Stipriai sergantis tėvas paskatino dukrą susimąstyti

 (10)
Aš tikiu, kad mano tėvas atleido arba vieną dieną atleis man už visus netinkamus mano gyvenime buvusius vyrus. Man užtekdavo pažiūrėti jam į akis ir aš žinodavau, kad jį kankinu, nes esu mylimiausia dukra. Ta jo gudruolė, ta jo mažytė mergaitė, pasveikinusi pasaulį klyksmu, kai tėvui to labai reikėjo. Jam tada buvo per 40.
vyras, tėtis, tėvystė, vaikas,mergaitė, dukra, drovumas,
© Shutterstock nuotr.

Aš jam buvau stebuklas, kuriuo jis didžiavosi, beprotiškai mylėjo ir net nemirė nuo trijų infarktų bei širdies kraujagyslių šuntavimo, prakošęs pro dantis frazę geriausiam Santariškių širdies chirurgui: „Aš išgyvensiu tik dėl jos, nes jai tik 19.Aš labai noriu, kad ji baigtų studijas ir padovanotų man anūką“.

O jis juokėsi mums į veidus ir sakė, kad esam su mama naivios ir leidžiam jam gultis ant operacinio stalo. Jei to nedarytume, neva turėtume dar pusmetį gyvą žmogų. Jei tai leisim, grasino praradimu kitą naktį. Mes gerbėm tėvo norą ir atidavėm viską į Dievo rankas. Kol jį šešiolika valandų operavo, aš kruvinais keliais raižiau Santariškių koplyčią ir dangui už tėčio gyvybę prižadėju viską: būt pirmūne universitete, susirasti gerą vyrą, palikt tą, kurio jis negerbė, nelaikė tikru vyru, bet niekada neuždraudė peržengt namų slenksčio ir net jau vėliau – neišdundino iš tvartų jo šlykščių ir juokingų nutrijų. Jis buvo tolerancijos viršūnė. Pažadą sulaužiau, o tėtis išgyveno.

Išssiskyriau ne iš karto. O kai išsiskyriau tėvo akys išvis paklaiko, nes kiti gyvenimo vyrai, anot jo, nebuvo verti sėdėti šalia manęs nė per kilometrą. Jis kentėjo, tik tos akys, be žodžių kasdien man sakančios, kad jo mažytė dukra sulaužė visus turėtus širdies limitus. Ir mes labai atitolom.

Nes aš nenorėjau pripažinti jo nebylios teisybės, o jis manęs niekad nepapurtė. Kai po paskutinių skyrybų ir dalybų bei daugybų jį išvežė greitoji ir jis vos atgavo, aš suvokiau: leidau sau per daug, nes jaučiausi ta vienintelė, nepakartojama mažytė teisuolė, įsivaizduojanti, kad dėl mano sprendimų tėvui neskauda. Aš lioviausi. Ir pasakiau sau, kad mano namų slenkstį peržengs ir dieviška Žemaitija mėgausis tik sužadėtinis.

Nes nebenorėjau skaudinti, nes suvokiau, kad mano sprendimai kainuoja. Pirmą kartą mačiau užtikrintas tėvo akis, kai dabartinis sužadėtinis atvažiavo į svečius. Jis dabar mane palaiko. Turbūt jaučia, kad iš tikro esu laiminga, o anksčiau simuliuodavau laimę ir dirbtinai ją didindavau. Vis dėlto su tėvu turiu ryšį. Nors visad jaučiausi mamos vaikas.

O dabar garsiai raudu, nes mano sužadėtinis – Tobulas vyras man sako: „Pirmą kartą gyvenime matau tokias užtikrintas tėvo akis“. Man labai patiko Tobulo vyro tėvas. Nes mano išrinktasis – tobula jo kopija. Abiejų dantys fantastiški, abiejų akys neišpasakyto gerumo. Tėvas, ką tik išoperuotas, šildo sriubą savo išrinktajai iš Molėtų, ir jaučiasi labai laimingas. Jaučiu laimę iš kito kambario. Saugosiu tokią meilę, kad ir man iki gyvenimo dienų šildytų sriubą. Va, kad būtum tobulas vyras, turi turėt tobulą Tėvą.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (87)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.