Stano demaskavimas: Grigas Žilvinaitis (nieko bendro su Žilvinu Grigaičiu)

 (23)
„Antradienio popietę Grigas Žilvinaitis drauge su Lietuvoje viešinčia sutuoktine apsilankė pašarinių atliekų utilizavimo cecho kairiojo kranelio atidarymo iškilmėse. Netikėtu vizitu žinomas vyras maloniai nustebino vyriausiajį cecho darbuotoją, spinduliavo grakštumu ir demonstravo skoningai priderintą avalynę. Lietuvos elito atstovas elegantišku bučiniu apdovanojo utilizavimo skyriaus technologę ir išskubėjo į tapybos parodą“.
Stop ženklas
© Shutterstock nuotr.

Panašiomis antraštėmis mirgėjo visa Lietuvos spauda ir nieko tai nestebintų, tačiau šios istorijos nebūtų buvę, jei ne vienas akibrokštas. Automobilių skelbimo portalas „Autominus“ ir mažiesiems augintiniams skirtas savaitraštis „Mano ondatra“ neišspausdino minėtos žinutės. Šis faktas sukėlė neregėtą pasipiktinimo proveržį.

Jau po kelių minučių „Autominus“ redakciją apgulė žurnalistai. Portalo savininkas verkė prieš kameras padarytą nusikaltimą vadindamas skaudžiu neapsižiūrėjimu. Netrukus „Autominus“ puslapis pasipuošė Grigo Žilvinaičio nuotrauka su nuoširdžiu redakcijos atsiprašimu nukentėjusiajam ir piniginės kompensacijos pažadu. Tuo tarpu „Mano ondatros“ redaktorius, gamtininkas disidentas Agripinas užėmė iki tol neįsivaizduojamą pozą - „KeGeBistus atlaikiau, tankus atstovėjau, neleisiu ant Lietuvos teršti!“.

Liudininkų teigimu, kai minėtoji kalba buvo retransliuota vakaro žinių metų, Grigas Žilvinaitis įpuolė į priepuolį. Jau kitą diena teisme atsirado ieškinys - „Grigas Žilvinaitis prieš „Mano Ondatrą“. Pirmojo teismo posėdžio metu nukentėjusysis aiškinamajame rašte nurodė nusikaltimo sudėtį - „Mano ondatros“ vyriausias redaktorius, gamtininkas disidentas Agripinas, pažeidė visuotiniai nustatytas moralės normas, viešąją tvarką ir neatitiko teisėtų Grigo Žilvinaičio (toliau G.Ž.) lūkesčių matyti save žurnalų viršeliuose ir pirmuosiuose puslapiuose“.

Gamtininkas Agripinas atsisakė advokato paslaugų ir ginamąją kalbą sudėliojo pats. „KeGeBistus atlaikiau, tankus atstovėjau, neleisiu ant Lietuvos teršti!“, - dar detalizavo, kalbėdamas apie žemą kultūrą, tuščiagarbiškumą, pasirinkimo laisvę, bet teismo salėje kilo panika.

Vieni puolė į ašaras, kiti reikalavo neatidėliotinai linčiuoti gamtininką. Visuomenė gynė savo pamatinę teisę skaityti apie Grigą Žilvinaitį ir pastarojo teisėtus lūkesčius skaityti apie save. Visi sukilo prieš mažiesiems augintiniams skirto savaitraščio „Mano ondatra“ redaktorių. Teismo salėje gamtininkui buvo pritaikyta kardomoji priemonė - suėmimas.

Antrojo teismo posėdžio metu buvo sprendžiama apie adekvačios bausmės paskyrimą. Žinovai blaškėsi tarp Konstitucijos ir civilinio kodekso ieškodami tinkamiausio straipsnio nuteisti gamtininką. Nors pasirinkimas buvo milžiniškas, tinkamo sprendimo neatsirasdavo. Siūlė teisti už šnipinėjimą, priesaikos sulaužymą, apgaulingą buhalteriją, netolerancijos kurstymą ir t.t.

Tuo tarpu socialiniuose tinkluose kilo spontaniška iniciatyva - gėjų lygos prezidentas gamtininko nusikaltimui apibūdinti negalėdamas rasti tinkamų žodžių, pasiūlė grąžinti mirties bausmę. Buvo surašyta peticija, Seimo nariai kreipėsi į Konstitucinį Teismą. Teismas skubos tvarka viską išnagrinėjąs konstatavo - „Europos Sąjungos Pagrindinių teisių chartijos 2 straipsnyje įtvirtinta, kad niekam negali būti paskirta ar įvykdyta mirties bausmė“, tačiau atskiroji Teismo nuomonė teigė - „esant grėsmei valstybiniam saugumui yra leidžiama vieną karta nušauti gamtininką Agripiną“.

Vedamas tamsiu koridoriumi „Mano ondatros“ redaktorius tylėjo. Pistoleto vamzdis alsavo į jo pakaušį ir bet kurią akimirką turėjo nuaidėti šūvis. Agripinas žinojo, kad dar gali pasigailėti, atsiprašyti Grigo Žilvinaičio, buvo jau bepalūžtąs, kai netikėtai jį aplankiusi Venckės Neringienės apvaizda švelniu čikagietišku akcentu tarė - „Tiesos Agripinai!“. Žmogus atsisuko veidu į savo žudiką ir išrėkė - „KeGeBistus atlaikiau, tankus atstovėjau, neleisiu ant Lietuvos teršti!“.

Kulka ištaškė nepataisomas smegenis po koridoriaus sienas ir gamtininkas grįžo į amžinąjį gamtos ciklą.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Susitikinėjau su „barakuda“ – ji mane išmokė svarbaus dalyko (139)

„Jei reiktų pasakyti, kad barakuda visada blogai, pasakyčiau, kad ne“, – ne vieną stebinančią mintį DELFI diskusijų skiltyje išsakė komentatorius „Konfucijus“. Perskaitęs atvirą vaikino istoriją „Trūko kantrybė – pažinčių svetainėje sutikau „barakudą“, jis išdrįso viešai pasidalyti savo mintimis apie sutiktas moteris, kurioms labiausiai rūpėjo jo pinigai. Dalijamės jo diskusijų skiltyje paskelbtu pasakojimu ir kviečiame atsiųsti savąjį el.p. pilieciai@delfi.lt.

Jums neužtenka kelių šimtų eurų? Paskaičiuokit, kaip gyvename mes (203)

Minimalus poreikių krepšelis. Gražus pavadinimas. Skaičius 238, supriešinęs Lietuvą. Pensininkai įsižeidę, jiems per mažai. Nors tai yra 2/3 minimalios algos į rankas t.y. jei žmogus dirba už minimalią algą ir vienas augina 1 vaiką, jis gauna apie 335 eurus, t.y. jo šeima jau gauna mažiau nei tas poreikių krepšelis, jei atlyginimą dalintume perpus. Tas pats, jei du asmenys dirba ir augina 2 vaikus (statistinė svajonių šeima).

Negailestingas moterų atsakas vaikinui, pasipiktinusiam savo mergina (463)

DELFI skaitytojui išdrįsus papasakoti atvirą savo meilės istoriją ir pasidalijus nuoskauda, kad jo mylimoji norėdavo, kad jis ją „visur vežiotų“ bei vaišintų, jaunas vyras sulaukė tokios moterų reakcijos, kokios turbūt nesitikėjo. Diskusijų skiltyje užuojautos nebuvo – daug parašiusių merginų stebėjosi jo elgesiu. Dalijamės jų mintimis.

Mėnesio išlaidos: moteris suskaičiavo, kiek kainuoja išlaikyti vaiką (369)

Esu beveik 5 mėnesių mergaitės mama. Paskaičiuokime, kur yra išleidžiama mano 339 eurų siekianti vaiko priežiūros atostogų išmoka. Skaičiuojamos tik tos išlaidos, kurios skiriamos vaiko poreikiams tenkinti.

Trūko kantrybė – pažinčių svetainėje sutikau „barakudą“ (786)

Rašau pirmą kartą, todėl tai gali atrodyti kaip kratinys, bet turiu daug ką pasakyti ir šiuo straipsniu noriu atkreipi moterų dėmesį. Kviečiu jas apginti save dėl šmeižto, kurį apie jus paskleidė Jūsų lyties atstovė. Noriu pasidalinti savo draugystės istorija su mergina, kurią įsimylėjau, tačiau likau įskaudintas dėl to, kad viskas, ko ji tikisi iš vyrų, yra jos sąskaitų apmokėjimas. Na, o aš buvau išvadintas godžiu šykštuoliu ir man buvo pasakyta, kad tik tada, kai negailėsiu jai pinigų, galėsiu sugrįžti.