytojai pajus, ką reiškia gyventi bankroto sąlygomis. Šildymą darželiuose ir ligoninėse įjungs šį savaitgalį, daugiabučiuose – kitą trečiadienį, bet mokyklų kitą savaitę nešildys.

Mokyklų kitą savaitę nešildys, nes po dviejų savaičių prasidės moksleivių atostogos. Neapsimoka, nes pratempus vieną savaitę, bus galima sutaupyti iš karto už dvi. Gal ir gudru, žiūrint iš buhalterinės pusės. Iš žmogiškosios, taupyti vaikų ir mokytojų sveikatos ir komforto sąskaita yra labiau nei žema. Nežinau ar yra nors vienas tėvas, kuris naujam „iPhone“ taupo neduodamas savo vaikams pusryčių.

Vilniaus didžiuliams projektams, „Air Lituanica“ skoloms dengti rezervo vis randama. Sklando gandai, kad trūkstamus litus surenka tos pačios prasiskolinusios miesto įmonės. O vaikai savaitę pakentės. Jei susirgs, rudens atostogos bus puikus laikas sirgti ir gerti vaistus.

O gal metas pokyčiams?

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (64)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (98)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (67)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (51)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.