Škotijoje lankęsis lietuvis: neskalsi ta emigranto duona

 (32)
„Neskalsi ta emigranto duona“, – rašo Škotijoje besidarbuojančius tautiečius pamatęs skaitytojas. Jo nuomone, į svečią šalį išvykę lietuviai ten – atstumtieji.
© DELFI / Valdas Kopūstas

Emigrantai dažniausiai (visada) kalba išskirtinai tik apie pinigus. Kur dingsta visas kitas gyvenimas – įprasta Lietuviui aplinka, kalba, draugai, artimieji, vaikai svetimkalbėje bei svetimtautėje mokykloje, giminės, mėgiamas darbas ir t.t.?

Svetimoje šalyje tu niekada nesijausi savas (esi emigrantas, esi antrarūšis), tau tikrai nerūpės, kokia partija šiuo metu valdžioje ir tikrai tu „nesirgsi“ už šios šalies komandą krepšinio pasaulio čempionate.

O kur vaikų dramos (Alytuje iš trečio aukšto iššoko tėvų palikta (emigravusių tėvų) pas močiutę mergaitė ir t.t.)... Teko verslo reikalais lankytis vienoje Škotijos (trečios rūšies mėsos išpjaustymas) įmonėje, kur dirba apie 90 proc. lietuvių ir jais savininkas patenkintas.

Išgirdę, kad atvažiuoja būsimas verslo partneris iš Lietuvos, darbuotojai kažkodėl „slėpė“ akis, nebuvo šypsenų veiduose, gal kad dirba prastą darbą (šlapia, šalta), gal kad neišsipildė lūkesčiai, svajonės (turi diplomą, o dirba štai...). Neskalsi ta emigranto duona, „pijokavimai“ savaitgaliais virto norma, gal, kad yra atstumtieji...

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (64)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (98)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (67)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (51)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.