Su neįgaliojo vežimėliu per Vilnių – lyg per kliūčių ruožą

 (17)
Aš kaip pilietė noriu pareikšti nepasitenkinimą dėl neįgaliųjų galimybės dalyvauti visuomeniniame gyvenime. Neseniai patyriau kojų operaciją ir dabar esu priversta sėdėti vežimėlyje.
Negalia
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Žodžiu, pirmą kartą atsidūriau neįgaliojo kailyje. Ir iš tiesų tik dabar pastebėjau, kaip mūsų šalis nepritaikyta šiai socialinei mažumai. Kelis kartus susitikau su draugėmis Vilniaus senamiestyje ir jos turėjo plūktis ir prašyti žmonių pagalbos, kad padėtų pravažiuoti per akmenuotą grindinį, stačius nuvažiavimus, aukštus bortus. O kai nusprendėm išgerti kavos populiarioje kavinėje Pilies g., privažiavę supratome, kad į vidų patekti niekaip nepavyks, nes reikėtų įveikti stačius akmeninius laiptus ir žymiai per siauras duris. Dar kartą pasijaučiau nepageidaujama ir turėjau laukti lauke, kol draugė atneš kavos.

Ne kartą patyriau kliūčių, kai užsinorėjau į tualetą, nes dauguma kavinių neturi neįgaliesiems pritaikytų tualetų. Ką, ar neįgalieji ne žmonės? Ar jie turėtų sėdėti namie, nes yra nepatogi visuomenės grupė? O gal tada reikėtų visur iškabinėti ženklus, kokie būna šunims: „neįgaliesiems draudžiama“? Ar toks mūsų valstybės požiūris į žmogų?

Manau, valdžia privaloma tvarka turėtų reikalauti visų įstaigų, kad jų infrastruktūra, įvažiavimai ir tualetai būtų pritaikyti visoms visuomenės grupėms, taip pat ir neįgaliesiems. Taip pat būtina sutvarkyti šaligatvius ir nuvažiavimus, kad šie žmonės turėtų galimybę savarankiškai judėti.

Manau, kad dauguma neįgaliųjų nedrįsta reikalauti savo teisių naudotis visomis teikiamomis paslaugomis ir todėl atrodo, kad jų iš vis nėra. Tačiau šių žmonių yra. Jie taip ir nepradės visiškai dalyvauti visuomeniniame gyvenime, kol įstaigos netaps pritaikytos ir atviros visiems klientams, o miestas taps pravažiuojamas.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Auklėtojos elgesys lopšelyje šokiravo: pabėgome tą pačią dieną (67)

Norėjau papasakoti apie pirmą dieną viename darželyje. Atvykusios su dukryte, buvome maloniai sutiktos, tačiau kai nuėjome į lopšelio grupę, buvau nustebusi. Įėjusi išgirdau, kaip auklėtoja su šeimininke apkalbinėja mažus lopšelio grupėje esančius vaikus, kad neva kažkuriam vaikui iš jų grupės vystosi silpnaprotystė, o tėveliai nieko nedaro.

Chemijos mokytoja įvardijo didžiąją Lietuvos švietimo problemą (38)

Kiekvienas iš mūsų tiesiogiai ar netiesiogiai esame susiję su švietimu: turime vaikų, anūkų, sūnėnų ar dukterėčių, kurie lanko mokyklą, mokomės patys ar mokome kitus. Gaila tik, kad tiek mažai žinome apie Lietuvos švietimą, ypač apie pagrindinį ir vidurinį ugdymą. Dažnai straipsniuose rašoma apie problemas sukeliančius mokytojus. O prie ko čia mokytojai?

Suomijos mokykloje apsilankiusios mokytojos pamatė, ko reikia Lietuvai: kai kurie daiktai sukėlė ir pavydą (177)

Pastaruoju metu viešoje erdvėje daug kalbama apie švietimo kaitą. Nuomonės pačios įvairiausios, bet atsakingų požiūrių ir kaitos krypčių įvardyti nedrįstama. Visiems aišku, kad keisti reikia, bet ką ir kaip? Marjo Kylonen, Helsinkio pradinio ugdymo kuratorė, uždavė prasmingą klausimą: „Ar eitumėte pas stomatologą, kuris naudoja praeito amžiaus įrankius?“

Nufilmuota patirtis kelyje: įpykęs vairuotojas nusprendė man atkeršyti? (123)

Į DELFI kreipėsi pasipiktinęs skaitytojas Miroslavas, nusistebėjęs kito vairuotojo elgesiu kelyje. Vairuotojas pasakoja, kad užsitraukė pastarojo nemalonę, kai neva neleido persirikiuoti kitam automobiliui. Pateikiame skaitytojo atsiųstą vaizdo įrašą ir pasakojimą, kviečiame jus įvertinti situaciją bei dalintis savo patirtimi kelyje el. paštu pilieciai@delfi.lt.

Grįžti į Lietuvą emigrantui trukdo 3 klausimai: valstybė daro viską, kad neparvyktume (184)

Norėčiau paklausti premjero ir kitų mūsų valstybės politikų, kodėl kasdien yra kalbama kaip emigrantai grįš į Lietuvą, bet iš tikrųjų daroma viskas, kad jie būtų paversti „blogiečiais“? Jau nebe pirmus metus kasdien skaitau, kaip daug bus padaryta pritraukiant žmones grįžti – tokie pažadai prisidėjo ir prie valstiečių išrinkimo. Bet viskas daroma atvirkščiai: ne tik nesudarytos padorios sąlygos grįžti, bet nuolat priimami sprendimai, užkertantys visus įmanomus kelius į tėvynę.