Trijų pasimatymų taisyklė, arba kaip gyvena šiuolaikiniai žmonės

 (35)
Globalaus pasaulio akivaizdoje sudėtinga išlikti moraliai tvarkingu ir nesusipykusiu su vertybėmis žmogumi. Nori ar nenori – laikai keičiasi. Kuriamos naujos taisyklės, nauji santykių modeliai, perprogramuojamas žmogus, religijos, vertybės.
Bučinys
© Shutterstock nuotr.

Anksčiau, va, vaikus atnešdavo gandrai arba kopūstuose rasdavo, o dabar tėveliai internetu parsisiunčia ir prasikaltus vaikams grasiname nebe draudimais žiūrėti televizorių, o tuo, kad paviešinsime jų blogą elgesį „Youtube”.

Taip pat kaip ir seksas. Dar visai nesenai diskutavom apie tai, kad dabar kelis mėnesius užsiiminėji seksu tam, kad suprastum, ar verta susipažinti su žmogumi, kai seniau buvo visai atvirkščiai – pažindinomės tam, kad suprastume, ar verta užsiimti seksu, o jei (ne)pasisekdavo, tai žiūrėk nesugulę ir susituokdavo, ir gyvendavo iki mirties. Tik ar gyvendavo laimingai – čia jau kitas klausimas.

Ir čia gimsta XXI a. produktas – trijų pasimatymų taisyklė: „Per trečią pasimatymą permiegosi, jei O.K. , bandysim sužinoti, kur sugulovas dirba.“

Gyvenam Man, Mano ir apie Mane kartoje, kai iš tikro niekas aplink neberūpi, tik tu pats sau ir tuo pačiu tu irgi niekam neįdomus, nes dramos pilni pasaulėliai geba analizuoti tik save. Investuodami į save, pamirštame, kad investicijos į kitus kažkada irgi buvo vertybė. Mums visiems visų pirma yra svarbiausia savo Ego tenkinimas, pamiršom, kaip svarbu gebėti atiduoti save kitam žmogui, jei norime sėkmingų santykių.

Norime, kad kažkas kitas žengtų pirmą žingsnį ir prisipažinimuose, ir veiksmuose, ir atsiprašymuose.

Ir santykiai tapo tarsi greitas maistas. Greit paruošiamas, didelis pasirinkimas, dar greičiau suvalgomas ir be gailesčio išmetamas į šiukšliadėžę, net neįsidėmėjus pakuotės. Viskas, ką padarome, tai pagalvojame, kad buvo per daug majonezo ir kitą kartą čia nebevalgysime, nebent apsvaigę nuo kvaišalų naktį išalksime ir nerasime kito pasirinkimo. O jei netyčia patiko – žiūrėk, grįžtame į tą patį medžioklės plotą ieškodami tokio pat gardaus kąsnio.

Apmaudu, tačiau greitas maistas yra žalingas, o protingesnis homo sapiens vis tik pasistengs rečiau į save kišti visokį šlamštą.

Va kas kas, bet sodos pakuotė per 200 metų taip ir nepasikeitė. Jai nereikalingas rebranding‘as (angl. prekės ženklo pakeitimas) ir jai nerūpi kitų nuomonė apie jos išvaizdą, nes jos turinys visai nepasikeitęs. Soda savarankiškai nusprendė nežengti koja kojon šiuolaikiniu ritmu – ji žino, kad ir kas benutiktų, yra nepakeičiama.

Žmogus taip pat stengiasi tapti nepakeičiamu. Žinot, koks šalutinis poveikis? Mes save ištobulinę pamirštame parašyti naudojimosi instrukciją...

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite paprieštarauti? Pasidalyti savo nuomone? Lauksime Jūsų minčių el. paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Nuomonė“.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (1)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.