Studentę supykdė merginos skundas apie VU: kas kaltas?

 (6)
Nenoriu apginti Vilniaus universiteto filologijos fakulteto, kuriame mokausi, nes tikrai ne viskas ten auksu klota, bet ir negaliu pritarti straipsniui, kuris viską ten tik peikia.
© DELFI / Andrius Ufartas

Dabar ką tik pasitikrinau – mano programos tvarkaraštis buvo įkeltas dar likus porai savaičių iki naujojo semestro pradžios, tai jeigu nepavyko studentei jo surasti, tai ar čia universitetas kaltas, ar studentė? Baigiau bakalaurą kitame VU padalinyje ir įstojau į magistrantūrą Filologijos fakultete – galbūt dėl to studentų yra mažiau ir lengviau pasirinkti dalykus.

Dėl pasirenkamųjų dalykų aš ją iš dalies suprantu. Sunku gali būti spėti pasirinkti tai, ką iš tiesų nori, bet vėlgi, ar tik universitetas yra atsakingas už tai, kad tiek daug studentų pasirenka vieną ar kitą studijų programą, o paskui nespėja pasirinkti to, ko nori? Juk jeigu studentų kurse yra, kaip minėjo, ir daugiau nei 100, natūralu, kad vieni galės pasirinkti tai, ką nori, o kitiems jau kas liks, tas liks. Toks jau gyvenimas – ne visada spėji, ne visada gauni to, ko nori, bet turi stengtis, kad ir kas benutiktų.

Įsivaizduoju, apie kokį dėstytoją/us užsiminė studentė, tačiau ar visi dėstytojai tokie? Drįsčiau abejoti. Mano dėstytojai visada stengiasi suprasti, palaikyti ir padėti, jei to reikia – gal man ir pasisekė, bet tai tikrai nereiškia, kad visi dėstytojai yra tokie, kaip juos piešia studentė.

Galiausiai, jeigu viskas jau taip blogai, galima imtis ir kitų būdų problemoms spręsti, nes tokie vieši skundai iš esmės reikalo nepakeis. Rašykite skundus universiteto vadovybei, studentų atstovybei, pakeiskite studijų programą, universitetą – kelių yra daug, tik reikia kurį nors jų pasirinkti. Žinau, tai padaryti sunkiau nei tik išdėti universitetą į šuns dienas, bet kartais tenka imtis ir sunkesnio kelio.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Galite pasidalinti savo patirtimi? Norite papasakoti apie studijas? Rašykite mums el.p. pilieciai@delfi.lt!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Kauno pokyčiai: net latviai ar estai klausia, kas čia vyksta (106)

Rašau kaip Kauno pilietis, kuris didžiuojasi vykstančiomis pertvarkomis mieste. Beveik neabejoju, kad tai yra Visvaldo Matijošaičio nuopelnas.

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (67)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (98)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (77)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (85)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.