Stebisi draugų nuomone apie V. Putiną

 (134)
Taip jau susiklostė gyvenimas, kad gyvenu toli nuo Europos ir, mano (ne)laimei, kasdien bendrauju su žmonėmis iš bent 20 skirtingų valstybių. Tarp jų, mano artimiausioje aplinkoje, yra ir ne vienas Rusijos pilietis.
Vladimiras Putinas
© AFP/Scanpix

Šių metų pradžioje, kai Rusijos kariai nepaisydami jokių tarptautinių susitarimų įžengė į Krymą, priklausantį suvereniai valstybei, man nekilo jokių abejonių, kad ne tik tarptautinė bendruomenė, bet ir Rusijos visuomenė, tarp jų ir mano draugai, Putiną pasmerks.

Klydau. Po daugybės beveik muštynėmis pasibaigusių audringų diskusijų supratau, kad net ir daugybė žmonių, turinčių geriausią išsilavinimą ir perspektyvas, kuriems tarptautinė teisė ir ekonomika yra puikiai žinomi, kurie supranta, kas yra kas pasaulyje, Putino veiksmų Rusijoje ir už jos ribų nekvestionuoja.

Kuo greičiau kyla produktų kainos ir mažėja pasiūla jų tėvynėje, tuo labiau rusams imponuoja jų prezidentas. Iš pradžių racionaliais argumentais bandžiau įtikinti savo draugus, kurie jau artimiausiu metu išvyks mokytis į geriausius Jungtinės Karalystės ir Jungtinių Valstijų universitetus, kad suvereniteto pažeidimas yra nepateisinamas. Dabar bandau įtikinti, kad šovinizmas prives prie krizės, kurios jų pačių valstybė negalės kontroliuoti. Tačiau nepadeda ir tai.

Lietuvoje nemėgstame savo politikų: kritikuojame premjerus, prezidentus ir Seimo narius. Kritikuojame todėl, kad esame demokratinė visuomenė, per beveik ketvirtį amžiaus nepriklausomybės prisijaukinome demokratiją. Mums nereikia caro, kuris demonstruotų pasauliui savo raumenis. Mūsų prezidentas neturi būti kultūrinė ikona, nekvestionuojamas autoritetas.

Taip atsitiko, o gal visada buvo Rusijoje. Mano draugai, kurie juokiasi iš mano argumentų, atsidarę „Bloomberg“, dievagojasi, kad rublio vertė krenta. „Infliacija“ jiems pamažu tampa tokiu pat normaliu reiškiniu, kaip lietuviams 2008-2009 metais. Jie žino, kad ir rublis, ir naftos kaina, ir Putino amžius kitais metais pasieks 63.

Todėl yra įspūdingiausia stebėti jų reakciją girdint blogas naujienas. Jie ramūs ir priima naujienas kaip faktą, kurio pakeisti negalima. „Velnias, doleris jau 53“, sako jie ir jiems nė motais, kad to (buvo) galima nesunkiai išvengti. „Reikia remti rusišką verslą“, – sako jie, ir jiems nesvarbu, kad tuo nereikėtų rūpintis, jeigu jų didžiavimasis savo valstybe tilptų bent jau į nacionalizmo rėmus. Sąsaja tarp Putino veiksmų, kylančių kainų ir brangstančio dolerio jų galvose tarsi ištrinta.

Putino Rusijoje nenuteis. Jeigu jis dar ne sotus, tai ekonominė griūtis jo apetito tikrai nesumažins. Jis žino, kad maždaug 100 milijonų jį palaikančių rusų, iš kurių kai kas dar neturi elektros ir tuštinasi lauko tualetuose, iškentės brangų dolerį ir aukštas kainas. Todėl, kad dalis rusiškojo identiteto yra stiprus caras ir, kol Putinas tokiu bus, Rusija džiaugsis.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (63)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (97)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (47)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (10)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.