Sunkiai dirbančių tėvų ateitis – internatuose uždaryti jų vaikai?

 (33)
„Ar visus tokius vaikus uždarysime internatuose?“, - piktinasi DELFI skaitytoja, sužinojusi apie siūlomas įstatymų pataisas, kuriomis planuojama, kad tėvai turėtų pasirūpinti, jog vaikai iki 7 metų neliktų be suaugusių ar vyresnių nei 14 metų asmenų priežiūros, o nuo 22 val. vakaro iki 6 val. ryto 7-14 metų vaikai negalėtų būti palikti be pilnamečių priežiūros .
© Shutterstock nuotr.

Įdomu, ar kas nors pagalvojo apie vienišas mamas ar tėvus, kuriems tenka dirbti naktinėse pamainose ir pan., o samdytis auklės jie paprasčiausiai neišgali? Ar visus tokius vaikus uždarysime internatuose?

O gal valstybė turi pakankamai lėšų mokėti pašalpas dar didesniam būriui bedarbių? Mano nuomone, reikėtų ne naujus įstatymus rašinėti, o verčiau pertvarkyti vaikų tesių apsaugos ir socialinės pagalbos institucijas.

Socialiniai darbuotojai turėtų aktyviau dalyvauti probleminių šeimų gyvenime - ne tikrinti ir bausti, o ateiti ir padėti, kada to reikia. Probleminėms šeimoms galėtų būti priskiriami mentoriai, kurie mokytų kitokių auklėjimo būdų, pamokytų taupiai ir sveikai gaminti vaikams, sužiūrėtų, ar vaikai pavalgę, nuprausti ir t.t., padėtų gauti reikalingą paramą, darželį ir t.t., kad tėvai turėtų sąlygas susirasti darbą, lankyti kursus profesijai įgyti ir pan.

Galiausiai pašalpos vaikų išlaikymui turėtų būti skiriamos maisto, rūbų talonais, socialinėmis paslaugomis, ne pinigais. Tik iš šeimų, kurios net ir padedant socialiniams darbuotojams nesugeba keistis, turėtų būti paimami vaikai.

Įdomu, ką įstatymo autoriai siūlo daryti su probleminiais paaugliais? Sutikime, kad dabar ne kiekvieną 13-14-metį nulaikysite vakare namuose... Tėvams neretai reikia pagalbos mokantis kalbėtis su savo paaugliais, o už psichologo paslaugas ne kiekvienas gali susimokėti, mažesniuose miesteliuose jų nė su žiburiu nerasi... Ir tokios pagalbos reikėtų ne tik paauglių tėvams.

Juk daugelis tiesiog nemoka valdyti, reikšti savo pykčio, kuris išsiveržia nežabota agresija prieš silpnesnį - prieš savo vaiką. Tokiems tėvams taip pat būtina ilgalaikė pagalba. Ne kelios privalomos konsultacijos.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (63)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (97)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (46)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (10)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.