Sugedęs kompiuteris atėmė galimybę studijuoti norimą specialybę

 (44)
Perskaičiau straipsnį „Abiturientė šokiruota: po patikrinimo 29 balai šoko iki 92“ ir visai nenustebau, tik prisiminiau paties praėjusiais metais patirtą panašią situaciją, kuri nesibaigė taip laimingai ir sugadino mano ateities planus.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Informacinių technologijų egzaminą laikiau pernai.

Pirmiausia, nesuprantu, kodėl kompiuterinis raštingumas (teksto rengyklė, skaičiuoklė) priskiriamas

informacinių technologijų egzaminui ir iš jų galima surinkti net pusę egzamino balų. Daugelis ir eina į tą egzaminą apie programavimą išvis nieko nenutuokdami.

Aš rinkausi šį egzaminą, nes jau dirbau programuotoju ir tikėjausi rinktis tokias studijas. Pirmą egzamino dalį (teksto rengyklę ir skaičiuoklę) įveikęs, kibau į man įdomesnius dalykus - programavimą. Parašius programos tekstą, paaiškėjo, kad kompiliatorius man kliuvusiame kompiuteryje neveikia.

Iškviestas kompiuterių prižiūrėtojas po pusvalandžio bandymų „taisyti“ tik patvirtino, kad šiuo kompiuteriu programavimo užduoties neatliksiu. Praėjus daugiau nei pusei egzaminui skirto laiko, teko sėsti prie kito kompiuterio. O prie kito kompiuterio egzaminą teko pradėti nuo nulio, t.y. viską pradėti nuo kompiuterinio raštingumo užduočių. Atlikus jas, egzaminui skirtas laikas baigėsi...

Po egzamino iškart parašiau elektroninį laišką NEC'o direktorei su klausimu, ką man daryti. Atsakymo negavau jokio. O kai paaiškėjo egzamino rezultatai, kurie manęs tikrai netenkino, dar kartą rašiau NEC direktorei. Ši atrašė, kad ankstesnis laiškas pateko į SPAM, todėl liko neatsakytas, o dabar padėti nieko nebegali.

Išsvajotų studijų teko atsisakyti (su tokiu balu įstoti nepavyko).

Atsiprašymo nesulaukiau nei iš NEC'o, nei iš mokyklos, kuri buvo atsakinga šiam egzaminui parengti kompiuterius. Taigi mūsų visuomenėje už panašius dalykus, jei jie vyksta blogai ar pridaro problemų, atsakingų nėra, o jei pasiseka sklandžiai - medalių užkabinimui sprandų atsiranda, ir daug.

Ir kam čia rūpi dar vieno abituriento sugadintas gyvenimas, patirtas stresas, pažeminimas. Aš ne vienintelis toks, ne pirmas ir ne paskutinis. Kiekvienais metais tokių abiturientų yra dešimtys, jei ne šimtai. O tie, kas atsakingi už egzaminų parengimą ir organizavimą į tokius žiūri kaip į „techninę klaidą“.

Ar jiems patiktų, kad jų vaikams ar giminaičiams taip būtų sugadinti ateities planai, o atsakingi žmonės pareikštų - „techniniai nesklandumai“? Gal jie patys (egzaminų rengėjai ir organizatoriai) yra nevykęs mūsų visuomenės techninis nesklandumas?

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norint išsiaiškinti situaciją DELFI el.paštu kreipėsi į NEC direktorę Saulę Vingelienę, tačiau gavus pranešimą, kad ji atostogauja, tas pats laiškas buvo išsiųstas dviem direktorėms pavaduotojams. Buvo gautas atsakymas, kad laiškas persiųstas kitam NEC darbuotojui, tačiau komentaro nesulaukta. Jį gavus, tekstas bus papildytas.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (64)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (98)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (67)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (51)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.