Stano demaskavimas: Grigas Žilvinaitis (nieko bendro su Žilvinu Grigaičiu)

 (23)
„Antradienio popietę Grigas Žilvinaitis drauge su Lietuvoje viešinčia sutuoktine apsilankė pašarinių atliekų utilizavimo cecho kairiojo kranelio atidarymo iškilmėse. Netikėtu vizitu žinomas vyras maloniai nustebino vyriausiajį cecho darbuotoją, spinduliavo grakštumu ir demonstravo skoningai priderintą avalynę. Lietuvos elito atstovas elegantišku bučiniu apdovanojo utilizavimo skyriaus technologę ir išskubėjo į tapybos parodą“.
Stop ženklas
© Shutterstock nuotr.

Panašiomis antraštėmis mirgėjo visa Lietuvos spauda ir nieko tai nestebintų, tačiau šios istorijos nebūtų buvę, jei ne vienas akibrokštas. Automobilių skelbimo portalas „Autominus“ ir mažiesiems augintiniams skirtas savaitraštis „Mano ondatra“ neišspausdino minėtos žinutės. Šis faktas sukėlė neregėtą pasipiktinimo proveržį.

Jau po kelių minučių „Autominus“ redakciją apgulė žurnalistai. Portalo savininkas verkė prieš kameras padarytą nusikaltimą vadindamas skaudžiu neapsižiūrėjimu. Netrukus „Autominus“ puslapis pasipuošė Grigo Žilvinaičio nuotrauka su nuoširdžiu redakcijos atsiprašimu nukentėjusiajam ir piniginės kompensacijos pažadu. Tuo tarpu „Mano ondatros“ redaktorius, gamtininkas disidentas Agripinas užėmė iki tol neįsivaizduojamą pozą - „KeGeBistus atlaikiau, tankus atstovėjau, neleisiu ant Lietuvos teršti!“.

Liudininkų teigimu, kai minėtoji kalba buvo retransliuota vakaro žinių metų, Grigas Žilvinaitis įpuolė į priepuolį. Jau kitą diena teisme atsirado ieškinys - „Grigas Žilvinaitis prieš „Mano Ondatrą“. Pirmojo teismo posėdžio metu nukentėjusysis aiškinamajame rašte nurodė nusikaltimo sudėtį - „Mano ondatros“ vyriausias redaktorius, gamtininkas disidentas Agripinas, pažeidė visuotiniai nustatytas moralės normas, viešąją tvarką ir neatitiko teisėtų Grigo Žilvinaičio (toliau G.Ž.) lūkesčių matyti save žurnalų viršeliuose ir pirmuosiuose puslapiuose“.

Gamtininkas Agripinas atsisakė advokato paslaugų ir ginamąją kalbą sudėliojo pats. „KeGeBistus atlaikiau, tankus atstovėjau, neleisiu ant Lietuvos teršti!“, - dar detalizavo, kalbėdamas apie žemą kultūrą, tuščiagarbiškumą, pasirinkimo laisvę, bet teismo salėje kilo panika.

Vieni puolė į ašaras, kiti reikalavo neatidėliotinai linčiuoti gamtininką. Visuomenė gynė savo pamatinę teisę skaityti apie Grigą Žilvinaitį ir pastarojo teisėtus lūkesčius skaityti apie save. Visi sukilo prieš mažiesiems augintiniams skirto savaitraščio „Mano ondatra“ redaktorių. Teismo salėje gamtininkui buvo pritaikyta kardomoji priemonė - suėmimas.

Antrojo teismo posėdžio metu buvo sprendžiama apie adekvačios bausmės paskyrimą. Žinovai blaškėsi tarp Konstitucijos ir civilinio kodekso ieškodami tinkamiausio straipsnio nuteisti gamtininką. Nors pasirinkimas buvo milžiniškas, tinkamo sprendimo neatsirasdavo. Siūlė teisti už šnipinėjimą, priesaikos sulaužymą, apgaulingą buhalteriją, netolerancijos kurstymą ir t.t.

Tuo tarpu socialiniuose tinkluose kilo spontaniška iniciatyva - gėjų lygos prezidentas gamtininko nusikaltimui apibūdinti negalėdamas rasti tinkamų žodžių, pasiūlė grąžinti mirties bausmę. Buvo surašyta peticija, Seimo nariai kreipėsi į Konstitucinį Teismą. Teismas skubos tvarka viską išnagrinėjąs konstatavo - „Europos Sąjungos Pagrindinių teisių chartijos 2 straipsnyje įtvirtinta, kad niekam negali būti paskirta ar įvykdyta mirties bausmė“, tačiau atskiroji Teismo nuomonė teigė - „esant grėsmei valstybiniam saugumui yra leidžiama vieną karta nušauti gamtininką Agripiną“.

Vedamas tamsiu koridoriumi „Mano ondatros“ redaktorius tylėjo. Pistoleto vamzdis alsavo į jo pakaušį ir bet kurią akimirką turėjo nuaidėti šūvis. Agripinas žinojo, kad dar gali pasigailėti, atsiprašyti Grigo Žilvinaičio, buvo jau bepalūžtąs, kai netikėtai jį aplankiusi Venckės Neringienės apvaizda švelniu čikagietišku akcentu tarė - „Tiesos Agripinai!“. Žmogus atsisuko veidu į savo žudiką ir išrėkė - „KeGeBistus atlaikiau, tankus atstovėjau, neleisiu ant Lietuvos teršti!“.

Kulka ištaškė nepataisomas smegenis po koridoriaus sienas ir gamtininkas grįžo į amžinąjį gamtos ciklą.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Nusprendė pasikeisti pensijos kaupimo sutartį – sulaukė pribloškiančio banko atsakymo (69)

DELFI nuolat matau tekstus apie tai, kaip sunku žmonėms gyventi – kaip per mažai jie uždirba, per daug išleidžia ir panašiai. Vieni sako „mes gyvename blogiausiai už visus“, kiti atgal šaukia tą patį. Man atrodo supratau, kas yra blogiausia – mus visus kasdien gąsdina ir perspėja, bet kai tik paklausi, ką gali dėl to padaryti, valstybė atkiša špygą.

Lietuvos kariai saugo mus, bet ar suteikiame jiems galimybes gyventi orų gyvenimą? (137)

Kiekvienas turime savo gyvenimą ir norime jį nugyventi oriai ir nemirti per anksti. Tam, kad būtume saugūs, apsaugoti nuo karo ir kitų grėsmių valstybėje, rūpinasi kariuomenė. Kariai saugo mus.

Asmeninis išbandymas – įveikti sunkūs kilometrai vaizdingoje Norvegijoje (5)

Ecotrail? Kodėl? Tiksliai net nežinau. Pirmas mano rimtesnis ultra bėgimas būtent ir buvo šios serijos pionierius – Ecotrail de Paris 80 km, o šią žiemą, kai jau netikėtai sužibo viltis išbristi iš traumų, atėjo nereali mintis įveikti visus Ecotrail serijos ultra bėgimus.

Naujasis Darbo kodeksas: vieniems atiteko žirgas, kitiems – sudėtingesnės darbo sąlygos (64)

Gyvenimas intensyvus, kiekviena diena sklidina naujienų, jų daug, ne visada įmanoma jas visas suvokti ir įvertinti. Svarbiausia naujiena laikyčiau Darbo kodekso pataisų priėmimą ir tikėtiną kodekso įsigalėjimą nuo liepos 1-osios dienos. Bandžiau suvokti kodekso naujumą ir galimą demokratijos plėtrą dirbantiesiems.

Moteris turi aukso vertės patarimą, kaip atpažinti neištikimybę (109)

Įtariate, kad sutuoktinis neištikimas? Turiu auksinį patarimą – atsakykite sau į vienui vieną klausimą: ar jis tebeužsiima ta veikla, kurios dėka susipažinote? Pavyzdžiui, eina į klubus, į mįslingas vakarones su draugais, į rungtynes, į golfo aikštyną? Deja, skaudi patirtis sako, jog tai yra, taip sakant, raudona vėliavėlė...