Supykdė lietuvių egzamino užduotys: duotieji autoriai – mokinių sužlugdymas

 (177)
Štai mano nuomonė apie šių metų valstybinį lietuvių egzaminą. Asmeniškai aš ruošiausi stropiai, privalomus autorius ir kūrinius gana detaliai išanalizavau, juos puikiai išmokau. Nors ir nesu mokinys, kuris mokosi pavyzdingai, tačiau ruošiausi gana stipriai ir jaučiausi mokantis tai, ką reikia.
© DELFI / Tomas Vinickas

Manau, problema buvo, kad išdalinus egzamino lapus, perskaičius temas ir privalomus autorius, bent toje mokykloje, kur aš laikiau egzaminą, labai didelė dalis mokinių buvo nustebę ir išsigandę.

Temos buvo gana sunkios, sakyčiau, nelabai praktiškos, nes reikėjo remtis 11-12 klasių kurso kūriniais.

(…) Didžioji dalis moksleivių rašė antrąja tema apie juoką. Buvo labai sunku kažkuo pasiremti šia tema, kai viso kurso kūrinių pagrindinės temos buvo meilė, vienatvė, netektis, tėvynės laisvė ir panašiai, nelabai kur pagrindinė mintis buvo juokas, tiesiog vienetai tokių kūrinių, todėl teko daryti „košę makalošę“. Dėl to neaišku, kaip bus įvertintas darbas.

Trumpai tariant, šių metų temos buvo nekokios, o duotieji autoriai – mokinių sužlugdymas...

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Esate vienas iš 36 072, šiandien rašiusių rašinį? Prašome pasidalinti patirtimi!

Papasakokite, kokia tema rašėte, kiek užtrukote? Ar sudėtingas Jums pasirodė egzaminas? Atskleiskite, kas egzamino metu pasirodė sunkiausia, ką patartumėte kitąmet lietuvių egzaminą laikysiantiems abiturientams?

Savo nuomone galite pasidalinti spausdami pilką mygtuką čia arba rašydami laiškus el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Egzaminas“.

Tai pat nuomonę galite parašyti ir anketoje žemiau:

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (91)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.